Келоуна леле мале :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Келоуна леле мале :)

Мнение от shnorhela »

Не съм писал от много отдавна във форума ама просто не можах да се стърпя. Сигурно ще се повторя ама не бях чувал коментари от други българи за това "градче". От това което аз бях чувал (не съм се интересувал по интернет) беше че е земеделско градче между Калгари и Ванкувер и снабдява двата големи града с плодове местно производство. Това което не знаех е че е на Оканагското езеро и че супер курорт. има плажове като черноморските със супер пясък и наклон на брега. Хората и по специално мацките са се разхождат по бански (определено там се поддържат физически :) ), яхти и моторници напълнили местната марина а даже край много от сградите моторниците са паркирани досами входовете :). Невероятна атмосфера с много кафенета, кабриота, и много много мотори (пълно е със хелс енджълс :)). Ако не сте били там съветвам ви да видите определено е НАЙ-ГОТИНИЯ град в Канада (направо се учудих). Не помня кой беше от там мисля че лисицата :) - нека тя понапише малко повече за него. Не знам каква работа има там и как се плаща ама хората определено са много добре и много доволни.
ИДЕТЕ И ГО ВИЖТЕ невероятен град
п.с. Там бирата може да се разнася и пие навън :) (в Монреал също ама трябва да са прикрива етикета а във Ванкувър е забранено) даже си я купува "то го" като сладолед и си я пиеш докато се разкарваш на плажа.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Там и регистриран и един от сцен тракерите supertorrents.org. :D
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Дай снимки че да повярваме :wink:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Аз ще отскоча до Оканаган Вали през Август. 14 нощувки в Osoyos и 4 нощи в Келоуна. Ще снимам в несвяст и ще пусна малко снимки.
Това, което знам от мои приятели е, че Долината на Оканаган е връхтът.
Според много хора, долината е мястото да се живее в Канада, стига да имаш кинти.
Наздраве
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

хубав град но това което имаме по нашето черноморие е доста по добро.

относно ванкувър и монтреал

аз не видиах толкова цветни колкото има у монтреалско.
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Shnorhel mnogo si prav za Kelowna-super grad4e.I na nas ni haresa mnogo.ve4e si miskehme 4e tova koeto ni lipsva tuk e moredo.No to imalo mnogo hubavi mestentsa.
samo za birata mi se struva 4e ne si napalno prav-pred nas globiha dve kompanii koito pieha bira na plaja.
Prepora4vam na vseki da otide da go vidi.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

:shock: ама при вас и пиенето на бира на плажа ли е забранено.сега ,ако кажеш,че и печенето по монокини се наказва напълно ще ме разбиеш. :shock:
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

TAM У ЦИВИЛИЗАЦИИКАТА Е РАЗРЕШЕНО ВСИЧКО:
ДАЖЕ И ПЛАКАТИ НА ДВАМА ЦЕЛУВАЩИ СЕ МЪЖЕ ХОКЕЙСТИ
В УЧИЛИЩАТА!!!
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Kelowna

Мнение от 7George »

Прави сте всички за Kelowna.
Идеално място за лятната отпуска.
Само дето беше голяма жега тази седмица и пейзажа доста пустинен в целия южен Оканаган.
Обаче това се компенсира от плажовете и другите водни атракции, заведенията на открито, екзотичната за Канада декоративна растителност, лозята, градините, както и разкрепостения дух на Бритиш Колумбия.. :beer:

Изображение Изображение Изображение
Последно промяна от 7George на Нед Фев 24, 2008 12:40 am, променено общо 1 път.
Notia
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 9:58 am
Местоположение: Варна-Calgary

Много е готино там

Мнение от Notia »

Страхотно местенце :) Ние пренощувахме и в Пентиктон. Плажа , морето и атмосферата там ми изглеждат наи-черноморски, но е малко позапуснато. Келовна е по-лъскава. Ама като се има предвид че миналото лято беше първото лято през живота ми без море, навсякъде ми беше мноооо гот :))) А какво готино вино става край Оканаган, не е истина направо. Нямало било хубави канадски вина, има си и още как ...
... от време на време ми е интересно да играя :)
Публикувай отговор