Пак за шофьорските книжки

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Пак за шофьорските книжки

Мнение от becks »

Някой вадил ли си е документ за стаж като шофьор (не знам как точно се казва докумкента) във Варна?

В КАТ ли става това?

От съответното поделение КАТ/МВР, който ти е издал книжката ли се вади или няма значение?? :?:
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

Мнение от nina_ »

Да ,от съответното поделение на МВР се вади. Във Варна в 3 РПУ се вадеше на 8 гише/ до колкото си спомням/ в големия салон. Там където се подават документи за нови шофьорски книжки. Документа се казва - "Удостоверение".
Започва така-
Сектор Кат при ОДП гр.Варна издава настоящето на ....................,ЕГН..........,роден...... в уверение на това, че е водач на МПС от категории:........./изредени са категориите и датата от която са придобити/. Свидетелство за управление на МПС номер.........., валидно до................ и не е наказван за виновно причиняване на пътнотранспортно произшествие:.............../подписи/
Не е наказван за управление на МПС след употреба на алкохол:............../подписи/


Това е почти целия текст, който ти преписах от моя документ. Непремено кажи,че е за чужбина, защото на мен ми бяха издали грешен-за България.
След това това се превежда и легализира в София.
Това е, ако искаш подробности-пиши.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Само НЕ го легализирай, просто го преведи ако искаш, така или иначе тук ако трябва ще го завериш при местен лицензиран преводач. Заверки от БГ тук не важат. Този документ може евентуално да ти послужи само да получиш по-ниска застраховка когато си купиш кола. По-добре е ако можеш да си извадиш такова писмо от застраховател на оригинална бланка на компанията.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

По-горното важи за Монреал, за Онтарио не знам
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

мерси Нина и Дог :D
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Vazi i za Ontario razbira se....... :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ako si minal test zaG1 i predstavish tozi dokyment avtomatichno li polychavash G2 ili samo pravo za iaviavane na G ?
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

На мене бележката от КАТ не ми свърши работа.

Мнение от BMO »

Взех си бележка от ДЗИ.
Това е за Ванкувър.
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Според зависи. Точно в Торонто минах с преведена и легализирана в Бг служебна бележка без да са искали допълнителни заверки в То. Явно всеки служител сам решава какво да поиска. Но определено е добре преди тръгване да се вземе този документ защото после през посолството става доста по-бавно.
Заключено