заем от канадска бахка за закупуване на имот в България ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:
Постановката ти за купуване на имот в Бг с 30 К / 8% на кредит от току що дошлия в Канада и без добра заплата Гуджо няма да я кометирам...защото за всеки с правилно функциониращ мозък извода е ясен.
Не само че може а дори може да е по евтино от 8 %.
Давам пример. Идва Гуджо прави каквото трябва да направи и след 2 години е одобрен за 2 кредитни линии на обща стойност 30 000 К на прайм + 2 %.
Ако Гуджо има късмет тогава след 2 години прайм да е 4-5 % заема ще му е по малко от 8 % в сравнение с днес.
Какво стана сега? Хулбой пак ще се окаже прав.:)
Ами не!
Защото точно хълчо е нямал кредитна линия за 30К след 2 години на прайм + 2%.
Както винаги хълчо НЕ е прав ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

БгМОнтрел пак хитрее за да разбере на какъв % са били кредитните линии на Хълбой през 2002 година.
БгМОнтреал обаче забравя че Гуджо през 2007 - 2009 и Хълбой през 2000 - 2002 са 2-ва коренно различни субекта от гледна точка на банката, на риска, на работа, на доход.

Какво е било с Хълбой през 2000 -2002 няма нищо общо с Гуджо и Гуджо като нищо може да има 2-ве кредитни линии на стойност 30 000 К на прайм + 2 % на края втората си година в Канада
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа: Какво е било с Хълбой през 2002 няма нищо общо с Гуджо и Гуджо като нищо може да има 2 кредитни линии на стойност 30 000 К на прайм + 2 % на края втората си година в Канада
Какво било с Хълбой нямало зна4ение :lol: нали досега съветваше народа, да вземе 30К от банка на 8% и да си купи жилище в Бг. И даваше себе си в 2002 за пример????

Само, 4е разбрахме 4е Хъл е нямал 30К на прайм + 2% на втората година в Канада. :idea:

Сега остава ти да схванеш (колко 4овека трябва да ти го повтораят, не ми е ясно???), 4е горния сценарий (необезпе4ен кредит от 30К на прайм + 2% от банка) е възможен само ако Гуджо има в края на 2рата година стабилни доходи (например 70+ К) идващи от стабилна месторабота (държавен служител напр.)/ стабилен изо4ник.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Какво било с Хълбой нямало зна4ение Laughing нали досега съветваше народа, да вземе 30К от банка на 8% и да си купи жилище в Бг. И даваше себе си за пример????
Само, 4е разбрахме 4е Хъл е нямал 30К на прайм + 2% на втората година в Канада. Idea
Пак хитрееш. Точно защото Хълбой и Гуджо са различни одобряват ги по различно време затова на Гуджо може да му струва и под 8 % ако основната лихва падне след 2 години и това ли не е ясно.:)

А Хълбой в пример че става и има и друг начин освен описания от Вор.:)
Последно промяна от hullboy на Пон Юни 11, 2007 6:23 pm, променено общо 1 път.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Какво общо има какво ще му струва заема на Гуджо, ако прайма падне? Ами ако се ка4и???

Както и да е...време е да дигам гълабите.

Ако в резултат на неуморните усили4 на 4-5 4овека си разбрал какво е и как се взима изгоден заем от 30К от банка в Канада ще е добре...

Ако не... :roll:

Ще о4аквам следващия Хълбовизъм с интерес!

:beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

4 - рима , 5-ма аз не виждам.
Виждам Вор който спори с човек който е имал тези кредитни линии на обща стойност 30 000 К на края на втората година.
Хълбой и до ден днешен си е одобрен за тях и ако сега иде и ги вземе тези пари за ап. в Бг ще му струва точно 8 % в момента :)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:4 - рима , 5-ма аз не виждам.
Виждам Вор който спори с човек който е имал тези кредитни линии на обща стойност 30 000 К на края на втората година.
Хълбой и до ден днешен си е одобрен за тях и ако сега иде и ги вземе тези пари за ап. в Бг ще му струва точно 8 % в момента :)
Абе толкова ли е трудно да кажеш на какъв % са били тия 30К през 2002 година??? Защо носиш от 1000 кладенца вода????

И още нещо ми се вижда интересно :idea: хълбой пише, 4е
hullboy написа: Само за инфо Хълбой имаше тотал от 30 000 $ кредитна линия от 2 банки още на краяа на 2-рата година в Канада.
А 15 000 $ още докато беше студент. преди 2 -та година.
От къде мислиш че е част от капитала с който е започнал Хълбой?
Това понеже не е опитвал и не е взимал кредитна линя както ти смяташ:)
Зна4и 15К са били студентски заем, а другите 15К са се появили от някъде, на каква лихва не е ясно. Дотук добре, но Хъл казва 4е тия линии са още отворени... Сега да не искаш да ми кажеш 4е с милионите които съфорумци от бгканада прекарват през 4еинджа ти още не си си изплатил студентския заем???? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

VorGrigorov написа:
hullboy написа:4 - рима , 5-ма аз не виждам.
Виждам Вор който спори с човек който е имал тези кредитни линии на обща стойност 30 000 К на края на втората година.
Хълбой и до ден днешен си е одобрен за тях и ако сега иде и ги вземе тези пари за ап. в Бг ще му струва точно 8 % в момента :)
Абе толкова ли е трудно да кажеш на какъв % са били тия 30К през 2002 година??? Защо носиш от 1000 кладенца вода????

И още нещо ми се вижда интересно :idea: хълбой пише, 4е
hullboy написа: Само за инфо Хълбой имаше тотал от 30 000 $ кредитна линия от 2 банки още на краяа на 2-рата година в Канада.
А 15 000 $ още докато беше студент. преди 2 -та година.
От къде мислиш че е част от капитала с който е започнал Хълбой?
Това понеже не е опитвал и не е взимал кредитна линя както ти смяташ:)
Зна4и 15К са били студентски заем, а другите 15К са се появили от някъде, на каква лихва не е ясно. Дотук добре, но Хъл казва 4е тия линии са още отворени... Сега да не искаш да ми кажеш 4е с милионите които съфорумци от бгканада прекарват през 4еинджа ти още не си си изплатил студентския заем???? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Тук не съм съгласен с всичко и потвърждавам друго!
1во студентския заем няма нищо общо със студентска кредит линия.
2ро студентската кредитна линия се блокира след завършване, така че героя от хълц нещо се бърка, че му били ОЩЕ отворени (има сигурно предвид, че я изплаща, но не може да се тегли от студенска кредит линия след завършване, а само да се изплаща, но това може да се разбира като ОТВОРЕНА, само от хълботчо)
3то Няма никаква причина да изплащаш студентски заем/линия преди другите задължения, тъй като това е единствения заем на който лихвите са данъчно приспадаеми на лично ниво ( лихвите на ипотеката на имот даван под наем, също са приспадаеми, но това де юре не е лично ниво, а имота се явява "нещо от рода" на бизнес, т.е. отделен инкъм).

Както и да е хълц нападна хората дето били Бай Ганьо , цървули и т.н., а се оказа че и той е такъв, но лачен :D
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

bgmontreal написа:
VorGrigorov написа:
hullboy написа:4 - рима , 5-ма аз не виждам.
Виждам Вор който спори с човек който е имал тези кредитни линии на обща стойност 30 000 К на края на втората година.
Хълбой и до ден днешен си е одобрен за тях и ако сега иде и ги вземе тези пари за ап. в Бг ще му струва точно 8 % в момента :)
Абе толкова ли е трудно да кажеш на какъв % са били тия 30К през 2002 година??? Защо носиш от 1000 кладенца вода????

И още нещо ми се вижда интересно :idea: хълбой пише, 4е
hullboy написа: Само за инфо Хълбой имаше тотал от 30 000 $ кредитна линия от 2 банки още на краяа на 2-рата година в Канада.
А 15 000 $ още докато беше студент. преди 2 -та година.
От къде мислиш че е част от капитала с който е започнал Хълбой?
Това понеже не е опитвал и не е взимал кредитна линя както ти смяташ:)
Зна4и 15К са били студентски заем, а другите 15К са се появили от някъде, на каква лихва не е ясно. Дотук добре, но Хъл казва 4е тия линии са още отворени... Сега да не искаш да ми кажеш 4е с милионите които съфорумци от бгканада прекарват през 4еинджа ти още не си си изплатил студентския заем???? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Тук не съм съгласен с всичко и потвърждавам друго!
1во студентския заем няма нищо общо със студентска кредит линия.
2ро студентската кредитна линия се блокира след завършване, така че героя от хълц нещо се бърка, че му били ОЩЕ отворени (има сигурно предвид, че я изплаща, но не може да се тегли от студенска кредит линия след завършване, а само да се изплаща, но това може да се разбира като ОТВОРЕНА, само от хълботчо)
3то Няма никаква причина да изплащаш студентски заем/линия преди другите задължения, тъй като това е единствения заем на който лихвите са данъчно приспадаеми на лично ниво ( лихвите на ипотеката на имот даван под наем, също са приспадаеми, но това де юре не е лично ниво, а имота се явява "нещо от рода" на бизнес, т.е. отделен инкъм).

Както и да е хълц нападна хората дето били Бай Ганьо , цървули и т.н., а се оказа че и той е такъв, но лачен :D
По 1во - Моя грешка, не съм се изразил добре. Подозирам 4е 15те К на Хъл са заем (и то през университет), а не кредитна линия. Не е уто4нил изри4но, а 15К ми се виждат много за първата година на фул тайм стюдънт. Напоследък дават кредитни линии от около 8К/ годишно на редовни студенти и около 5К на задо4ници. Може през 2002 да е било разли4но, но...

2ро - то4но това ми беше поинта, тъй като Хъл каза 4е утре може да ползва тия 30К на 8%!

3то - Естествено, 4е не е нужно да се бърза с плащането, ако става въпрос за нормален простосмъртен, но ние говорим за великия финансист който оперира с мильони! Какво са 10-15 или 30К за него??? :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор след като БгМонтреал ти изнесе лекция която е 80 % вярна на мен не ми остава да отбележа че иамш още много да учиш за да стигнеш моето и на БгМонтреал нивото.
Студентски заем и лична кредитна линя нямат нищо общо.
Пак повтарям крдитните линии са лични а не студентски кредитни линии ( това е за БгМонтреал )
Те отдвна са върнати защото лихвата в 8% в момента а хълбои си намира заеми на 6%.
Студентския заем не бързам да го плащам защото с ниска лихва и парите ги използвам в бизнеса отделно от това лихвата или по голяма част от нея по студентския заем се приспада от дохода ти и така все едно имаш заем почти без лихва или на много нисък %. :)
Разбира се че линиите са отворени и днес даже ми ги увеличиха в последно време и сега дори имат по голям кредитен лимит.:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Вор след като БгМонтреал ти изнесе лекция която е 80 % вярна на мен не ми остава да отбележа че иамш още много да учиш за да стигнеш моето и на БгМонтреал нивото.
Студентски заем и лична кредитна линя нямат нищо общо.
Пак повтарям крдитните линии са лични а не студентски кредитни линии ( това е за БгМонтреал )
Те отдвна са върнати защото лихвата в 8% в момента а хълбои си намира заеми на 6%.
Студентския заем не бързам да го плащам защото с ниска лихва и парите ги използвам в бизнеса отделно от това лихвата или по голяма част от нея по студентския заем се приспада от дохода ти и така все едно имаш заем почти без лихва или на много нисък %. :)
Разбира се че линиите са отворени и днес даже ми ги увеличиха в последно време и сега дори имат по голям кредитен лимит.:)
повтаряйки като папагал каквото съм написал сигурно ти носи някакво удоволетворение, а?
Като сравним какво пишеш сега и каквото си писал в оная сърцераздирателна статия в иде.ли и направо се объркваме тотално!
Значи излиза че си имал 15К студенска линия (малко вероятно да е линия, поне от това което си писал в иде.ли), и 2 х 30К, т.е. тотално 45К още докато си бил студент и разнасял пици (според историята в иде.ли).

И базирано на тия фантазии наричаш хората цървули и бай Ганьовци?? :shock:
Да съберем по някой лев (предлагам Ивет да почне първа, че ти дължи 5лв за такси) и ти купим едно огледало!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:Вор след като БгМонтреал ти изнесе лекция която е 80 % вярна на мен не ми остава да отбележа че иамш още много да учиш за да стигнеш моето и на БгМонтреал нивото.
Студентски заем и лична кредитна линя нямат нищо общо.
Пак повтарям крдитните линии са лични а не студентски кредитни линии ( това е за БгМонтреал )
Те отдвна са върнати защото лихвата в 8% в момента а хълбои си намира заеми на 6%.
Студентския заем не бързам да го плащам защото с ниска лихва и парите ги използвам в бизнеса отделно от това лихвата или по голяма част от нея по студентския заем се приспада от дохода ти и така все едно имаш заем почти без лихва или на много нисък %. :)
Разбира се че линиите са отворени и днес даже ми ги увеличиха в последно време и сега дори имат по голям кредитен лимит.:)
За да ти сигне някой нивото, първо трябва да имаш ниво! За сега не съм склонен да копая под земята! :wink:

Много ниския процент е все пак процент, Хъл! Т.е. великия финансист предпо4ита да си вла4и студентския заем и да плаща за което, вместо с една комисионна от стотиците хиляди долари минаващи ежедневно през бюрото ти да си изплатиш дълговете. :lol:

Пак не каза на колко % си взел 30К през 2002 година??? Особенно в светлината на факта 4е към тогавашния момент си имал ве4е дълг от 15К и си бил селф имплоид е наистина много интересно коя банка се е излъгала да ти даде пари...

4акам отговор, но не мисля 4е ще го полу4а! :rotfl:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:
Те отдвна са върнати защото лихвата в 8% в момента а хълбои си намира заеми на 6%.
Студентския заем не бързам да го плащам защото с ниска лихва и парите ги използвам в бизнеса отделно от това лихвата или по голяма част от нея по студентския заем се приспада от дохода ти и така все едно имаш заем почти без лихва или на много нисък %. :)
Когато много говориш ти лъсва "дупето" ;)

Студенския заем е мин 6%, а както ти писа - ти си намираш заеми за 6%, т.е. плащайки с тях студенския заем ти е изгодно!
1во Студенския заем не можеш да избягаш (не го хваща фалит)
2ро лихвата си я приспадаш ВИНАГИ В ТВОЯ СЛУЧАЙ, защото е за бизнес, а бизнеса ти е партнершип и всичко идва данъчно директно при теб


Не знам григоров колко има да учи, ама ти и 3 живота да имаш няма да успееш ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Значи излиза че си имал 15К студенска линия
Някой хора пак бързат и не четат внимателно.
В иде ли или където и да е другаде пише.
15 000 студентски заем отпуснат от OSAP.
и 2 х 30К, т.е. тотално 45К
Първо: 2 * 30 са 60 К а не 45.:) Най важното е че такова нещо не съм писал.:)
Второ: Линиите са 2 от 2 банки тотал 30 К
Трето: В иде ли пише: Изградих си кредит за 60 000 .

Тези 60 000 включват няколко неща. Изброявам:
- Студентски заем от OSAP да кажем 15 000
- Крединти лини 2-ве на брои, тотал 30 000
- Лични кредитни карти от други банки за още 15 000
Ето това означава изградих си кредит от 60 000.
Научете се да четете първо.:)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Ох, той не бил селф имплойд, той разнасял пици! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Лелеееееееееееееееее! И ти си седнал да ни разправяш как някой е дал 30К необезпе4ен заем на преференциялен % на разносва4 на пици с 15к студентски дългове????

Хъл, смешките ти са едно, но това е направо бълнуване!

(Всяка работа е достойна, нямам нищо против разносва4ите на пици по принцип! Виж бифшите такива с развинтено въображение са ми много забавни!)
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Публикувай отговор