Бивш имигрант написа книга

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Бивш имигрант написа книга

Мнение от ivanko13 »

Книгата на Венцислав Миков "След шест години в Канада" излезе този месец. В нея автора определено не открива "топлата вода" но все пак е интересна гледната му точка въпреки ,че в повечето случаи Канада се припокрива с Онтарио и това е нормално като се има предвид ,че самия автор е живял в тази провинция. Направен е паралел между САЩ и Канада, също така Миков коментира особеностите на ценностната система, жизнен стандарт, как се намира работа и как се работи в Канада, образованието там, неговия престой в Канада и т.н. Да предупредя ,че нещата не са в розови краски. Това разбира се е ракурса на автора.
Автора не ми е приятел и дано не ме обвините че му правя реклама. Просто ще ми е интересно някой който вече е прочел книгата да се включи с коментар. С особен интерес разбира се очаквам коментарите на форумците живеещи или живели в Канада. Възможно е Миков да е също член на форума и да се включи и той :D



Венцислав Mиков е роден през 1963 г. в София. Завършил е Техническия университет, а след това е работил в него до заминаването си за Канада през 1999 г.
Три години по-късно, запазвайки българското си гражданство, той придобива и канадско. След шест години, прекарани в Северна Америка, в края на 2005 г. се завръща в България.
Целта на автора е да запознае читателите с тези неща от живота в Kанада и изобщо в Америка, които обикновено не се излагат на показ и остават скрити за хората, които не са живели там.
След шест години в Канада
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ние нямаме възможност да прочетем книгата, тъй че коментарите ни ще са на гол тумбак дет се вика :D Сигурно е написал коректно книгата, автора, т.е. надявам се да е обективен. Естествено, че тук не е рая на земята и всеки, който е решил да имигрира може да направи сам равносметка дали си заслужава. За някои не си заслужава, за други - да. На някои им се дават по-добри възможности, на други - не. Не го прави "лузер" фактът, че се е върнал в България. Просто е направил своя избор. В защита на оставащите би могло да се каже, че в Канада има сравнително по-малко мафия и престъпност, по-развита демократична система, по-развита социална система, по-добри възможности за честна игра и професионална реализация ... в сравнение с България. Но всеки може сам да си направи сравнението. Авторът е имал избор, четящите също имат избор. Хубаво е, че има хора, които се връщат в България. Лошо е, ако нещата се виждат само от отрицателната страна /било то България или Канада/.

П.П. Иванко13, този не беше ли същият индивид, който беше давал параноично интервю с Милен Цветков ... тук се коментираше в бгканада ??
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

krimon написа: П.П. Иванко13, този не беше ли същият индивид, който беше давал параноично интервю с Милен Цветков ... тук се коментираше в бгканада ??
същия
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Bivshia emigrant moze da stane " Otnovo zavarnal se v Canada" kato mu mine entusiazma v BG.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

hullboy написа:Bivshia emigrant moze da stane " Otnovo zavarnal se v Canada" kato mu mine entusiazma v BG.
и това е сигурно, лятото се запознах с един от махалата, който за нищо на света нямаше да се върне в Ка, а сега клюкините са, че април заминава..
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Дайте и ние да напишем едно книжле другари, всеки по една глава. Така никой няма как да ни обвини че написаното е субективно и едностранчиво. Откога предлагам на Хулбой да започне първа глава ама той се размножава във фенове и наблюдатели, вместо да свърши нещо полезно за обществото :roll: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

anxeli написа:Откога предлагам на Хулбой да започне първа глава ама той се размножава във фенове и наблюдатели, вместо да свърши нещо полезно за обществото :roll: ...
Е как да почне като :

В това време Роберто оправяше косата си, чудеше се коя риза да сложи бялата или тази с цвят шампанско. Май беше по-добре да е тази с цвета на това, което щеше да се лее там на приема. Обичаше такива празнични обстановки с тържествен привкус, а и осветлението му действаше хипнотизиращо, мислеше си в такива моменти, че всички гледат само него. Не спираше и да се чуди дали дъщерята на германския посланик е толкова хубава, колко всъщност казваха че е. А дали щеше да му обърне внимание, казваха и че била доста надута. Но Роберто не се притесняваше от това, а и едно вътрешно чувство му подсказваше, че тази вечер ще е по-особена ....
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

krimon написа:
П.П. Иванко13, този не беше ли същият индивид, който беше давал параноично интервю с Милен Цветков ... тук се коментираше в бгканада ??
Не знам ,Кримон, това интервю го пропуснах. Гледам че Миленка потвърждава ,че е същия човек.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

К'во да я купувам.Аз тази книга дето я чета вече пета година /дай боже да не ми се налагат още толкова ,а доста по малко/ми е напълно ясна и мисля ,че няма кой знае какво по ново и различно да ми каже.
Гърбиш от сутрин до мрак за едни кирливи 3-4000д. за да си платиш сметките :бараката,тенекията и ако ти остане нещо от тях пускаш снимки от карибите да те видят другарчетата колко си напред с материала и се мислиш за успял. :wink: Е има хора които наистина успяват да направят пари за да бъдат по малко зависими от системата ,но те са единици,аз за съжаление все още не съм от тях ,но се надявам да стана ,заради това си и налягам парцалите тук все още. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Гърбиш от сутрин до мрак за едни кирливи 3-4000д. за да си платиш сметките :бараката,тенекията и ако ти остане нещо от тях пускаш снимки от карибите да те видят другарчетата колко си напред с материала и се мислиш за успял...
Батка, в цялата гърбава схема има един положителен момент. Ако доживееш да изгърбиш "бараката" и я продадеш за $400,000 (поне тук са толкова най-евтините) ще можеш да си вземеш направо две хотелчета - едно на Черноморието и едно някъде из планините да речем. ;) :lol: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

нали знаеш лафа -като ти умре х.., п... много.не благодаря ,без мене гражданино следовател,който иска да си гледа дървената далавера. :D аз не искам да ставам дървояд. :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Toi h..a moze da ti umre i v Sozopol, BG i togava vmesto darvojad v Canada se stava pi...jad v BG.
Mai vtoroto e po hubavo ot parvoto vapreki che ima vazmoznost za pojava na herpisi i drugi bolesti.:)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е по добре херпес или някоя друга болест за спомен отколкото неусъществени мераци,че за последното лек няма. :D
Аватар
dexter
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 5:52 am

Мнение от dexter »

xaaxxaxaxa tozi za 6 godini kniga napisal,a ima hora,koito stoqt po 20 i oshte ne mogat da se pohvalqt che im e qsna tzqlata sistema v Canada.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

то има хора дето и 40 години не могат да хвнат ква е хавата :D
Заключено