За документа от КАТ!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

За документа от КАТ!!!

Мнение от dada »

Правихте ли легализация на Рекорда, които се вади в Кат за шоф.стаж!!!
Заю Баю
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 6:44 am

Мнение от Заю Баю »

Това пък за какво е нужно?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Това според някои им е свършило работа пред застрахователя. Демек по-малка им е излязла сумата за застраховка на колата.
Моят застраховател само ме попита от колко време имам книжка и дали съм имал произшествия в последните 10 г. и толкова. Сигурно съм попаднал на някакви наивник или много доверчив чиновник. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: За документа от КАТ!!!

Мнение от becks »

dada написа:Правихте ли легализация на Рекорда, които се вади в Кат за шоф.стаж!!!
не знам как е в Квебек, но в Онтарио този документ е нужен. Така че уточнявайте за къде става дума.

Моя не беше легализиран, но беше с тукашен превод заверен в консулството и така ми свърши работа.
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

Да, точно за Онтарио става дума!!!Благодаря на всички за отговорите!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

dada написа:Да, точно за Онтарио става дума!!!Благодаря на всички за отговорите!!
Моя съвет е само да го легализираш БГ, а да го преведеш тук. Може и без легалицията да минеш пак, ти си реши.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Абсолютно е наложително да се легализират шоф.книжки (във външно министерство в БГ), така се признава стажа. Тук в Онтарио ще заверите документа в Консулството(10-КАD)
Успех и късмет :D
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

army написа:Абсолютно е наложително да се легализират шоф.книжки (във външно министерство в БГ), така се признава стажа. Тук в Онтарио ще заверите документа в Консулството(10-КАD)
Успех и късмет :D

Огромно благодаря!!!
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Мнение от sirius »

Какво представлява "легализиране на шофьорска книжка" че и във външно мин-во. и с какво (и за колко време) ще ми послужи във Ванкувър.

Познат отиде с "международна" книжка издадена от СБА. И му вършеше работа първите три месеца (но пък тогава бе в монреал)

Но сега пък му трябва специално писмо от рода:
Име на компанията
Адрес
Телефон

Име Презиме Фамилия
Ул. ... ...
Гр. ... ....
Обл. ... ...
България


Настоящото писмо се издава, за да удостовери, че Име Презиме Фамилия е притежавал автомобилна застраховка в компания ... ... № ......
Автомобилната застраховка е била в сила от 01.01.200+ до ++.++.200+ (поне пет години)
Автомобилната застраховка е била единствено на името на Име Презиме Фамилия.
През времетраене на застраховката няма причинени имуществени и
неимуществени вреди на трети лица.


Подпис
Име
Позиция
Телефон
(това той го е съчинил на базата на това, което му искат, за да плаща по-евтина застраховката на колата)

Та въпроса ми е с какво ще ми помогне легализиране на книжката във Външно? за Ванкувър ако някой знае.
Последно промяна от sirius на Чет Окт 04, 2007 4:29 pm, променено общо 2 пъти.
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Не знам дали е различно за различните центрове на ICBC, та затова да поясня - подавахме документи за шоф.книжка в офиса в Бърнаби. Там си дадохме бг книжките, жената се озори да разбере кое какво е.. и си извади някаква папка с образци на чужди шоф.книжки. Видя, каквото й трябваше, платихме си за теорията и застанахме на машинките да държим теста. Т.е. при нас не беше нужен нито превод, нито международна книжка, нищо. Взеха ни бг книжкитe, като минеш кормуването и си получиш местната книжка по пощата, отиваш с нея да си вземеш и бг книжката от офиса.

Писмо от застрахователя, показващо номера на полицата и периода на покритие, е полезно при купуването на кола, защото може да получиш отстъпка при застраховката. Не сме го минали още етапа с купуването на кола, така че това е цялото инфо, което имам :?
Публикувай отговор