Полет София-Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Полет София-Ванкувър

Мнение от renata12 »

Здравейте на всички. Моля, дайте някаква идея за полет София-Ванкувър. Днес ходих да резервирам билети и се оказа че почти никоя компания не лети до Ванкувър. Единственото което измислихме беше София-Прага-Торонто и от там да се търси вътрешен полет до Ванкувър. Моля, ако някой е летял скоро на там, да сподели.
18.10.2006- Док. Виена
24.05.2007- Интервю 9.00ч.
16.06.2007- допълнителни документи
07.2007 -сертификати
15.08.2007 -баркодове
18.09. -медицински
05.10.-OK медицински
05.11.- покана за визи
10.12 ВИЗИ
01.02.2008 Welcome to Canada
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Полет София-Ванкувър

Мнение от speedy »

renata12 написа:Здравейте на всички. Моля, дайте някаква идея за полет София-Ванкувър. Днес ходих да резервирам билети и се оказа че почти никоя компания не лети до Ванкувър. Единственото което измислихме беше София-Прага-Торонто и от там да се търси вътрешен полет до Ванкувър. Моля, ако някой е летял скоро на там, да сподели.
Най-малкото British Airways и Lufthansa летят до Ванкувър. Сигурно им аи други. Вижте някоя друга агенция.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Който ви го е казал това му кажете да се застреля. Не виждам какво повече може да се иска от редовните линии на Lufthansa, British и KLM. Полетите София-Ванкувър са с едно прехвърляне съответно във Франкфурт, Лондон и Амстердам в зависимост от това коя от трите се ползва. Естествено сигурно има и комбинации с обикаляне на половината свят, но аз лично не съм ги ползвал.

Ето ги разписанията:
  • Lufthansa: София 6:05 - Франкфурт 7:25; Франкфурт 13:05 - Ванкрувър 14:10
  • British: София 14:35 - Лондон (Хийтроу) 15:55; Лондон 17:10 - Ванкувър 18:30
  • KLM: София 7:00 - Амстердам 9:00; Амстердам 15:30 - Ванкувър 16:15
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Mr Geek е показал вариантите, това са трите компании, които имат само по едно междинно кацане. Ние летяхме с КЛМ, полетът от София до Амстердам е с БългарияЕър, после има около 6 часа престой, които използвахме за разходка из града, а след това вече Амстердам-Ванкувър с КЛМ. Разни удобства, няколко пъти храна, стюардесите любезни, кво да кажа, живот :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

А какви са цените на съответните полети? По-специално KLM? Това, което гледах в интернет ми се видя доста скъпо /говоря за KLM/. И откъде в София се купуват билети за KLM?

Благодаря за инфото!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

prace написа:А какви са цените на съответните полети? По-специално KLM? Това, което гледах в интернет ми се видя доста скъпо /говоря за KLM/. И откъде в София се купуват билети за KLM?

Благодаря за инфото!
KLM Sofia:

Sofia 1000
blvd. Patriarh Evtimii No.36B
Phone:359-2-981-9910
Fax: 359-2-981-9912
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

prace написа:А какви са цените на съответните полети? По-специално KLM? Това, което гледах в интернет ми се видя доста скъпо /говоря за KLM/. И откъде в София се купуват билети за KLM?

Благодаря за инфото!

Аз гледах за януари на бритиш по 600 евро еднопосочен само ме притеснява че престоят в Лондон е малко и незнам дали няма да има проблеми. Мисля че това е беше най евтиното за датата която казах - е имаше и някъкви чартъри малко по евтини но те не ме устройват
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Благодаря на MrGeek!
И друг път ми е помагал с полезна инфо.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Нашите билети, също купени директно от КЛМ, бяха 605 евро на човек, еднопосочни (това в края на март).
С Бритиш вариантите бяха или само час и нещо време между двата полета, или нощувка в Лондон. Цените също бяха по-високи. А Луфтханза имаха някакви фантастични цени тогава.
В крайна сметка отидохме в офиса на КЛМ, нямаше места за датата, която посочихме, но не държахме на определен ден, така че ни предложиха друга дата и едва ли не си избрахме местата.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Аз като проверявах в агенциите за полет София-Ванкувър и най-ниската цена беше с Бритиш - еднопосочен билет за периода ноември/декември 2007 варираше между 561 - 620 евро. Както написа и Полинпо времето за прекачване в Лондон е само 1 час и мен това малко ме притеснява. Някой ползвал ли е такъв полет? Какво става ако единият самолет закъснее - другият за презокеанския полет чака ли пътниците? Моля, ако някой е летял с такъв полет, да сподели.
Рената12 - Ето и малко агенции - Lidiatours, Tourins, Bohemia, www.poleti.com, Интеграл, usit colours - пробвайте и с тях!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

При само час престой може багажът ви да не успее да се качи (така де, да го качат), а и на вас ще ви е доста притеснено мисля.
garfild
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 7:14 pm
Местоположение: North Vancouver

Мнение от garfild »

Нямате проблем с BA. Дори самолета от София да закъснее фатално, ви дават хотел, вечеря и закуска, билети за шатъла до хотела и т.н. Ако сте на косъм да изпуснете полета ви предупреждават предварително, взимат ви от изхода на самолета и с кола ви закарват до другия терминал, за да успеете с прекачването. Явно в същото време се оправят по подобен начин и с багажа. Ние случихме и на двата варианта и сме изключително доволни от обслужването. Ако няма закъснение на полета от София, нямате проблем с времето за прекачване. Хийтроу е изключително добре организирано летище. Часовете на полетите също са много удобни, както тръгването от София така и кацането тук.
Не мога да кажа същото за Луфтханза, като почнем със ставането в 4 (ако изобщо се ляга в този случай), за да хванете полета в 6:00. 6-9 часа престой във Франкфурт, което определено е най-лошото от големите летища, които съм виждал, специално презокинските полети не бяха хич на ниво, оборудването на Еърбъсите им е старо и лошо, престоите и обслужването бяха под всякаква критика, а също и храната беше по-лоша, много хора я връщаха неизядена.
За КЛМ не знам, не сме ги ползвали, но Шипол е хубаво летище и с влака стигаш до Амстердам за 10 мин. 5 часа престой могат лесно да се оползотворят.
Ние лично вече предпочитаме Бритиш, чувам хубави неща за КЛМ и никога повече няма да вземем Луфтханза.
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

ние вчера пристигнахме с КЛМ и сме много доволни.отидохме и до Амстердам,разходихме се .на летището има място където срещу 6 евро си оставяш по-големия ръчен багаж,на 20метра се намира и станцията на влака,преди това си купувате билетче 7-8 ЕВРО ОТИВАНЕ И ВРЪщАНЕако сте с дете то ползва намаление , ,слизате на 3 -тата спирка ,,,амстердам сентрал,, проверявате кога има влак наобратно и от кой коловоз тръгва/и се разхождате по уличките/ако не вали/после се качвате обратно на влака , и -хоп на самолета:храна 2 филма и малко сън,кацате-багаж,имигрейшън и УСПЕХ!
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Почвам да се замислям дали полет с по-голям престой няма да е по-добре - като този на КЛМ през Амстердам. За 1 час нищо чудно и да не успеят да ни натоварят багажа за Ванкувър в Лондон. Ама има още време, ние все още си чакаме поканите за визи, така че като дойдат пак ще мислим.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

Ще се повторя за KLM, но съм много доволна от обслужването им.
Полета не се усеща, на летището в Амстердам има няколко кафенета за пушачи, което не е за пренебрегване !
Цените им в сравнение с другите две цитирани компании са най- сносни!

П.С. ninaLILA радвам се да прочета че сте пристигнали успешно!
Маркизе, обичам те...
Публикувай отговор