Vacantzia na Mayan Riviera (Cancun, Mexico)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Vacantzia na Mayan Riviera (Cancun, Mexico)

Мнение от AlexAA »

Както си хапвах си помислих - "Дай да разведря форума и отворя една темичка за ваканцийки, бирички, плаж и прочее".
Та ето ми питанката към вездесъщия форум:
Решил съм да ходя на Майската Ривиера, преди Коледа, за 2 седмици и бих искал да знам някой форумец/форумка ходил ли на почивка около Канкун.
Аз вече платих депозит, та се чудя дали съм избрал правилното място.
Аз проверих на www.tripadvisor.com и имам неква идея къде отивам, ама друго си е ако някой форумец/форумка сподели.
Айде наздраве
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

доста отрицателни неща пише във форума и то за почти всички хотели в тоз ризорт, май си се прецакал :wink:
нали знаеш лафа "you get what you pay for..."
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Защо така бе Саше,
Аз колко ривюта изчетох, не е истина.
На Ривиерата (една ивица от около 100-тина километра) има има няколкостотин хотела и курорта. Ти за кои курорти прочете кофти неща или ме бълбукаш нещо....
А пък то около Канкун има хотели от 2 до 5 звезди.
Както и да е. Няма ли някой, който да е ходил до там?
Айде пак наздраве.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

AlexAA написа: Ти за кои курорти прочете кофти неща или ме бълбукаш нещо....
.
май е така :D все пак и аз като ходих изчетох маса мнения за курорта и ми направи впечатление че 90% от отрицателните постинги са породени от липсата на типичната мириканска храна и от многото комари. Ама те какво искат - това са тропици все пак- и комари ще има , и други гадини...така че този форум би могъл да е доста подвеждащ, имайки предвид че в него драскат повечето американци и канадци.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Tedi
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 11, 2004 9:43 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tedi »

Edni priateli hodiha tam yazi godina prez mart / v luksozen hotel/ i biaha mnogo, mnogo dovolni.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Теди,
Ако не е тайна, би ли споделила къде са ходили твоите приятели?
Наздраве
margarita

Mexico

Мнение от margarita »

Pozdravi ot Mexico i po-tochno ot Baja California. Vse oshte ne sqm hodila do Cancun. Bih mogla da scaniram i da vi pratia opisanieto dadeno v turisticheski spravochnik. V nay-obshti linii, temperatutara i vlajnostta v kraybrejnite rayoni sa visoki (okolo 45-50oC liatoto, a v momenta 30-35oC). Klimata e priemliv edinstveno na mestata s goliama nadmorska visochina. V Yukatan, okolo Cankun, mojete da razgledate ostankite ot zivilisaziata na mayte, a sqshto i niakoi stari kolonialni gradove, kato naprimer Merida. Ako vi interesuva neshto po-konkretno ot jivota v Mx, pitayte.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Zdraveite,
az sum bil v Riviera Maya,po-to4no Grand Baya Principe Coba i Tulum,strahotno miasto,tolkova 4isto miasto ne sum vijdal nikude dosega.....vsi4ko be6e neveroiatno,samo kudeto na mesta v moreto ima6e korali....Za uto4nenie tova se namira na okolo 80-90 km ot candun,posoka Xel-Ha miasto za gmurkane i se vodi kato park.....
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Vacantzia na Mayan Riviera (Cancun, Mexico)

Мнение от dgovani »

Ако не е тайна, каква е горе-долу цената на въпросното пътуване?

Поздрави,

dgovani
AlexAA написа:Както си хапвах си помислих - "Дай да разведря форума и отворя една темичка за ваканцийки, бирички, плаж и прочее".
Та ето ми питанката към вездесъщия форум:
Решил съм да ходя на Майската Ривиера, преди Коледа, за 2 седмици и бих искал да знам някой форумец/форумка ходил ли на почивка около Канкун.
Аз вече платих депозит, та се чудя дали съм избрал правилното място.
Аз проверих на www.tripadvisor.com и имам неква идея къде отивам, ама друго си е ако някой форумец/форумка сподели.
Айде наздраве
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Мерси за отговора Батка.
Аз след много четене и уемблияене избрах Мексиканската Ривиера пред Ямайка (Сандалс) и Санта Лучия (Сандалс). Куба и Доминиканската Република не са в играта изобщо.
Джовани, платих 6700 за двама за две седмици в началото на декември - апартамент с гледка към океана, ВИП пакет, 5-звезден курорт, ол инклусив.
Това ни е един вид сватбеното пътешествие.... Навремето като се женихме, немаше кинти.....
Наздраве
DessY2
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 7:58 pm
Местоположение: ON

Набутка

Мнение от DessY2 »

Как ги намирате тия хотели?! Трябва доста да се поровиш явно, за да се спре6 на 5 звезден хотел и то на тая цена
Защо ли пък аз като търся намирам добри 5*, за 2 седмици дата на тръгване 02 декември 2006 от $1288+263такси на 4овек.
Погледни в www.selloffvacations.com и ако тази цена за този хотел ве4е я няма имай предвид, 4е може да е продаден, понеже в момента е най-ниската.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Хехе, по 600 на седмица, това и в Куба го няма :wink:.
Най-евтината екскурзия на сайта и най-евтината кола от рекламата на автосалона винаги са току-що продадени, още ли има канарчета :lol: ? 1300-1500 на човек на седмица е прилична цена на човек за хубав хотел. По евтино - върнати екскурзии, търси се от таксито на път за летището, излитане - веднага :twisted:.
Циганите - на Сатурн !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Специално за тази ерия която по горе посочих 5 звезден хотел под 1700д. за 1 човек в най евтиния сезон не можеш да намериш.Мисля, че колегата ще плати добра цена за двама за две седмици.Другото е ала бала ,без пари няма лукс .
Това да не ви е Българското Черноморие ,където все още лукса е за без пари,тука безплатни обяди няма. :D
Аватар
Western
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 1:48 am
Местоположение: montreal

Мнение от Western »

http://www.privateislandsonline.com/jumby.htm

:rotfl:

:beer: :beer: :dance: :tuut: :haplio: :queen: :kral: :baby: :thumbsup:
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Благодария за инфото AlexAA

Мнение от dgovani »

Първо да Ви е честито сватбеното пътешествие, това че е "по закъсняло", го прави още по стоиностно, защото е по зряло, а и пътуваш така да се каже с проверен човек до себе си хех.......
Ина4е аз исках да направя съпоставка с цените от тук финланд, че то май аз докато тръгна за Ка ще остарея, но...............
И тъй като такива теми са, по мое наблюдение редки из форума ще си позволия да дам пример за сравнение с хотели около класа който посочваш, датата на тръгване е 3 декември, за двама за 2 седмици,
All inclusive, с изглед към морето.

http://www.tjareborg.fi/book/bookMatrix ... emId=22427

Значи грорният линк е за 4+ хотел на цена 6205 CAD, ако кликнете на kuvia над снимката в дясно от Playa del Carmen, можете да видите пове4е снимки от хотела.

http://www.tjareborg.fi/book/bookMatrix ... elid=22431

А този е 5 звезди при съсщите условия, но на цена 7601 CAD, ако кликнете на kuvia над снимката в дясно от Playa del Carmen, можете да видите пове4е снимки от хотела.

Поздрави, и не забравияте че с хубави хора звездите на хотела винаги стават с минимум (в случая) 2 повече!

dgovani

AlexAA написа:Мерси за отговора Батка.
Аз след много четене и уемблияене избрах Мексиканската Ривиера пред Ямайка (Сандалс) и Санта Лучия (Сандалс). Куба и Доминиканската Република не са в играта изобщо.
Джовани, платих 6700 за двама за две седмици в началото на декември - апартамент с гледка към океана, ВИП пакет, 5-звезден курорт, ол инклусив.
Това ни е един вид сватбеното пътешествие.... Навремето като се женихме, немаше кинти.....
Наздраве
Заключено