Най-добре се живее във Ванкувър ?!?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Най-добре се живее във Ванкувър ?!?

Мнение от zorina »

Най-добре се живее във Ванкувър

Ванкувър е най-приятният град за живеене в света. Това показа специално проучване на британското сп. "Икономист", обхващащо 132 града. Канадският град е на първо място заради ниското ниво на престъпност, липсата на опасност от тероризъм, както и добре развита транспортна и комуникационна инфраструктура. В челната десетка има още един канадски град - Торонто, който е на пето място. Виена отсрамва честта на Европа, заемайки трета позиция. В първите десет са още 4 австралийски града. Метрополиси като Ню Йорк, Токио и Лондон са по-назад заради високия процент на престъпност и терористични атаки. Не се препоръчва да се живее в столицата на Алжир, която е на последно място.

Ето ти линка: http://www.standartnews.com/bg/article. ... cle=201162

Ванкувърци съгласни ли са :?: или по-скоро възгордяни :wink:
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Във вестник "Труд" от днес, 25 август 2007 г., на страница 9 има почти същата статия със заглавие "Във Ванкувър е най-добре". Пише също така, че Ванкувър е на 1-во място за пета поредна година. Накрая на статията пише че "източноевропейските градове като София изобщо не са включени в класацията".
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Re: Най-добре се живее във Ванкувър ?!?

Мнение от bis »

zorina написа:Най-добре се живее във Ванкувър

Ванкувър е най-приятният град за живеене в света.
Не знаех че е най-приятно да те вали дъжд целогодишно.

Абе на каква база ги правят тези класации. :roll: :roll: :roll:
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Най-добре се живее във Ванкувър ?!?

Мнение от ivanko13 »

bis написа:
Абе на каква база ги правят тези класации. :roll: :roll: :roll:
заради ниското ниво на престъпност, липсата на опасност от тероризъм, както и добре развита транспортна и комуникационна инфраструктура
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Най-добре се живее във Ванкувър ?!?

Мнение от bp_de »

bis написа:
Абе на каква база ги правят тези класации.
На базата -ами я да се почеша по врата и да измисля несто-да напиша някои ред че трябва да взема някои лев.
Лично за мене като секаже Ванкувър -става дума за целия регион наоколо - то селищтата така са се разраснали че са сляти почти.
bis -И не вали праз цялата година. :D :D :D 100% сигурен факт.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

то ясно че като се каже Ванкувър, Ню Йорк и т.н. в статията няма да напишат подробно точно кои квартали се включват,но предварително е прецезирано...цялата тази работа може да се направи и да бъде достатъчно точна за правилно сравнение между градовете
като почнеш от престъпления/глава ЕРД,кв.м. паркове/ЕРД, доходи/ЕРД,данъчна тежест..нови коли/семейство и стотици други простотии дори защо не литри дъжд/кв.м и т.н. и т.н средна годишна темп....после се придава различна тежест на отделните фактори и то е ясно че изследването не е три реда във вестника но журналята вземат само резултатите за да ги оповестят и да почнат коментарите във форумите или бай Стамат ще си завие две парчета Македока в хартията
и да уважавате малко статистиката като цяло еййй
Бис а вие като се размразявате от юни до края на септември.... :wink:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

totev написа: Бис а вие като се размразявате от юни до края на септември.... :wink:
Абе да ви кажа, тъй както мразех зимата, май предпочитам сняг да вали отколкото дъжд.

Е въпрос на вкус.

Питах на каква база са изследванията щото то нашия град се слави с la qualité de vie /с качеството си на живот/.
Пак на база престъпност, зелени площи и т.н.
:roll: :roll: :roll:
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Бис, може да са ни прекалено малки градовете/Квебек не е много малък/...де да знам но е логично.
Зелените площи при вас не са проблем, и водата и чистия въздух но тогава европейски голям град щеше да е след първите 1000-2000 :D а проучването трябва да е внушително, а не да кара хората да отварят атласите
а за въпроса на вкус и аз не обичам дъжда и ми липсва снега и слънцето дори на -20, но това не се поддава на стат обработка :wink: :beer:
...мразя мастика без айрян...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Бис, от дъжд на дъжд има голяма разлика. Там ме е валял дъжд, който изобщо не беше в състояние да ме намокри. Не казвам че винаги е това, но най-често не беше и това, което разбирам под дъжд - проливен, мокрещ, небето притъмняло. Да не говорим че там зеленината е целогодишно. Аз като летях от Монреал до Ванкувър беше края на март, ами то все едно отиваш в друг свят - от зимата, сивотата, изведнъж сред някаква пищна зеленина. Да не говорим че във Ван има планина точно до града, където могат да си карат ски въпреки мекия климат.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Абре какво сте ме емнали бре хора :oops: :oops: :oops:

Щом статистиките казват - значи е така.

Тогава защо Канада не е съсредоточена там щом е най-хубаво. :roll: :roll: :roll:

Май няма нова тема за зайяждане че аз обирам пешкира сега.

Съгласна съм и с вас и статистиките :beer: :beer: :beer:
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

bis написа:Абре какво сте ме емнали бре хора :oops: :oops: :oops:

Щом статистиките казват - значи е така.

Тогава защо Канада не е съсредоточена там щом е най-хубаво. :roll: :roll: :roll:

Май няма нова тема за зайяждане че аз обирам пешкира сега.

Съгласна съм и с вас и статистиките :beer: :beer: :beer:
Бис, аз също съм съгласна със статистиката, но само и единствено до доказване на противното :wink: Ванкувер е Терра Нова за мен и докато сами не се убедим ще се наложи да приемем статистиката :wink:

а някои хобита като заяждане тук трудно се практикуват :wink:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

На мен пък много ми е чудно какво толкова различно има между Ванкувър и Сиатъл, че единия е на първо място, а втория не можах да го намеря в класацията :?: :?:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

четох в някой вестник, че сред показателите липсва покупателна способност както и цените на имотите. Ако ги имаше- гуд бай Ванкувър.
БайМиле
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 9:30 am
Местоположение: LaSalle, QC

Мнение от БайМиле »

Ала-бала... Виена??? един (а може би и най-скъпият) от най-скъпите градове в Европа..
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Първо не винаги е ясно на каква точно база са направени тези статистики, да не говорим, че често има и скрити интереси и поръчкови истории. Второ за мен е важно аз къде мога да си устроя живота и къде за мен има по-големи възможности, така че тази обща статистика е ... просто едно интересно четиво. И трето ако догодина се окаже, че Кичънър е номер 1 в класацията означавали че ние трябва да зарежем всичко и да се местим там!? :D Та моето мнение е, че статистиките са хубаво нещо най-вече за да има за какво да спорим по форумите и не би трябвало да играят особена роля при вземане на решения от типа къде да се преместим да живеем! А иначе за мен Ванкувър остана единствената желана дестинация в Канада...дори и само заради климата.
To Live Is To Die
Публикувай отговор