Self employed - документи и възможности

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
glysolid
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:02 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Self employed - документи и възможности

Мнение от glysolid »

Може ли някой да сподели как стои въпроса с документите и каква е настройката на хората към този начин на работа. Специално ме интересува IT(web) пазара.

Наясно съм че веднага ще ми е трудно да почна сам да работя, все пак се надявам да издържа няколко месеца преди да тегля една на шефа …. После какво? е въпроса :twisted:
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Няма нищо по-добро от това да си си сам шеф.
Това тук може и да ти е от полза
http://corporationscanada.ic.gc.ca/epic ... .nsf/Intro
http://www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
glysolid
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:02 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от glysolid »

dog написа:Няма нищо по-добро от това да си си сам шеф.
Това тук може и да ти е от полза
http://corporationscanada.ic.gc.ca/epic ... .nsf/Intro
http://www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html
10x сега ще се зачета ...

Все пак ще се радвам някой да сподели собсвен опит при преминаването на процедурите.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

glysolid написа:Все пак ще се радвам някой да сподели собсвен опит при преминаването на процедурите.
тези които имат собствен опит работят, а не стоят по форумите
:beer:
Аватар
glysolid
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:02 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от glysolid »

analgin написа:
glysolid написа:Все пак ще се радвам някой да сподели собсвен опит при преминаването на процедурите.
тези които имат собствен опит работят, а не стоят по форумите
:beer:
Da a otvorkovcite si traiat kato nema kvo da kagat ili si cheshat ezicite shtoto nemat kvo da gagat!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Специално ме интересува IT(web) пазара.
Въпроса ти е зададен към специфична група хора.
Възможно е да са на заплата някъде и затова да няма какво да кажат.
Други които са селф емполйд са в други сфери ( други бизнеси ) ти не питаш за тези други бизнеси.:)
Аватар
glysolid
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:02 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от glysolid »

hullboy написа:
Специално ме интересува IT(web) пазара.
Въпроса ти е зададен към специфична група хора.
Възможно е да са на заплата някъде и затова да няма какво да кажат.
Други които са селф емполйд са в други сфери ( други бизнеси ) ти не питаш за тези други бизнеси.:)
Напротив повече ме интересува впечатленията от към бизнис средата има ли тънкости от към регистрацията и евентулно към какъв вид регистрация е добре да се насоча.
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

glysolid написа:Напротив повече ме интересува впечатленията от към бизнис средата има ли тънкости от към регистрацията и евентулно към какъв вид регистрация е добре да се насоча.
към дерегистрация :rotfl:...... Сега сериозно - задаваш глупав въпрос но ще го разбереш чак като си тук. Фирма тук се става за един следобед, но това ти е най-малкото предизвикателство...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Сега въпроса вече стана съвсем друг. Има безплатна книжка в общината където се регистрират фирми която се казва " Каква фирма да регистрираме "
Там са изброени различниете форми на фирми.
Изброени да плюсовете и минусите. Четеш и решаваш.
Ако пак не си решил се обаждаш на Хълбой плащаш си за консултация 1/5 от цената при адвокат и ти става ясно като бял ден. Другия вариант е при адвокат и ако се случи да е печалбар може да имаш нужда от няколко консултации.:)
Ако тук почна да пиша има хора които само това чакат за да гракнат че не е така, че Хълбой не разбира и нарочно те праща да откриваш даден вид фирма но в същото време за теб е било по добре да е друга а не тази която казва Хълбой.:)
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

glysolid написа:
hullboy написа:
Специално ме интересува IT(web) пазара.
Въпроса ти е зададен към специфична група хора.
Възможно е да са на заплата някъде и затова да няма какво да кажат.
Други които са селф емполйд са в други сфери ( други бизнеси ) ти не питаш за тези други бизнеси.:)
Напротив повече ме интересува впечатленията от към бизнис средата има ли тънкости от към регистрацията и евентулно към какъв вид регистрация е добре да се насоча.
И тук фирмите се делят на едноличен търговец, събирателно дружество и акционерно дружество. Няма ООД. Мисля че при годишни доходи около 25К не си длъжен да регистрираш фирма, но трябва да се провери.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Сега въпроса вече стана съвсем друг. Има безплатна книжка в общината където се регистрират фирми която се казва " Каква фирма да регистрираме "
Там са изброени различниете форми на фирми.
Изброени да плюсовете и минусите. Четеш и решаваш.
Ако пак не си решил се обаждаш на Хълбой плащаш си за консултация 1/5 от цената при адвокат и ти става ясно като бял ден. Другия вариант е при адвокат и ако се случи да е печалбар може да имаш нужда от няколко консултации.:)
Ако тук почна да пиша има хора които само това чакат за да гракнат че не е така, че Хълбой не разбира и нарочно те праща да откриваш даден вид фирма но в същото време за теб е било по добре да е друга а не тази която казва Хълбой.:)
Имайки предвид, че хълц е партнершип и така и не разбра защо знаем колко изкарва (приблизително), отделно АДтата са му мътна Индия - направо си на кяр.
Аз съм инкорпорирал над 20 компании, но не съм взел и лев за консултации по тоя въпрос - явно професионалистите излизаме по-евтино ;)
Въпрос към хълц за да разбере, че не знае! "Колко е максималния дивидент който може да получи собсвеник на АД без да плаща допълнително данъци?"
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

БгМОнтреал пак слага каруцата пред коня.:)
Човека още не е дошъл, работа не е намерил, не е решил дали ще отваря фирма, не е намерил бизнес адрес, няма бизнес тел но БгМонтреал вече му предлга корпорация защото е най сложно, най трудно, най скъпо и възможноста за печалба най голяма и сега идава най важното което бъдещия фирмаджия още не знае.
Изискването за счетоводство и данъци е по различно и по сложно от колкото за другите фирми, с други думи след като се регистрира корпорацията Бгмонтреал небрежно ще му даде една визитна картичка и ще каже като дойде време за данъците се обади, също така и за счетоводството ако искаш да ти го правя защото то е по специфично за корпорацииите.

Ама че човека може да си печели и да си живее добре и с фирма като едноличен търговец не се споменава много.

Моля БгМонтреал да каже как така реши че човека има нужда от корпорация.:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:
Моля БгМонтреал да каже как така реши че човека има нужда от корпорация.:)
А хълц как реши, че предлагам корпорация????

Просто казвам, че тези консултации са безплатни от професионалисти, но явно на хора дето не знаят кое какво е се дават 1/5 адвокатска консултация.

Поне научи да правиш разлика и да даваш съвети кое за какво е!

Не отговори на елементарен въпрос за дивидентите (основна разлика между АД и ЕТ). И ти си тръгнал консултации да предлагаш

:shock:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Аз съм инкорпорирал над 20 компании, но не съм взел и лев за консултации по тоя въпрос - явно професионалистите излизаме по-евтино
Аууу, тъкмо имам нужда от една корпорацийка, и гледам - безплатно инкорпорираш. Какви данни ти трябват за да ме инкорпорираш и кога ще ми пратиш готовите документи?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Аз съм инкорпорирал над 20 компании
БгМОнтреал човека пита каква фирма е по добре да си открие а не колко фирми си инкорпорирал.:)

Тази информациика пусната така тънко не мислиш ли че е подвеждаща.
Гледа новия имигрант някой безплатно инкорпорира и дали няма да си каже:
Защо и аз да не се възползвам от тази безплатна инкорпорация.
То после ще се окаже че не е безплатно дори ако си плати само таксите по регистрацията и че 50 $ при Хълбой за консултация и още 60 $ за Е.Т е било по добре от безплатната корпорация ама в Северна Америка е така.
Никога не се казва истинската цена а се набляга на думите
free, lifetime гаранция, сайвинг и други шмекерии.:)
Публикувай отговор