Колко време чакахте до теста за гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Колко време чакахте до датата за теста за гражданство, след като пуснахте документите.

По-малко от 6 месеца
8
36%
7-8 месеца
6
27%
9 месеца
0
Няма гласували
10 месеца
1
5%
11-12 месеца
3
14%
Повече от 12 месеца
4
18%
 
Общо гласове: 22
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Колко време чакахте до теста за гражданство

Мнение от Alina »

Въпросът ми е към хора от Онтарио. Моля, напишете в коментар за коя година става дума.

Мерси :beer:
Alina
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз вече чакам повече от 12 месеца. Напоследък е много бавно . Преди федералните избори чакаха по 6-8 месеца.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Според мен зависи къде живееш. Аз си изпратих документите в края на януари и минах теста на 14 юни. Адреса ми е в Хъл.
Eто ТУК пише колко време отнема всеки етап.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

от подаването до теста минаха 4 месеца и малко, но пък след теста минаха вече 6 месеца и нищо.. е, когато стане - тогава, не съм се разбързал много..:)
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Така като гледам е доста индивидуално.

Аз пуснах документите на 16 Януари 2007 и още нищо, няма покана за интервю, нищо... Става дума за Отава. Взех да се притеснявам.

Илиана, ти този Януари (2007) ли ги пусна документите. Супер, ако е така, много бързо са процедирали в Хъл.

Ще взема да ги притесня утре и ще им звънна. Че заминавам за Европа през лятото, и ако ми дойде поканата през това време какви ще ги къдря, не ми се мисли!
Alina
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Според мен не е важно мястото на подаване, а годината.
Сестра ми си подаде документите септември 2005 и април 2006 беше гражданка. Всички, които подадоха докуметни през този период, срока им беше 6-8 месеца докато станат граждани. Аз съм подала документи краят на май 2006 и до сега нищо. :?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

pantata написа:от подаването до теста минаха 4 месеца и малко, но пък след теста минаха вече 6 месеца и нищо.. е, когато стане - тогава, не съм се разбързал много..:)
сигурно не си взел теста и ще те викат на съдия. Може и нещо да си се видял съмнителен и да те мотат. Обикновено след теста е максимум 3 месеца.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

cialata dandania ot podawane do ceremoniata - 5 meseca, 2007
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

И при мен цялата дандания от подаване на документи до клетва - 3 месеца и 6 дни - 2007 :D
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

sasho71 написа:
pantata написа:от подаването до теста минаха 4 месеца и малко, но пък след теста минаха вече 6 месеца и нищо.. е, когато стане - тогава, не съм се разбързал много..:)
сигурно не си взел теста и ще те викат на съдия. Може и нещо да си се видял съмнителен и да те мотат. Обикновено след теста е максимум 3 месеца.
бе не май тва.. щото и жената не я викат.. и като звънна на телефона - има записано съобщение, че срока е 12-14 месеца и ако този срок не е минал - да не съм ги безпокоел.. и аз не ги..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

подадох май 2005 заклех се януари 2006,сега съм с канатско селянство.ако някой е много на зор продавам го за 20К американски кинта.оферти на лични.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

bateto написа:подадох май 2005 заклех се януари 2006,сега съм с канатско селянство.ако някой е много на зор продавам го за 20К американски кинта.оферти на лични.
Как ти даде сърце Бате, да продадеш оказаното доверие, вярата, надеждата :D . Поне да беше поискал 30 сребърника, а то само $ 20 000 и то американски :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

pantata написа:
sasho71 написа:
pantata написа:от подаването до теста минаха 4 месеца и малко, но пък след теста минаха вече 6 месеца и нищо.. е, когато стане - тогава, не съм се разбързал много..:)
сигурно не си взел теста и ще те викат на съдия. Може и нещо да си се видял съмнителен и да те мотат. Обикновено след теста е максимум 3 месеца.
бе не май тва.. щото и жената не я викат.. и като звънна на телефона - има записано съобщение, че срока е 12-14 месеца и ако този срок не е минал - да не съм ги безпокоел.. и аз не ги..
Panta, ти в кой квартал живееш? Да не си Норт Йорк?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

sasho71 написа:
pantata написа:
sasho71 написа:
pantata написа:от подаването до теста минаха 4 месеца и малко, но пък след теста минаха вече 6 месеца и нищо.. е, когато стане - тогава, не съм се разбързал много..:)
сигурно не си взел теста и ще те викат на съдия. Може и нещо да си се видял съмнителен и да те мотат. Обикновено след теста е максимум 3 месеца.
бе не май тва.. щото и жената не я викат.. и като звънна на телефона - има записано съобщение, че срока е 12-14 месеца и ако този срок не е минал - да не съм ги безпокоел.. и аз не ги..
Panta, ти в кой квартал живееш? Да не си Норт Йорк?
тц.. в Мисисага бях, ама преди месец и нещо се преместих в Оуквил... може и за това да има забавяне, знам ли ги..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Тези дни се скъсах да им звъня, но никой не вдига. Върви съобщение че поради големия трафик можело да се прекъсне връзката, и докато чакам точно това се случва всеки път... Вече се изнервих...

Първия път като пуснах документите, отговора че са ги получили дойде след месец и половина, и като им звъннах преди това да ги питам какво става, отговориха ми че са ги пуснали преди месец...
Когато най-после пристигнаха се оказа, че някой умник ги е занесал на същата улица, но на номера на апартамента вместо на номера на улицата... Ако и сега са ми подготвили същия номер... Абе тия не могат ли да четат?
Последно промяна от Alina на Чет Авг 09, 2007 10:15 am, променено общо 1 път.
Alina
Публикувай отговор