По какъв метод се учи френски в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
LyuboK
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:18 am

По какъв метод се учи френски в Квебек

Мнение от LyuboK »

Предполагам, че в Квебек не се учи френски по Campus и Panorama
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Carribian Pirate написа:Не, по тукашна. Ето виж:
видях, ама пак не става ясно коя е системата или аз нещо недоскивам
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

--Курса е разделен на 3 нива всяко от които е от 11 седмици. Между всяко ниво има по една седмица ваканция. Естествено 33 седмици са безкрайно недостатъчни за доброто научаване на този език, но това се казва и в самото начало. Целта на курса е да ви помогне да се изразявате правилно не само говоримо, но и писмено на ниво малко по-високо от начално и не повече от средно. В никакъв случай целта на курса не е да подготви за кандидатстване в университет или за каквото и да било специализирано учене.
http://go-to-quebec.com/index12.htm

аз си мисля че три месечен курс от три нива това е около 8-9 месеца учене. виждал съм учебниците, които се използват от КОФИ (едно лошо ксерокопие). там уроците не са разработени като граматически юнити, а по теми. има диалози, думи, и граматика, но не е в онзи вид в който ние (даскалите) сме свикнали да ги виждаме.....

освен езика, там се учи историята на квебек, ходи се по музеи, гледат се филми и други такива. и ти плащат за всичко това, по около 135 на седмица
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Няма никаква система. Точка.

Ако посещаваш какви да е курсове по френски - били те КОФИ /старо наименование/, било то в университет, колеж, организация - всичко е повлияно от това на какъв учител ще попаднеш и на каква група от учащи. Мамата си трака :) Ако искаш по някаква система - най-близкото място е Отава. Там има Алианс Франсез :P
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

написа:Ми това е името :

PROGRAMME D’INTEGRATION LINGUISTIQUE DES IMMIGRANTS

... и май няма какво да се види много по гугъла.
А човекът нищо не е питал, Само е предположил 8)
Ако ти питаш, това е друг въпрос.
мерси за наименованието, заглавието на темата пита, а вътре беше коментара..

krimon написа:ако посещаваш какви да е курсове по френски - били те КОФИ /старо наименование/, било то в университет, колеж, организация - всичко е повлияно от това на какъв учител ще попаднеш и на каква група от учащи.
добре де, за Кофито ясно, че е по-ниско нивото, ама курсовете в университетите и те ли са кофти. вие къде учехте всичките френски, или сте едни такива умнички..
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

krimon написа: Мамата си трака :) Ако искаш по някаква система - най-близкото място е Отава. Там има Алианс Франсез :P
хехехе :beer: , добре казано Кримон, нямам личен допир нито с КОФИ, нито с АФ в Отава, просто си спомних как минаваш по моста и френския ти става чужд език, френската култура-дефицит, светофарите са нормални, автобусите готини...тук в Еуропата нямаме такива гаври с народонаселението :D
Учете френски сега, независимо по каква система, после ще ви е по-лесно с кебекерския, има и научни доказателства, че тези два езика са от една и съща езикова група, но все още не са доказани... :wink:
...мразя мастика без айрян...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

В университета курсовета са сто пъти по-кофти от Кофи-то. Няма никъде никаква система. Всеки преподавател си работи така както сам си знае. Използва учебници и помагала каквито сам смята за добре. Всъщност, в кофи-то учителите правят копия за учениците от помагалата които те самите харесват (на нас са ни давали копия от граматиките на Панорама между другото) , а в Университета има задължителни учебници, граматики т.е. (които струват майка си и баща си), но това не е система. Това са учебници с граматическа теория и малко упражнения (нещо от рода на книжката на Чаушев). В Университета има по-ясна линия, която следват учителите, но май това касае по-скоро...какъв граматичен материал се излага и кога какъв изпит следва. КАК се преподава този граматичен материал- това пак е лична преценка на преподавателя.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Миленка, ние сме умнички колкото си и ти - ни повече, ни по-малко. Само ще кажа: тук езиковата ситуация е невероятно странна :twisted:
Stoni

Мнение от Stoni »

Аз го учех по "сънната система".Нямам особени проблеми, за тва дето ми трябва 8)

Знам за други екземпляри ползвали всички налични системи и говорят като останалите 10 милиона тук, ама останалото на милионите им е останало към 2-3 клас (ученически):rotfl:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

В КОФИ-то също си имат някаква програма и я раздават на учащите, но тя е по скоро от вида на: Първата седмица преговор, втората седмица ще се вземе това и това като граматика, третата седмица това и това и т.н. Но в повечето случаи зависи от самата група какво ще се вземе, защото ако групата е слаба и пълна с виетнамци и латиноси естествено ще изостане, ако групата е силна ще се вземат повече неща. И както споменаха по-горе целта на КОФИ-то е не само да те учат на френски, а и да ти помогнат да се интегрираш по-добре. Обясняват за здравните карти, за това как може да си наемеш жилище и къде да се обърнеш ако имаш проблеми, организират много активитета с информационна цел и т.н.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Bubi написа:В КОФИ-то също си имат някаква програма и я раздават на учащите, но тя е по скоро от вида на: Първата седмица преговор, втората седмица ще се вземе това и това като граматика, третата седмица това и това и т.н. Но в повечето случаи зависи от самата група какво ще се вземе, защото ако групата е слаба и пълна с виетнамци и латиноси естествено ще изостане, ако групата е силна ще се вземат повече неща. И както споменаха по-горе целта на КОФИ-то е не само да те учат на френски, а и да ти помогнат да се интегрираш по-добре. Обясняват за здравните карти, за това как може да си наемеш жилище и къде да се обърнеш ако имаш проблеми, организират много активитета с информационна цел и т.н.
Тази "програма" както я наричаш си се изработва по собствена инициатива от самия преподавател. Някой си разработва план на работа- друг не. Кофи-то е преди всичко курс по френски и после всичко останало. Интеграцията е малка част от курса и ако заляга, заляга в контекста на изучаване на езика. Т.е....докато разглеждаш историята на Квебек, се учиш и да говориш като ожесточено спориш с ученици и учител относно изказването на Харпър за кебекуа като отделна нация в единна Канада. :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Nai-got se u4i kato si zeme6 tuka6no gadje ( ne pravq reklama na tuka6nite gadjeta dyrja da uto4nq ).
:beer: :beer: :beer:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

И според мен най- важното е да попаднеш на добър учител, а не мястото където учиш. Има страхотни учители, но има и "учители маниаци"/ както ги нарича сегашния ми преподавател . 8) /
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

ами дадоха ми един пример, не знам колко е истина това, то звучи малко фантастика, наблъскани 50-100 чалми и сие и смрад голяма, една си кърми, друга си ..
и за мен това не е нормална атмосфера за изучаване на език

а другото беше за курс по англ. с преобладаващо мнозинство от расата с дръпнати очи..аз питам, какво учите, а приятелчето вика, тази седмица сме на думата "window"

та такива вицове се носят насам
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

Системата е ето това:
може да е и друг цвят, зависи от нивото
Изображение
НО всъщност никаква я няма, има някакви учебници за интеграция и францизациа на възрастни от н'ам-коя-си-година дето не си стуват да си избършеш ... сещайте се кво
ако случиш на даскал наистина много може да се научи, ако ли не ДЕЗОЛЕ
Всеки учител има план какво трябва да предаде в съответното ниво и от там нататъка той си преценява кое, кога, как и по-колко :)
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Заключено