ПРИЧИНИ ЗА ПРОВАЛ НА ИНТЕРВЮТО

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

ПРИЧИНИ ЗА ПРОВАЛ НА ИНТЕРВЮТО

Мнение от holy »

Моля всички, които имат информация или не дай боже опит по темата да споделят. Благодаря Ви предварително.
tosev
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:36 am

Re: ПРИЧИНИ ЗА ПРОВАЛ НА ИНТЕРВЮТО

Мнение от tosev »

holy написа:Моля всички, които имат информация или не дай боже опит по темата да споделят. Благодаря Ви предварително.
Kato ti gledam i trite postinga, po moe skromno mnenie, nai-dobre bi bilo pyrvo da kaze6 : tepyrva li ti predstoi intervyu ili ve4e ima6 Certificat! Merci!
Тара
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 4:21 am
Местоположение: София

Мнение от Тара »

Здрасти Холи,
За да стигнеш до интервю значи си одобрена на 80%. Възможна причина за провал на интервюто може да бъде, не добро владеене на езика/основно/. Научи добре френски /ако ще кандидатстваш в Кебек/ прочети възможните въпроси /виж в статиите на сайта/, подготви се добре и всичко ще е ок. Смело напред и не се бой.
Силата е в теб!
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

!

Мнение от holy »

Благодаря ти Тара!
А за Тошев: те първа сме на интервю.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Sashto taka do proval nainterview moj da dovede neviarna informatcia za niakoi dokument, za staj, za rabota, za vsichko, ako te hvanat che lajesh. I viarno, ezikat e mnogo vajen, uchi i ne se pritesniavai. Vajnoto e da si smel, uveren i da se vladeesh i badi iskren.

Uspeh
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

za intervuto

Мнение от Vaseto »

Здравей Holi,
според мен пречка може да бъде силно несъответствие на нивото на владеене на езика, отразено във формулярите. В началото на годината случайно се запознах с един колега, който не е получил сертификат, защото си бил подготвил наизустени отговори на стандартните въпроси, а във формулярите записал ниво на владеене 7. Всичко вървяло добре до момента в който интервюиращата му задала елементарен въпрос като: "С какво пристигнахте днес?" И тогава той не отговорил. Той перфектно знае английски, но с френския бил на елементарно ниво. Друга евентуална пречка би могла да бъде: несъответствие между декларираните данни във формулярите и представените документи, доказващи стаж, образование и пр. Отговаряй кратко и съдържателно, дръж се нормално и естествено (не си мисли че притеснението е неестествено) Относно нивото на владеене на езика бих казала, че ако от другите показатели събираш, достатъчно точки, то френският не би трябвало да е проблем при интервюто. По-скоро е проблем за самия кандидат, като се озове в странство. За сведение ще кажа, че моят съпруг не проведе интервюто си на френски, но във формулярите не му бяхме писали високо ниво. Аз съм водещия кандидат, и двамата сме инженери, а имам и друга специалност: финанси. Получихме сертификатите на интервюто ни през юни. Желая успех!
Mr. Nobody
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 4:35 pm

Neviarna informacia.

Мнение от Mr. Nobody »

Здравейте всички,

Милото казва че невярна информация може да доведе до провал на интервюто. Аз съм чувал, че някои фалшифицират трудови книжки и прочие. Чудех се как от Виена биха разбрали, че една трудова книжка е фалшива?? Едва ли биха си правили труда да питат в НОИ, пък и от там не биха им дали информация...

Значи всичко опира сал до едната увереност и самообладание на интервюто. N'est-ce pas??

N.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Az imah predvid, che ako ima nesaotvetstvie v dok. koito se predstaviat na interviewto, kato tochki na nivo na ezik, ili razlichni dati v tr. knijka i preporaka, danni za visshe obrazovanie i taka. e, che sam kazala, che niakoi shte ticha do NOi da proveiava.
No, to chovek kato laje i dosta mu lichi. Kolkoto po-estestven e chovek, tolkova po-dobre minava interviewto.
Az sam minala predi 9mes i imam viza, taka, che sam si ok. prosto izkasvam mnenia.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Заключено