За Едмънтън

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
viki66
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 3:04 pm

За Едмънтън

Мнение от viki66 »

Приятеля ми ще ходи в Едмънтън, Канада на работа в строителството. Моля дайде съвети как е там, какво трябва да знае за Канада, какво трябва да си носи, как да пътува до там? Пишете ми за всичко, каквото се сетите, че трябва да знае!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Мисля че освен да знае да говори английски друго не му трябва а по някога дори и това не трябва.
А иначе относно кво да носи няма значение, ако си е забравил самобръсначката или четката за зъби, ше си ги купи тук.
Успехи -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

http://www.edmonton.com/portal.asp?page=1

http://www.edmonton.ca/portal/server.pt

Маже да пита и батето за града. :D
Embrace your climate change!
viki66
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 3:04 pm

Мнение от viki66 »

Благодаря, обаче пропуснах да спомена, че той не знае никакъм чужд език. :oops: Негов приятел е там и той ще му помогне, но все пак бих искала предварително да сме наясно с някои неща.
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

da si vzeme lekarstva, pari i da sedne da pou4i malko english 4e to ne e lesno za6toto niakoi 6te mu vikni da se drapne da se pazi i t.n. i toi niama da go razbere i moje posledstviata da sa ujasni posle.

no da ne se pritesniava za ni6to drugo
ti sa6to. niama koia da go otkradne pak i jenite ne sa hubavi tuk.

otnosno mnenieto na bateto - vaob6te ne go slu6ai tozi obraz
toi ne znae kvo govori i samo gleda da se zaiajda s horata i da se pravi na razbira4 a vsa6nost izbiva kompleksi v foruma.
vmesto da vzeme da pi6e seriozni ne6ta toi se zaiajda.

aide i ne se pritesniavai vsi4ko 6te e OK

:beer: :beer: :beer:
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
viki66
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 3:04 pm

Мнение от viki66 »

Голям пропуск е незнанието на английски език за хората от нашето поколение, но преди години изобщо не сме мислели, че ще ни трябва. Още тази седмица приятелят ми тръгва на интензивен курс за начинаещи. Какво се разрешава сега при полетите и какво не?
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

viki66 написа:Голям пропуск е незнанието на английски език за хората от нашето поколение, но преди години изобщо не сме мислели, че ще ни трябва. Още тази седмица приятелят ми тръгва на интензивен курс за начинаещи. Какво се разрешава сега при полетите и какво не?
Абе Вие добре ли сте...................със здравето и горния етаж/мозъка/?
Щото нещо не Ви личи!
Док.................. :metro:
TROUBLEMAKER
viki66
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 3:04 pm

Мнение от viki66 »

Да, добре сме и с двете, благодаря, че попита! Просто животът си направи хубава гавра с нас. Притеснени сме за много неща и затова моля за разумни съвети от разумни хора!!!
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Багаж - 2 куфара до 20 кила + ръчен багаж.

Без остри предемети, експлозиви и течности.
(ракията все още минава от време на време).

А по-топли дрехи ще му трябват на твоя човек поне до юни месец, включително.
Embrace your climate change!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Спомням си Хана как се оплакваше първите 2 месеца в Калгари как го ебавали когато си търсел работа .На всякаде му искали проклетото СВ и той беше много възмутен от този факт въпреки ,че на всяка фабрика пишело с големи букви нау хаиринг.После някъде се смилиха и го взеха на работа за мечтаните ,недостижими за него 10-12-15 долара.
Е Хане имам два въпроса към теб:
-що не ми се обади тогава лично ,щях да те уредя на 18 д. + дабъл овъртайм след 40ия час фор бегининг
-що като беше в Мтл. не ми се обади да те уредя като трък сити драйвър на 21д. на час без да ти е необходимо да знаеш и една думичка на френски
,че да си избия комплексите. :D
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

eh bate bate. i az zi spomniam mnogo ne6ta za teb i kakvo si pisal i t.n.

aide molia bez zaiajdane.

pozdravi i da pie6 edna rakiika za nas.
aide!!!

ima6 mnogo pozdravi ot indiankite tuk. tarsiat te!!!
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: За Едмънтън

Мнение от Guinness »

viki66 написа:Приятеля ми ще ходи в Едмънтън, Канада на работа в строителството. Моля дайде съвети как е там, какво трябва да знае за Канада, какво трябва да си носи
По-голяма лопата-хем ще му е нужна за работата,хем ще може да си натовари кинтите :dance:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

viki66 написа:Благодаря, обаче пропуснах да спомена, че той не знае никакъм чужд език. :oops: Негов приятел е там и той ще му помогне, но все пак бих искала предварително да сме наясно с някои неща.
e kak taka shte hodi i shte raboti kato ne znae nikakav chujd ezik .lichno na men mi e mnogo lubopitno kakva rabota shte raboti ,ako dadesh poveche podrobnosti moje i neshto konkretno da ti se otgovori
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Спомням си Хана как се оплакваше първите 2 месеца в Калгари как го ебавали когато си търсел работа .На всякаде му искали проклетото СВ и той беше много възмутен от този факт въпреки ,че на всяка фабрика пишело с големи букви нау хаиринг.После някъде се смилиха и го взеха на работа за мечтаните ,недостижими за него 10-12-15 долара.
Е Хане имам два въпроса към теб:
-що не ми се обади тогава лично ,щях да те уредя на 18 д. + дабъл овъртайм след 40ия час фор бегининг
-що като беше в Мтл. не ми се обади да те уредя като трък сити драйвър на 21д. на час без да ти е необходимо да знаеш и една думичка на френски
,че да си избия комплексите. :D
Батка,ти от клана Корлеоне ли си,я ме уреди и мен на такава работа,зарязвам пустинята и идвам на север ,е на сега, обаждам ти се лично,уреди ме " трък сити драйвър на 21д. на час " и ще се запознаем след месец :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
VenV
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 3:46 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от VenV »

Да учи колкото може повече английски. Всичко останало може бързо и безпроблемно да си купи от тук, а и след като има някой да го посрещне и помогне в началото, ще избегне някои от скъпоструващите грешки на първоначалния период.
Заключено