Някои може ли да ми каже как да си направя таксите?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
sunrise
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 8:10 pm

Някои може ли да ми каже как да си направя таксите?

Мнение от sunrise »

И аз и жена ми нямаме доходи през 2006. Пристигнахме през май. Как да си направим таксите? Колко форми се попалват? Ще съм благодарен на всякаква информация.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

регистрираш се на
http://ufile.ca/
попълваш си данните (и за двамата, много е лесно) и си отпечатваш резултата (генерира се по един PDF за всеки от вас).
ако нямаш доходи (или са под 20 хиляди мисля) - услугата е безплатна.
тъй като ти е първа година - нямаш право да ги подадеш по електронен път, трябва да ги пратиш по пощата. май пак на този сайт имаше какви документи се пращат и на кой адрес.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Комплекта формуляри и указания за попълването им могат да се вземат безплатно от всяка поща.

Всъщност за коя провинция питаш?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
sunrise
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 8:10 pm

Мнение от sunrise »

Koko написа:Комплекта формуляри и указания за попълването им могат да се вземат безплатно от всяка поща.

Всъщност за коя провинция питаш?
За Ontario
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

А ние като сме от 23 Ноември 2006 дали трябва да подаваме такива документи?
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

anju написа:А ние като сме от 23 Ноември 2006 дали трябва да подаваме такива документи?
Не е задължително, но е препоръчително. Всички които са в Канада преди 31 декември
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

sunrise написа:
Koko написа:Комплекта формуляри и указания за попълването им могат да се вземат безплатно от всяка поща.

Всъщност за коя провинция питаш?
За Ontario
Мисля че Квебек, Онтарио и Алберта подават и към федералните и към провинциите отделни декларации.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Както ти каза Пантата, ufile.ca те оправя идеално.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12477
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

dog написа: Мисля че Квебек, Онтарио и Алберта подават и към федералните и към провинциите отделни декларации.
В Aлберта е един пакет. в който има отделно листче за провинциалния. Не можеш да подадеш само една, трябва да е комплект.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Aerin
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 4:09 am
Местоположение: На запад край езерото

Мнение от Aerin »

http://www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html
тук ще намериш цялата информация, но за пакета формуляри наистина е най-лесно да си ги вземеш от най-удобния за теб пощенски клон
http://www.canadapost.ca/segment-e.asp (find a post office).
В Онтарио се подава една декларация с няколко приложения към нея, в т.ч. федерално и провинциално. Всички те са оформени в една книжка голям формат и са в два екземпляра - единият остава за теб. Има и плик с адреса на данъчните - само марка трябва да му сложат в пощата (излиза под 1 долар изпращането). Можеш сам да си я попълниш - много добре е обяснено всичко в "наръчника" към нея. Всичко това го има и на страницата на Revenue Agency-то (първия линк).
Като се ядосваш, наказваш себе си заради глупостта на другите.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

anju написа:А ние като сме от 23 Ноември 2006 дали трябва да подаваме такива документи?
добре е да подадете. може да получите някакви пари даже. а ако имате деца и искате да получавате детски - е задължително.
виж това:
http://www.cra-arc.gc.ca/tax/individual ... enu-e.html
и иди на линка за "Benefits of filing a return."
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Публикувай отговор