какво мислите за този район...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

какво мислите за този район...

Мнение от Bily T »

Здравейте отново,
имам предложение за квартира във Ванкувър, Сърей като точният адрес е:
108 ave and 139A str, Surrey, Vancouver, Canada можете да го видите в картата на гугъл.
Интересува ме някой който познава квартала дали може да ме посъветва дали става за емигранти и въобще струва ли си да го капарирам щото четох някъде че има много индийци в сърей.
Близо е до Gateway Skytrain station и SFU Campus.
Мерси
NO PAIN NO GAIN
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Моя авер с който се махнахме от страната на чудесата живее и гърби там от няколко години.
Каза ми че е тиняк.
Ако искаш да ти дам телефона му да му звъннеш да си полафите, той поне за тв става.
Успех ...
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз съм ходил там.Няма да ти харесе,забрави.Спирам с квалификациите ,щото сега ще ме награбят компетентните. :wink:
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Re: какво мислите за този район...

Мнение от Todd »

Bily T написа:... Surrey, Vancouver...
Интересува ме някой който познава квартала дали може да ме посъветва дали става за емигранти и въобще струва ли си да го капарирам щото четох някъде че има много индийци в сърей.
Лично мнение: и пари да ми дават, там не отивам! Става за имигранти, ама само от Индия, Шри Ланка, Пакистан (не че и там не живеят българи, ама те си знаят)... И пак там е най-високата престъпност в региона! Да не говорим за трафика по мостовете! :smhair:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: какво мислите за този район...

Мнение от vladi »

I az ne bih jivial tam, ama vse pak si e vapros na vkus... ako shte rabotish v downtown baia pat shte biesh vseki den...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Абсолютно се присъединявам към преждеговорившите (включително и Батката :lol: ). Особено ако сте с малко дете не си струва да се рискува. Според мен най-добрият вариант от гледна точка на поносими наеми, сравнително лесно намиране на квартира и удобни комуникации са Burnaby, New Westminster и някои части на Vancouver West (или West Side, да не се бърка с West Vancouver, което е съвсем друга хава ;) ). За Бърнаби специално препоръчвам района около Metrotown (най-големия търговски комплекс в BC и един от най-големите в света) - все още се намират квартири на чудесни цени, а удобствата са неоспорими.
Виж какво се предлага в този сайт за въпросните места:
http://www.rentbc.com, както и в този сайт (тук обявите са най-много):

http://vancouver.craigslist.org/apa/
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Ok Благодаря Ви, спирам да търся в сърей.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Bily T написа:Ok Благодаря Ви, спирам да търся в сърей.
Познавам няколко семейства които са си подписали договора за наем още в БГ или някой им е намерил апартамент преди да пристигнат. Единственото преимущество е че имаш адрес и покрив, но не са доволни. Когато си го избираш на място можеш да прецениш доста неща. Ако договора е за 1 година се примиряваш и на следващата година се опитваш да се спасиш. Свързано е с разходи главоболия.
Ако можеш да си позволиш няколко дена да търсиш на място, най-добре.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Аз бих направил така:

1. Бих пристигнал първи. За около 3 седмици сам.
2. Преспиване в някой евтин хостел/бед&брекфаст за това време (Има В&В за 25$-30$ с интенет, добре ще е да си с лаптоп)
3. Обикалям Ванкувър и решавам къде искам да се настаня (район)
4. Започвам да търся кавртира само в този район
5. Междувреммено бих купил евтина кола която ще ми помогне в търсенето
6. Обикаляйки районите взимай местните вестници от входовете и търси обявите. Има страшно много обяви там.
7. Квартира която ми допада е открита и подписан наем
8. Пристига семйството

Успех

Още:

vancouver backpackers
cheap hostels vancouver
vancouver B&B
Публикувай отговор