Дипломите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
melissa
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 5:56 am

Дипломите

Мнение от melissa »

Къде се оценяват дипломите в Торонто?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дипломите

Мнение от Koko »

melissa написа:Къде се оценяват дипломите в Торонто?
http://www.icascanada.ca/

http://www.wes.org/ca/
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

predi да кихнеш с 200$ за псевдо оценка, помисли добре за какво ти е ! Ако ще бачкаш не ти трябва, ако ще учиш пак може да не ти трябва, щото само някои Университети я признават.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Зависи каква диплома ,ако е от Харвард може и да стане.Тук в цанада не признават никакви дипломо особенно от БГ,ако искаш да я приравниш трябва да учиш,ако си инженер според мен търси работа като среден техник като в БГ.Тук повчето мои познати инженери работят като електричари,шлосери,и доста добри пари вземат,така че прецени,но все пак за да ти помогнем с нещо кажи в повече каква професия имате и има ли почва тук.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей за туй ли се трепах 5 години в университето накрая шлосер да стана.че то у канадо за шлосери ги вземат след хайскула. :cry:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Не знам в Цанада как е, но в Канада на мен лично ми признаха и дипломата и експириънса от БГ.
Батка, твоята диплома сигурно е от Колежа в Бусманци, затова не са ти я признали. Разправяха ми, че това е една от малкото български дипломи, които не признават тук. :lol: :rotfl:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

MrGeek написа:Не знам в Цанада как е, но в Канада на мен лично ми признаха и дипломата и експириънса от БГ.
Батка, твоята диплома сигурно е от Колежа в Бусманци, затова не са ти я признали. Разправяха ми, че това е една от малкото български дипломи, които не признават тук. :lol: :rotfl:
А твоята от къде е драги ми Грийк ?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

filipne написа:А твоята от къде е драги ми Грийк ?
От Каспичанския университет. ;) :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

MrGeek написа:
filipne написа:А твоята от къде е драги ми Грийк ?
От Каспичанския университет. ;) :lol:
Така си и мислех - че е от Каспичанския ама техникум по ... въртене на локум :lol: :lol: :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Естествено, че признават инжинерните дипломи , иначе как сте станеш член на ордер без диплома. :roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
melissa
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 5:56 am

Мнение от melissa »

Икономист съм - ИУ Варна, финанси.. Работя като счетоводител. И в Торонто ли има ордери???
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

melissa написа:Икономист съм - ИУ Варна, финанси.. Работя като счетоводител. И в Торонто ли има ордери???
Да, има професионални асоциации, но не е нужно обезателно да си станал пълноправен член на такава асоциация за да работиш като счетоводител.

Тази статия в някои отношения е остаряла, но поне за самите асоциации можеш да намериш информация в нея:

http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=62
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
melissa
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 5:56 am

Мнение от melissa »

Да, тази статия я ползвах на интервюто за отговор на въпроса 'какво аджеба ще работите в Канадата' :) Но е добре че за разлика от Квебек в Торонто тези ордери не регулират чак толкова професиите, защото да им стана член ще отнеме доста от финансите ми :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

melissa написа:Да, тази статия я ползвах на интервюто за отговор на въпроса 'какво аджеба ще работите в Канадата' :) Но е добре че за разлика от Квебек в Торонто тези ордери не регулират чак толкова професиите, защото да им стана член ще отнеме доста от финансите ми :)
Според мен няма съществена разлика в начина по който се регулира счетоводството в различините провинции. А пълноправното членство в някоя от счетоводните асоциации може да означава стабилна и добре платена работа, т.е. инвестицията в такова учене би могла да се върна многократно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Мелиса, приравнявай си дипломата по най-бързия начин ! 100 $ ще ти струва. и си струва!!!!

До момента си карам с моята от УНСС София, която дори не съм оценявала тук, но само с показването на оригинала ми отвори много врати, разбира се и опита е от значение.
Публикувай отговор