Въпрос относно SIN

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Nekakov_Hit
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 2:42 am

Въпрос относно SIN

Мнение от Nekakov_Hit »

Значи аз сега съм refugee и си чакам делото. Сега почнах работа на чек, а зимам welfare. Могат ли социалните да разберам по някакав начин че ба4кам на чек?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Да
Nekakov_Hit
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 2:42 am

Мнение от Nekakov_Hit »

А ако нямам банкова сметка, а само ги кеш-вам, пак ли ще ме хванат?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Nekakov_Hit написа:А ако нямам банкова сметка, а само ги кеш-вам, пак ли ще ме хванат?
Mi nali si dal SIN tam kudeto rabotish. Znachi si v mrezhata.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Има лимит на парите които можеш да заработиш с чек когато си на социал, мисля че беше около 350$, без да ти намалят социала. Трябва обаче да ги декларираш всеки месец. Ако имаш повече от лимита ти намалят с толкова социала. Ако не ги декларираш и те хванат връщаш целия социал + лихвите. Щом работиш с чек би трябвало да си си дал социалния номер на работодателя който да ти прави удръжките, така че той от своя страна ще подаде инфо за твоя социален номер и лесно ще те засекат. Някой каза - Ти си в системата.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Nekakov_Hit
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 2:42 am

Мнение от Nekakov_Hit »

Ясно. А добре са аз съм при една агенция, която работи с различни работодатели и утре требва да почна работа, но чека ще ми го дадат другия петък. Веднага ли требва да кажа на социалните или като ми дадат чека?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Са не знам как е, преди ( когато бях в процес на развод и буклука каза че щяла да ми изяде сички пари ) съм ял чек за работа и накрая се разбрахме с шефа да не обажда за случилото се и властите забравиха за тоя доход.
:beer: :beer: :beer:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ako gi keshvash vav Mani Mart imash shans do kraja na god. da ne te hvanat,no taka ili inache kato si dal SIN vav kraja na god si uloven 100%Shte te dadat na sad i 100% osadiat da varnesh cialata suma kojato sa ti dali kato soshal.......Imashe tuka takiva sluchai mnogo vav Toronto.Vtoriat variant ako si spodelil sas kolega....Shte t e izpee rano ili kasno.Be nakratko spri go ili otidi da karash pica...... :D
kakвото потърсило,такова намерило
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

И като го изпее колегата кво ше стане?
В Монреал например ше стане дупка в морето -:)
:beer: :beer: :beer:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Boli me onazi rabota kakvo shte stane sas teb.....ili sas kolegata ,samo se opitvam da mu pomogna.....Ti Montreal centar na planetata li go imash?Ili se naduvash kat Balon? :twisted:
kakвото потърсило,такова намерило
Заключено