Емиграция с разрешение на районния съд

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Емиграция с разрешение на районния съд

Мнение от justine »

Здравейте!
Събирам инфо за възможностите за емиграция в Канада на семейство с дете, без съгласие на биологичния родител. Накраткор става въпрос за разведени родители, бащата - почти не се интересува от детето, издръжка плаща по принуда, със закъснение, детето не го възприема изобщо, т.е. нямат никакъв контакт. Майката - с втори брак, природено дете, семейство и половина - искат да отпрашат за Канада. Разрешение от биологичния - от умрял писмо. Единствената възможност е да се обърнат към районния съд и той да даде разрешение за извеждане на детето /9 г./ зад граница.
Ако някой има опит с такава процедура, моля да ми драсне някой ред!
Поздрави, най- сърдечни на всички!
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Моя случай е подобен с изключение на това че успях да взема декларация от бащата - в нея не се иска да изрази съгласие а само да пише че е информиран за намерението на майката за имиграция с детето. Най добрия вариант е да опиташ да го навиеш да ти подпише такава декларация.
Успех :D
Изображение
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

И аз знам за подобен случай, с тази разлика, че бащата беше неоткриваем - с неизвестен адрес. Майката се обърна към съда, от там го призоваха чрез "Държавен вестник", има определен срок, в който ако не се яви в съда, се счита, че съгласието му не е обходимо повече.
Успех!
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Благодаря!

Мнение от justine »

Благодаря за отговорите. Нямаше да се притеснявам, ако бащата не беше в БГ и при положение, че е неоткриваем... В случая, въпросният е неуспешен емигрант, върнал се скоро в страната и доколкото знам няма намерение да я напуска скоро.

Въпрос до kaka_dora_Luk4o: Освен че ти благодаря за отговора, моля те кажи ми каква работа свърши тази декларация. Доколкото разбирам, тя е за знание на факти, а не за съгласие и при това положение не виждам как биха пуснали детето на летището.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Здрасти пак - ами на интервюто ми свърши работа -показах я на Корин и тя си я прибра в досието ни ( но аз имах и още :D ) За летището не съм мислила -има още време до тогава но аз имам и друга декларация от бащата, в която се казва че пуска децата навсякъде в чужбина с мен, може би ще трябва да показвам нея.
Наблегни на факта че след като имигрирате вече няма да му се налага да плаща издръжка -при мен този факт беше решаващ (пести си по 100 лв на месец за 2 деца :D :D :D , които иначе също дава с нежелание и закъснение. )
Дано и при теб има успех :lol:
Изображение
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ама и канадците ли искат разрешение от бащата или само БГ границата и паспортни служби?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

До kaka_dora_Luk4o:

Мнение от justine »

Мерси, kaka_dora_Luk4o!
Какво да ти кажа, дано да стигнем до там с декларациите... Честно казано, нашият баща кара Мерцедес последен модел и закъсненията при плащане на издръжката са от инат и простотия. Ще вземе да се докачи на чест от такова предложение! :D :D :D
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

До KolioBalkanski:

Мнение от justine »

Не може да не искат и канадците, защото това са мерки срещу незаконния трафик на деца. По принцип, тези въпроси се регулират от международни конвенции, така че изискванията на нашия Закон за българските документи за самоличност не представлява някакво оригинално разрешение на въпроса... Просто в БГ такива лумпени като бившия ми съпруг се радват на родителски права и други екстри, с които редовно злоупотребяват. Във всяка нормална държава, на такива дето не са се интересували от децата си с години и не дават издръжка /дори в законоустановените в България смешни размери/, им се отнемат родителските права и толкова. Тук е точно обратното, под прикритие на някакви норми за защита на правата на децата, се накърнява правото им на живот и прочее, но замълчи сърце!
ilana
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:42 am
Местоположение: KNIAGEVO

Мнение от ilana »

Здравейте, декларацията трябва да бъде заверена и пред нотариус , При мен беше така не, че бившия е стока но няма да плаща издръжка и той веднага се съгласи.За документите за Виена това е необходимо иначе няма да ти ги приемат на мен така ми отговориха . В декларацията трябва да пише, че е съгласен и да се подчертае , че разрешава майката да се грижи за детето и от негово име за което я упълномощава.....................Питай пиши ми аз ще те хвана за ръка и ще те заведа където трябва и ще ти дам моята декларация за форлаге
УСПЕХ И ГОРЕ ГЛАВАТА
I.MARINOV
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

Благодаря ти от сърце, ilana!!!
Всъщност, аз съм юрист, при това действащ, така че за мен текстът на декларацията не представлява никакъв проблем. Проблемът се корени в това, че процедурата пред имиграционните власти на Канада е административна и не зная в кой момент следва да задействам съдебните процедури в БГ, за да ми дадат разрешение да отпътувам с детето без разрешение на другия родител. Предполагам, че при наличие на заведено дело по този повод, имиграционните служби биха разгледали документите ни. В противен случай, ще трябва да изчакам изхода на делото, а това може да отнеме две години... Просто се надявам да мога да придвижвам тези производства паралелно едно на друго.
Освен да направя официално запитване да Виена, като им обясня каква е ситуацията...
Публикувай отговор