Съвет за recruiters

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
axiomatic
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 6:25 am

Съвет за recruiters

Мнение от axiomatic »

доста съфорумци вече ме посъветваха да се обърна към рекрутер за намиране на работа в Канада... масовият проблем бил, че по-големия % фирми не им се занимава с бюрокрацията за hire-ване на не-канадец, освен ако е светило в областта си (говорим си за ИТ сферата като цяло)...

та понеже не се чувствам светило, реших да потърся за рекрутери и попаднах на това: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =recruiter

та исках да ви попитам - някой от вас (или ваш познат) да е ползвал услугите на такъв и съответно да може да препоръча? в една друга тема някой се беше изказал, че някои от тези рекрутери си били изградили лошо име (препоръчвайки хора, не ставащи за длъжността) и по този начин, ползвайки ги, няма никога да си намериш работа... та затова питам дали някой лично е имал взимане-даване и ако може да даде акъл

мерси предварително на всички
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Лично мнение:
Chacra Belliveau са въздух по налягане. Една приятелка отиде при тях, искаха и препоръки, бла-бла, три пъти ми звъняха с въпроси относно нея. Накрая момичето само си намери нова работа, правителствана.
ConsluPro (не знам дали някой ги е писал) също се излагат. В началото след като пристигнах ми се обадиха три седмици след като кандидатствах за нещо. Съответно вече си имах работа и им отказах. Оттогава ми звънят през няколко месеца, но след като им кажа, че от последния път нещатата са се променили и искам повече пари, почват да ме уговарят, че никой нямало да ми даде толкова много :shock:

Освен това ИТ е мноооого широко понятие. Напоследък Compuware наемат много хора (програмисти) на добра заплата. Не знам какво да мисля за тях - някои са доволни, други се опитват да се върнат при нас.

От останалите рекрутери като чуят, че отговарям по телефона на английски, веднага казват "ами първия въпрос ми е доколко го владеете френския, мерси много, чао".

Лични впечатления - досега НИКОГА не съм намирала работа чрез рекрутер. В повечето случаи резюме с мотивационно писмо директно до фирмата, от която се интересувам, върши повече от отлична работа.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
axiomatic
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 6:25 am

Мнение от axiomatic »

първо, мерси за отговора :)

проблема в случая е, че хората твърдят, че когато кандидатстваш от Бг по инет за работа, е трудно (почти невъзможно) да се навие някой работодател да те вземе... ако бях там на място, нещата стоят различно и наистина нямаше да имам нужда от посредник... :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

axiomatic написа:първо, мерси за отговора :)

проблема в случая е, че хората твърдят, че когато кандидатстваш от Бг по инет за работа, е трудно (почти невъзможно) да се навие някой работодател да те вземе... ако бях там на място, нещата стоят различно и наистина нямаше да имам нужда от посредник... :)
Само не ми е ясно сто си мисли6 4е ако си намясто ст е много по разли4но.

То пак сте кандидатства6 по маил и там сте пи6е64е адреса ти е в Бг и 4е си без право на работа в канада.
Вероятноста ва тръгне6 от врата на врата и да се предлага6 е минимална - разтоянията са пове4е от огромни,отделно сте те пуснат наи много до някоя секретарка която сте ти каже -ами даите си ЦВ_то то и довиждане.

Само да ти кажа 4е с твоите 4-5 години стаж се състезава6 с вси4кито пакистанец ,индиец и там каквито осте се сети6-в доста слу4аи 4-5 години стаж са то4но толкова 4е да хвант макс то4ки на иммиграционата процедура и са се изнесли в Ка. Мисля 4е зане6 колко е запла6тането в упомеатите стани на колегите ни-така 4е доста от тия са готови да ба4кат и за под 30к на година оба4е пак тия имат ПР в Ка .


моя съвет е - пи6и си директно и се моли да преско4и6 секретарката и някои от следва6тото стапло да ти про4ете резумето.

Това ти го казвам от ли4ен опит - аз съм бил в Канада и даже си намерих работа-и вси4ко бе6е ок докато не стана дума за пари -казаха 4е пове4е от едиколкси не можели да ми дадат и аз естествено ги отсвирих.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Първо, що реши, че човекът няма да има право на работа в Канада? Ако е дошъл по програмата за квалифицирани работници, ще има и още как! Второ, що да си пише адрес в България, като си има такъв в Канада? Трето, на място нещата са мноооого различни. Първо, в мотивационното писмо няма да ти се налага да пишеш неща от сорта на "пристигам на еди-коя си дата и ще мога да дойда на интервю еди-кога си". И телефонния ти номер е с "местен" код и т.н.

Да кандидатстваш от България има смисъл, ако вече имаш самолетните билети, имаш си канадски адрес и до пристигането ти не остават повече от няколко седмици. Така шансът да те потърси някой стават много големи.

Последно, независимо с какъв стаж си, НЕ СЕ състезаваш с индийски готвачи, а с програмисти. Ако си по-добър от останалите, проблеми с намирането на работа няма да имаш. Добрите фирми тук не наемат на база произход или акцент, а на база способности. И евентуално целева заплата. Ако нещата мнооооого се закучат, винаги можеш да поискаш по-ниска заплата, колкото да преживяваш, и да продължиш да си търсиш по-добре платена работа. Или да натискаш шефовете си за по-висока заплата :lol: А последното не го приемайте като шега.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Indi, momcheto e oshte v Bg i iska da doide na work permit.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Ааааа, ми аз отде да знам! Гледам си от моята камбанария :lol:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Western
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 1:48 am
Местоположение: montreal

Мнение от Western »

Аз от известно време си имам взимане-даване с едни ректумтури...
Лично моето мнение е, че може и да са полезни в определени ситуации.
:rotfl:
Гьот кафа бат'лясва.
Заключено