Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Мнение от bateto »

Това лято еуфористично поне две дузини монтреалски семейства смениха местожителство потегляйки към земята на неограничените възможности Албърта.Много добре,пожелавам им успех ,но все ме гложди една мисъл ,защо спряхте да пишете във форума.Ако сте толкова заети с правенето на пачките светнете ни и нас .И на нас ни се иска да бръкнем в меда и да се облажим.На времето имаше една друга група монреалци които се дислоцираха във Ванкувър понеже тогава това беше модерно,но и те спряха да пишат,все едно ако ни открехнат малко на далаверат ние простосмъртните ще им изядем закуската.Отворете ни ,а не си мълчете,според мен хляб има за всичкини и няма да ви подядем ,ако това е причина за мълчанието ви. :wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Батето, айде стига тормозил албъртянците. Аз наистина смятам , че имигранският поток трябва да се пренасочи натам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

и аз също смятам както теб .точно и заради това питам ,но искам да почерпя вода от извора,обаче те се уредиха на дебелите заплати и сега си мълчат като дупета.да го духат бедните.
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ами аз които познавам, или са доста уморени от цял ден бачкане, или смятат форума за безполезен и излишен. То след тия дребни заяждания и лични разправии, и на мене често ми минават тия мисли.

Иначе на други места, виртуално и на живо, са доста активни повечето от тях. :D
Embrace your climate change!
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта

Мнение от Kiwi »

bateto написа:...:wink:
Пуста завист мира няма. Пий една бира и дерзай за оставащите ти дни в Канада...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е и аз по някога се чувствам изморен след 10-12 часов работен ден,а форумът се появи 1-2 години след като бях изял вече няколко кофи с л...а.така ,че предположението ти не се приема. :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Е и аз по някога се чувствам изморен след 10-12 часов работен ден,а форумът се появи 1-2 години след като бях изял вече няколко кофи с л...а.така ,че предположението ти не се приема. :wink:
имаш предвид твоето появяване във форума
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Re: Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта

Мнение от AleksandrAI »

bateto написа:Това лято еуфористично поне две дузини монтреалски семейства смениха местожителство потегляйки към земята на неограничените възможности Албърта.Много добре,пожелавам им успех ,но все ме гложди една мисъл ,защо спряхте да пишете във форума.Ако сте толкова заети с правенето на пачките светнете ни и нас .И на нас ни се иска да бръкнем в меда и да се облажим.На времето имаше една друга група монреалци които се дислоцираха във Ванкувър понеже тогава това беше модерно,но и те спряха да пишат,все едно ако ни открехнат малко на далаверат ние простосмъртните ще им изядем закуската.Отворете ни ,а не си мълчете,според мен хляб има за всичкини и няма да ви подядем ,ако това е причина за мълчанието ви. :wink:
Mi Bate kakvo da te otkrehvam. Vsichki znaiat che si bil po mesnite prerii i nishto ne si napravil i zatova si se varnal v Monrealsko.
Taka che iavno niama da stane taia da te otkrehnem. Iavno e che niama smisal.
Pak i taka narechenata ot teb "dalavera' tuk mu vikat Rabota.
I ne pisha zashtoto mi e po-kef da cheta kakvi gi "sachiniavate" :beer:
Pak i da ti kaja che ot kakto sam v Alberta se pochuvstvah v Canada.
Samo ne moga da razbera za kakvo gi puskash tia postingi ot toia sort.
Ot lubopitstvo li, ot kakvo li :D
Nishto lichno.
Ama chestno kazano ot Monrealsko se chuvat samo novini vse edno izvadeni ot sapunka. :beer: :beer: :beer: :wink:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Абе Батка. Теб кво ти дреме на оная работа за монтреалските българи и тези дето са се преместили в Албърта? Ти нали се изнасяш за обетованата земя/България на 20 Юли. Остави ни ти нас да се плюваме на табарнаци и червеношийки (rednecks).
Ти по-добре си намери голяма броеница да си я бройкаш пред хотелчето.
Сега сериозно. Познавам доста преместили се от Монтреал в Албърта българи. Посрещнах лично 4-ма от тях. Знам хора в Едмънтън и в Калгари. Почти всички работят по специалността си (ако не са на "бели" позиции, то поне са на пътеката, която извежда до там). Всички, без един, са с Бг дипломи. Един е с магистърска диплома от Монтреал (не се сещам кой университет).
Всички до един не могат да се нарадват, че са се измъкнали от Квебек.
Хората, с които си говоря от време на време, са категорични, че откакто са пристигнали в Калгари, са се почувствали в КАнада.
За Монтреал и Квебек говорят в общи линии следното:посредственост, дискриминация, МЪКА, комунизъм, комплексари.
Сега, за мен е ясно, че има и сладури българи в Монтреал. Хора, които са се преборили със системата. НО оставам с впечатление. че масата българи в Монтреал и Квебек, като цяло, са комплексирани, озлобени, с чувство на обреченост хора....
Абе хора, вие затова ли напуснахте България? Ако не сте щасливи в Монтреал, бегайте. Заебете го Батката. Той е агент-провокатор. На него са му преброени дните в Канада.
От това, което знам за Монтреал, единственото му предимство е, че може човек да вземе университеска диплома за жълти стотинки.
НАздраве.
П.С. Със сигурност знам, че "бивши" монтреалци влизат във форума, но не знам защо не пишат. Бих прочел техни мнения с голям интерес.
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

saglasen sam s AleksandrAI,
a za6to ne pi6em - ne sme na social i niamame vreme da se zanimavame s gluposti!!!
verno mnogo se iznesoha i doidoha v CANADA da jiveiat a mnogo ot tiah si ostanaha na social v Montreal. Koi kvot iska da si pravi tova e svobodna darjava i tui to.
ne me e strah 4e niakoi 6te mi iziade hliaba - tova ne e Montreal da se strahuva i da krie 4ovek kade raboti i ot kade vzima bezplatna hrana i t.n.
kazvam go tova 6toto mi se e slu4valo mnogokratno a tuk ne.

a ti vzemi si ostani v Montreal4eto i hodi redovno na sbirkite te tam pone se sabutiat (biat) redovno i moje da u4astva6 i ti ako jelae6. pak i Quebecarkite pove4e ti miasat otkolkoto indiankite.

ei jivot si jiveete tam u montreal ei!!!!
PO CIAL DEN NI6TO NE PRAVITE, SOCIALA SI TE4E I VISITE V FORUMA DA SE ZAIAJDATE S NIAKOGO OT DRUGA PROVINCIA.

6TO LI TI SE VARZVAM NA GLUPOSTITE DETO PI6E6!!!
AI PII EDNA MONTREALSKA-SOCIALNA :beer: ZA NAS SELIAN4ITATA-BEZ KULTURA !!!
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Па аз познавам едно семейство което се махна от тука за Калгари миналото лято и са викат че са гот.
Ако наистина е така както го обясняваха за живота им тука ги разбирам 100%.
Живяха им на кебекарите еди колко си години и никва далавера, само расизъм гризнаха в работата и никва перспектива.
Само че не им знам никовете ( нали 99% от хората се крият по стар български обичай).
Та там много студено и много каубои иначе не изглежда много лошо.
Като гледам май верно една от най-голямите далавери в табарнашко е евтиното и достъпно обучение. Има и други далавери ма са не ми се обажда ( нямам време от много работа -:) )

:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

AlexAA написа: За Монтреал и Квебек говорят в общи линии следното:посредственост, дискриминация, МЪКА, комунизъм, комплексари.
Няма такива неща. Пак започнахте с клишетата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

IRA написа:
AlexAA написа: За Монтреал и Квебек говорят в общи линии следното:посредственост, дискриминация, МЪКА, комунизъм, комплексари.
Няма такива неща. Пак започнахте с клишетата.
E spored men pak e mnogo pravilno kazano.
I tova e sled godina i poluvina v Montreal.
Prav e AlexAA i ne samo zashtoto mi e adash. :beer: :beer:
I hankroum e prav.
Slushaite horata koito sa uspeli.
A ne samo da se zaiajdate. To tova da ne vi e detskata gradina.

PS:
Abe studeno.
[video][/video]
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Пиша от работнот си място от самото начало от който съм се регистрирала във форумът. Забелязала съм ,че горните приказки ги приказват само хора не успяли да си намерят работа. След 4 годин в Монреал , мога да кажа ,че не съм се сблъскала с тия неща. Ако някой не е успял да се реализира да търси вината в себе си ,а не в остатъкът от светът.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

IRA написа:Пиша от работнот си място от самото начало от който съм се регистрирала във форумът. Забелязала съм ,че горните приказки ги приказват само хора не успяли да си намерят работа. След 4 годин в Монреал , мога да кажа ,че не съм се сблъскала с тия неща. Ако някой не е успял да се реализира да търси вината в себе си ,а не в остатъкът от светът.
Има си тези неща и още как .. Виждал съм ги доста пъти за 5 те ми години тук.

То и аз пиша от работното си място и това дали съм се реализирал или не, не променя фактите.

Интересно как тези хора, които не са се резлизирали тук са могли да го сторат там ? Това показва, че повредата не е била в техния телевизор.

А горното си е чисто клише, което игнорира напълно немалкото значение на средата в която се опитва да се реализира човек.
Заключено