DCI Telecom? I tribandov telefon ot Bg?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

DCI Telecom? I tribandov telefon ot Bg?

Мнение от anju »

Imam telefon ot Bg, izglejdat mi dobri uslobiata na DCI - za 10$ prepaid mese4no imam 100 min. No v quebekarskia forum 4etoh ne6to ot sorta 4e DCI ne poddarjat gsm standart a tova go praviat samo Rogers i Fido. Ima li niakakav problem ako naistina e taka? Za men e vajno sim-kartata koiato 6te mi pratiat po po6tata da stane na telefona
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

telefoni

Мнение от 7George »

Ако е така, имаш проблем. Тука повечето мобилни оператори продават услугата заедно с мобилния телефон закодиран и няма сим-карти. Трябва изрично да пише, че, предлагат абонамент чрез закупуване на такава карта.
Ти си го вземи телефона, може да минеш към Rogers / Fido.
Embrace your climate change!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Az sam si go vzela i ve4e sam v canada - kazaha mi po tel (ot DCI) 4e niama problem da mi izpratiat SIM karta i spored tiah stava za koito i da e telefon. pak da dobavia 4e v qwebekarskia forum pi6e 4e DCI ne sa gsm standart ne 4e razbiram kakvo zna4i tova i to4no tova me bezpokoi
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

В канада само Rogers/Fido използват GSM технолгия. Останалите ползват CDMA технология.
Така, че DCI предлага gsm sim карти и използва GSM мрежата na Rogers/Fido.
todoto

Мнение от todoto »

Хитреци са тези господа :lol:. Чак сега се зачетох в услугите им.

Иначе има и други GSM оператори със съизмерими цени. След отпадането на ограниченията догодина ще има здрава конкуренция с Роджърс/Файдо.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

todoto, Telus = CDMA, не че е лошо, но GSM телефоните не стават за тая работа, а това беше идеята на темата. Telus дават ГСМ сим-карти на пътуващите в чужбина с цел да им приберат паричките за роуминг.
Засега в Канада GSM оператор е само Rogers Wireless, които преди време купиха Microcell Telecom (FIDO), отскоро тяхната мрежа ползват и VIdeotron за да предлагат новата си услуга. Преполагам, че е същия случай с DCI.
Има само още един GSM оператор в Канада - ICE Wireless, обаче действа далеч на север, значи в Жълтия нож няма проблем, имат и роуминг с Роджърс :)

А иначе от гледна точка на клиента е все тая, офертите са премислени до стотинка, няма как да излъжеш картела и да минеш по-тънко.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
todoto

Мнение от todoto »

Да правилна забележка мрежата им е CDMA a те само предлагат глобал роуминг. Виждал съм техни дилъри да продават и GSM телефони и сметнах че имат такива клетки в мрежата си но не е така. Значи конкуренцията ще е още по ожесточена иначе как ще ме накарат да си купя и нов телефон или скъп който покрива и двете мрежи като тая Моторола :lol: .

Иначе Роджърс и Файдо в момента са с една мрежа и ми е любопитно защо продават с различни марки. Разпитвах дилърите им каква е разликата между двете ама никой не ми отговори нещо смислено, общи приказки за търговските марки :) .

За колбек-а не си изцяло прав. Вярно че повечето хора които съм виждал наскоро да купуват планове, купуват евтините(обикалях доста по дилърите за да си избирам телефон). Но има хора дето телефона им е като клещите и отвертката така, че защо да се набутват на по-скъпите планове (едно, две и тригодишни) а да не ползват евтин план и да поевтинят с тия хитреци от DCI, при това твърдят. че услугата им е съобразена със закона 8) . Спомням си БТК навремето какъв вой нададе срещу колбек-а за да си "смуче" здраво дойните крави с големи бюджети за телефонни сметки :D .
Заключено