Anketa za ili protiv EU

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено

Za ili protiv EU ste?

ZA!!!
41
71%
Protiv!!!
15
26%
Niamam mnenie!!!
2
3%
 
Общо гласове: 58
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Anketa za ili protiv EU

Мнение от hankroum »

kakto vsi4ki znaete BG 6te stane 4len na EU.
kak mislite dobre li 6te e za Bulgaria i bulgarite ili 6te ima tejak efekt kakto stana s naskoro prisaedinilite se 4lenki kato Poland naprimer
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Anketa za ili protiv EU

Мнение от vladi »

hankroum написа:kakto vsi4ki znaete BG 6te stane 4len na EU.
kak mislite dobre li 6te e za Bulgaria i bulgarite ili 6te ima tejak efekt kakto stana s naskoro prisaedinilite se 4lenki kato Poland naprimer
Поланд без ЕС сигурно щеше да е като Белорусия, а може би и по-зле защото няма кой да я спонсорира с евтин газ и петрол.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Anketa za ili protiv EU

Мнение от bp_de »

hankroum написа:kakto vsi4ki znaete BG 6te stane 4len na EU.
kak mislite dobre li 6te e za Bulgaria i bulgarite ili 6te ima tejak efekt kakto stana s naskoro prisaedinilite se 4lenki kato Poland naprimer
1 -Sori za latinicata no ne se poqwqwa kop4eto da obyrna na kirilica.

Ami za nqkoi ste e po dobre za nqkoi ste e po zne - Spasenie za wsi4ki nqma i NIKGOGA nqma i da ima.

Do sega parite otiwaxa pri edni sled 2007 ste se porazmesti potoka - ina4e za obiknoweniq 4owek nqma kakwo da 4aka -i w 100 EU i neznam si kakwo da wleze BG -za da mu stane po dobre trqbwa da se pogriji sam
za sebe si.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

:evil: Аз бях против, но заради едно съвсем скорошно събитие - вече съм "за" !
Не желая, когато минавам през митницата на летището да ме делят на - "тези които са европейци" и - "онези от боклука"... и щом съм официално облечена, само с миниатюрна дамска чанта в ръка, минавам същата граница за втори път през последните 2 месеца, а съм от "онези от боклука", значи будя невероятно подозрение - първо къде са ми дисагите и дрипите и после к`во пак ще я върша там! :evil:
Така че - мразя ги европейците и за това вече искам да влезем в EU ! :twisted:
Изображение
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

аз винаги минавам през вратичката за ЕУ, по правило няма кой да те спре.Иначе по въпроса, ами където намеря добра работа и добри пари, там отивам, братовчед ми не мога да го изкарам от ЮАР, пък нито е ЕУ нито Канада или САЩ...
...мразя мастика без айрян...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Anketa za ili protiv EU

Мнение от iliana »

hankroum написа:kakto vsi4ki znaete BG 6te stane 4len na EU.
kak mislite dobre li 6te e za Bulgaria i bulgarite ili 6te ima tejak efekt kakto stana s naskoro prisaedinilite se 4lenki kato Poland naprimer
То пък като че ли има значение какво мислим. Те политиците решиха да влизаме в ЕС без да ни питат.
А че за населението ще е по-зле - спор няма.
Ама дано да има положителен ефект в дългосрочен план.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Stoni

Мнение от Stoni »

Az sqm ZA, no
kakwo 6te predstavlqva pone pqrvite 50 godini mi e qsno.S tozi mantalitet Krokoziqnski, pri model na niskite ogradi tuj jivotno vqrtoglavo, male, male.....
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

За ,но ефект за нас няма да има даже може да се влоши !
Тря да се врътнат 2-3 поколения да се промени мисленето на крокозиянеца ако до тогава не са останали само мангал-крокозианци де :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Estestvenno,4e ZA v moj li4en plan.Sega ,ako reka moga da otida da jiveq na nqkoe po priqtno mesto ot Kanada ,naprimer Ispaniq i s Bg. pasport moga da zapo4na rabota kato bql 4ovek,dokato s kanadskiq moga da se snimam samo ili da gargq na 4erno za mizerni pari. :D
Stoni

Мнение от Stoni »

bateto написа:Estestvenno,4e ZA v moj li4en plan.Sega ,ako reka moga da otida da jiveq na nqkoe po priqtno mesto ot Kanada ,naprimer Ispaniq i s Bg. pasport moga da zapo4na rabota kato bql 4ovek,dokato s kanadskiq moga da se snimam samo ili da gargq na 4erno za mizerni pari. :D

Batka, ot kojto stava, stava i v Kanada, ot kojto nestava, nestava :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Stoni prav si,az tazi teza vinagi sam q za6titaval,oba4e edno e da stava zimata na -20 na ledena 6u6ulka i savsem drugo na +20 na palmova sqnka. :D
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

bateto написа:Stoni prav si,az tazi teza vinagi sam q za6titaval,oba4e edno e da stava zimata na -20 na ledena 6u6ulka i savsem drugo na +20 na palmova sqnka. :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :nut:
И две мулатки да ти... веят отстрани с палмови клонки...
Изображение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Твърдо ЗА !

И то не защото лично аз ще имам някаква непосредствена полза от това, а защото България и българите ще спечелят от това.

Както и преди съм писал, според мен ползите за България и българите са следните:

1/ Свободно придвижване и възможност за работа в ЕС ( до макс. 7 всички държави в ЕС ще са разрешили българи да работят официално)

2/ Реформиране на държавните структури съобразно изискванията на ЕС. Искат не искат БГ политиците ще трябва да го направят. А те определено не биха го направили сами, без натиск от ЕС.

3/ Нарастване на чуждестранните инвестиции поради нарастнало доверие от тяхна страна и поради възможността за навлизане на Европейския Пазар и то в страна с (все още) евтина работна ръка.

4/ Пряк достъп до огронмия Европейски пазар за БГ стоките.

5/ Достъп до значителни Европейски финансови фондове

Честно казано не виждам какво би загубила България от членството си в дългосрочен план.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Izpusnahme shansa da se oprawim sami, sega shte chakame njakoj da ni oprawi i da ni pozwoli da mu rabotim sled 7 godini minimum, i na towa ako ne mu wikate diwo, neznam...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:Izpusnahme shansa da se oprawim sami, sega shte chakame njakoj da ni oprawi i da ni pozwoli da mu rabotim sled 7 godini minimum, i na towa ako ne mu wikate diwo, neznam...
Не е 7 години минимум а максимум !

"da ni pozwoli da mu rabotim" - ами те и тука ти позволяват да им работиш - не виждам каква е разликата.
Заключено