Kанада -рай за кадърниите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Твоите приятели не бяха ли все от лъв на горе със заплати от 100 000 и повече в Алберта?
Никъде не съм писал такова нещо. Добре са си хората, но не им знам точните доходи.

Само искам да ти кажа, че без да си карал камион по Америка (а всички така започват тоя бизнес) много неща няма да ти са ясни. Ще има голям риск за подобна инвестиция.
А парите и решението какво да ги правиш, са си твои.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Тук 100 000 и малко повече не се броят за лъвски заплати. Лъвските са от милион нагоре. :lol: Иначе ти представяш ли си какво ще се получи в Калгари - лъв-пържола, лъв-пържола, с превес на лъвове ... и после - айде мисионери из света, да набират пържоли. :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

... и после - айде мисионери из света, да набират пържоли.
Няма нужда, то си има специални сайтове за целта:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.asp
:lol:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Varna10 написа:
Ще те видим и теб как ще я въртиш голямата метла в Семейство Коен.
Това е малко вероятно да стане защото продадохме имот за около 200 К Евро и тези пари ще са ни на разположение в Канада.

И чий ще го дървиш в Канада!!!!!
Varna10

Мнение от Varna10 »

И чий ще го дървиш в Канада!!!!!
Ще правиме същото каквото правят и хората с 200 К, 500 К и с 1 Милион.
По тази логика всеки който има 200 К да се връща в България ли?
Ако всички бяхме като Дейвид Бекам щях да ти отговоря. Имам договор с местния футболен отбор за 20 Милиона на година и ще играя футбол там. За съжеление не сме всички като него и нямаме договори в джоба си.
Ти като тръгваше знаеше ли какъв точно ще го дървиш там?
Предполагам че в нашата ситуация са били 90 % от съфорумниците и не са знаели какъв точно ще го дървят.
Разбира се ние си имаме професии и качества но на този етап не искаме да ги коментираме или както царя казва:
Като му дойде времето ще ви кажа.:)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Maй те настъпих по мазола??Или ти разбих мечтите за голям бизнес из канадаско?????
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Varna10 написа:
И чий ще го дървиш в Канада!!!!!
Ще правиме същото каквото правят и хората с 200 К, 500 К и с 1 Милион.
Едно е сигурно -не ходят в голямата замръзнала пустош!!!!!!!!!
chinois

Мнение от chinois »

Канада е рай за добре възпитаните кадърни, които не се изтъкват и остваят некадърните да ги мислят за некадърни. Така се интегрират много по-бързо.
Ето един прост тест дали ще бъдете щастливи тук.Ако видите пост във форума:
"Смятаме да идваме в канада след два-три месеца, щото тогава ще финализираме една сделка. Документи за виена ще подам малко преди туй щото искам всичко да ми е тип-топ и поне две седмици преди туй ще започна да уча англииски.Понеже в момента съм много зает може ли някой да ми намери ..."
и ако му отговорите веднага, то вие не сте за тук. Ако този пост ви дразни вие няма да бъдете щастливи тук, като излезете от работа, само за 2 часа, за да отидете на зъболекар, но те не ви стигнат, щото полицията е затворила един път, от където има манифестация на 70-90 индивида, в подкрепа на една черна майка от Тринидадат и Тобейго, която от 4 години е рефюджи в канада, но гадните имигрантски власти не и разрешават да си доведе 8-те деца и сестра си. Май децата бяха седем, но пък имаше две сестри. бе нещо такова.
Тук всички имат право да дишат и особено най-големите некадърници Обществото най-много се грижи за тях въоръжено със средствата, които изкарват кадърните.Ей затуй си внасят имигранти, а аз държа да съм некадърен.
Като дойдох тук и открих , че има организации за защита на децата, на жените, на отоктоните, на алкохолиците, на пристрастените играчи и много други, но никъде няма организация за защита на белите, хетросексуални, работещи мъже. Е тогава се уплаших истински! :shock:
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

chinois написа: но никъде няма организация за защита на белите, хетросексуални, работещи мъже. Е тогава се уплаших истински! :shock:
значи е време да я основеш тази организация :) ти ще си нашия светъл пример :beer:
пак сме тук :-)
Varna10

Мнение от Varna10 »

Ще правиме същото каквото правят и хората с 200 К, 500 К и с 1 Милион.
Едно е сигурно -не ходят в голямата замръзнала пустош!!!!!!!!!
Може би искаш да ни убедиш че в Канада включително и местните хора седят масово на социални помощи или мият чинии а богаташите са в Англия.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Varna10 написа:..а богаташите са в Англия.
И в Англия и в Америка има доста от тях. Само не си правете илюзии - в Канада с 500к си всичко друго само не и богат. Това да не е България.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Varna10

Мнение от Varna10 »

И в Англия и в Америка има доста от тях. Само не си правете илюзии - в Канада с 500к си всичко друго само не и богат. Това да не е България.
Ама ние точно за това искаме в Канада защото няма много богаташи и ние ще бъдем такива.
Както разбирам конкуренцията няма собствен капитал, миячи на чинии има в изобилие, нямало ХЕИ и строг хранителенo - санитарен контрол / от другата тема / и вече се виждаме собственици на верига ресторанти достъпни за масовия клиент.
Какво по хубаво от това да иде човек с пари там кадето конкуренцията няма или ако има конкуренцията е с пари взети на заем за които плаща лихви?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Идея си нямам от ресторантски бизнес, ама как си представяш да отвориш верига от ресторанти с , колко бяха , 200 к ? И без да вземеш заем ?
Varna10

Мнение от Varna10 »

Идея си нямам от ресторантски бизнес, ама как си представяш да отвориш верига от ресторанти с , колко бяха , 200 к Евро? И без да вземеш заем ?
Споменах че за толкова сме продали имот. Не съм казвала че това са всичките ни средства с които ще разполагаме в Канада.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Varna10 написа:
Идея си нямам от ресторантски бизнес, ама как си представяш да отвориш верига от ресторанти с , колко бяха , 200 к Евро? И без да вземеш заем ?
Споменах че за толкова сме продали имот. Не съм казвала че това са всичките ни средства с които ще разполагаме в Канада.
Е успех тогава ! Нема какво да те мислим !

:wink:
Заключено