Kakvo pravim ako shefa kreshti?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Kakvo pravim ako shefa kreshti?

Мнение от petia4444 »

Ako imate na rabota shef,koito e vse nedovolen,kreshti i te privikva v kabineta si samo zashtoto neshto ne e na kef...postoianno mrunka i vsichko koeto napravish spored nego e naopaki...dam...ima oshte mnogo..ama po dobre da ne gi izrejdam ami da zadam vuprosa....
Ima li organizacii...instituzii,zashtitavashti pravata na raboteshtite v takiva sluchai???Kakuv e nachina da se predizvika proverka primerno bez lizeto,koeto e podalo jalbata da si zagubi rabotata...shtoto ako shefa razbere....emploayeto izxvurcha na minutata...znam li???Ako imate info ili ideii...molia davaite.
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Виж тук:
http://www.safety-council.org/CCS/sujet/SST/harcel.html

И особено тук, най-накрая ще прочетеш къде конкретно да се оплачеш:

http://www.cdpdj.qc.ca/fr/droits-person ... d2=3&cle=2

Успех!
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Почваме да се услушваме, защо човека сме го докарали на тоз хал :D :wink:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Няма смисъл. Нищо няма да постигнеш. Само ще си тровиш здравето. Намери първа възможност за друга работа и напусни. Колкото по-рано толкова по-добре.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

При първа възможност сменяме шефа
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

iliana написа:При първа възможност сменяме шефа
преди това обаче не пропускаме на свой ред да му отровим живота и да му кажем какво мислим за него :twisted:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Сичко е индивидуално.
Уж има закони против юркането, уж си жена в Канада ма ако шефа ти е тукашен и особено ако е човек на еди кой си нямаш никакви шансове да го юркаш и няма да е лошо ако си потърсиш друга работа.
Иначе закони и постановки има колкото искаш ма тука те се спазват предимно от простосмъртните, сички останали (тия които имат власт) ги нарушават колкото си искат.
Мене ме настъпиха няколко пъти и след като ги скапах гледаха като насрано дете майка си (някои само от тях) ма ква е ползата от тва не знам щото са си пак същите нещастници след тва.
Успех -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kakvo pravim ako shefa kreshti?

Мнение от filipne »

petia4444 написа:Ako imate na rabota shef,koito e vse nedovolen,kreshti i te privikva v kabineta si samo zashtoto neshto ne e na kef...postoianno mrunka i vsichko koeto napravish spored nego e naopaki...dam...ima oshte mnogo..ama po dobre da ne gi izrejdam ami da zadam vuprosa....
.
Обявяваш го за долно мрънкало и лузър, а за такива място в Канада няма и следователно му предлагаш да отиде в БГ щом не е доволен от подчинениоте тук :lol: :lol: :lol:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Kakvo pravim ako shefa kreshti?

Мнение от Mark »

petia4444 написа:Ako imate na rabota shef,koito e vse nedovolen,kreshti i te privikva v kabineta si samo zashtoto neshto ne e na kef...postoianno mrunka i vsichko koeto napravish spored nego e naopaki...dam...ima oshte mnogo..ama po dobre da ne gi izrejdam ami da zadam vuprosa....
Ima li organizacii...instituzii,zashtitavashti pravata na raboteshtite v takiva sluchai???Kakuv e nachina da se predizvika proverka primerno bez lizeto,koeto e podalo jalbata da si zagubi rabotata...shtoto ako shefa razbere....emploayeto izxvurcha na minutata...znam li???Ako imate info ili ideii...molia davaite.
Ne 4e sam pesimist, no 90% ot konfliktite mejdu 6ef i rabotnik zawar6wat w polza na 6efa.
Spasenieto e 6efa na 6efa ili da korigira, ili da razkara wa6ia 6ef.

Kasmet wi triabwa w takiwa slu4ai ... i da si war6ite rabotata dobre.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
chinois

Мнение от chinois »

не ти знам конкретната ситуация, но аз бих отишъл при неговия шеф и бих му казал следното:
Моя шеф не си върши работата - не ми помага да работя повече и по-добре ,а напротив пречи ми.Мене такъв шеф не ми трябва.(не е лошо преди туй да прочетеш обявите за работа и да пратиш 4-5 апликаций и в момента в които си уговориш 1-2 срещи е момента за горното изцепване. )
Значи от тук нататък сценариите са следните:
1. (89.5% вероятност) Големия шеф казва :Добре. Обажда се на твоя шеф и казва тука доиде една петя дето беше при мене. не разбирам какво иска. Следва филма "Момичето си отива", а малкия шеф назначава съседката си, заради , което е бил целия цирк.
2. (10,499999999% вероятност) Големия шеф, които иска да назначи съседката си на мястото на малкия шеф, гороломно почва да вика още по-силно срещу него и ти ставаш нещастната героиня спасена от големия шеф. (Не е лошо да започнеш да се вглеждаш в обявите за работа щото новата шефка има много приятелки.)
3. (0,000000001% вероятност) Във вторник като отидеш на работа отиваш в кабинета на твоя шеф ако той е там и ако говори по-телефона му прекъсваш разговора(като натискаш там дето се поставя слушалката с пръст) след туй набираш пред него големия шеф и му казваш , че стила и методите в организацията са отвратителни благодарение на него и ти вече си сигнализирала 167 организации за това, след което заявяваш , че си толкова травмирана от работната обстановка , че отиваш да се прегледаш на лекар. след туй си излизаш и отиваш да си харчиш парите дето си ги спечелила от Лотото и си ги взела в понеделник, когато си отсъствала от работа.

Виж сега , да оставим настрана майтапа (къв майтап). Най важното е : Ясно ли ти е що тоз тутманик се държи така? Може да иска да те изгони, а може и така да си представя , че работи. Ти гледам, си нежно създание , което се впряга от острия тон и просташките забележки от типа: "Ти това още ли не си го свършила?". Нема да се впрягаш, щото ще теглиш. На такива реплики се отговаря неизменно (мигайки , често с дълги мигли):Ми шефе!Правя всичко , което мога! Даже и повече! Вашето решително поведение ме мотивира допълнително! Започва се да се ходи, час за час при него с трудности, които тои трябва да решава и така му се създава работа, щото иначе, той като няма работа тормози хората. Всичко това се прави ,ако обичаш кебекарите и искаш да ги превъзпиташ. Ако не просто си намираш хоара с които да ти е приятно да работиш.А на шефа следващия път като вика (на двоика) му изкрещяваш "Ва шие!Тапет!" и споделяш с колежките , че много те е наскърбил.Не знам дали съм споменавал , но в канада дневника има сила на съдебно доказателство за разлика от показанията дадени под хипноза.Айде чао и не си трови живота заради тъпанари.И ако ще напускаш е въпросът дали си струва да си губиш времето да им създаваш неприятности,а можеш.Работата е важно нещо в живота , но не е всичко. :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

chinois написа:Най важното е : Ясно ли ти е що тоз тутманик се държи така? Може да иска да те изгони, а може и така да си представя , че работи...:
ima и трети вариант- да е влюбен в теб и по този начин си изказва чувствата :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

има и четвърти - притесняваш го нещо... може и да си по-добра отколкото си мислиш... :roll: но аз също мисля, че най-добрия за теб вариант е паралелно да си търсиш друга работа и да се изнесеш без пререкания, никога не знаеш кого ще срещнеш по-нататък и в каква ситуация :) а дотогава се абстрахирай, усмихвай се и се прави на разбираща неговите напъни :wink: успех!
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Идеята е, че никоя социална служба не може да промени нрава на човека. Обременяваш се психически. Има и дург момент, пихолозите са го доказали. Индивид подложен на лоша социална среда става част от средата(Квебек аниуан?). Т.е. шефа ти бидейки гадняр те прави косвено и теб такава без да осъзнаваш.

Напусни ако е възможно. Успех.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Киви е много прав/а, не можеш да промениш някои хора, но обременяваш себе си, започваш да ставаш кучка или жертва без да го осъзнаваш, в отношенията с останалите.
Според мен, помисли за изнасяне. Ако шефката ти е жена и ако няма никой над нея, собственичка на детска градина например, бягай, харпия на средна възраст не можеш да победиш без поражения на психиката :( ...
Циганите - на Сатурн !
My Shadow
Мнения: 250
Регистриран на: Пон Дек 25, 2006 12:34 pm

Мнение от My Shadow »

iliana написа:При първа възможност сменяме шефа

look who is talking III seria :shock:

ops, zabravih vazmojnostta ti da si shef na hulltroll, no togava si mnogo meka. ia mu zashii edin zad vrato da mu oberesh kirta, kakto vika sashkata ;)
Изображение
Заключено