Какво да вземем ...(2) - на пазар в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Леко в страни от темата, но на мен лично дрехите тук ми харесват и мисля, че може да се намерят и на нормални цени, същото е и с обувките пак според мен и не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което е свързано лично с моите вкусови предпочитания.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Stoni написа:Парите са най полезни :D
Илюзиите най безполезни 8)
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Док...... 8)
TROUBLEMAKER
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Jane написа:Леко в страни от темата, но на мен лично дрехите тук ми харесват и мисля, че може да се намерят и на нормални цени, същото е и с обувките пак според мен и не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което е свързано лично с моите вкусови предпочитания.
така е! аз също се бях засилила от БГ да си взимам обувки и дрехи и сега много се радвам, че не го направих! тук например в Winners и Costco си купувам маркови дрехи за 20-30$, което не мога и да си го мечтая в БГ! обувките също ми харесват, и то при положение, че нося по-официални обувки по принцип и костуми! така че, зависи може би какво търсите, но моите впечатления са за по-добро качество на по-ниски цени. днес си взех и спортни обувки - чиста кожа, не са маратонки, могат да се носят и с дънки - за 30$ от Winners, миналата седмица - вечерна рокля и кадифено сако към нея, че имаме едни благотворителни вечери в работата - общо 80$, само че коприна и кадифе за тея пари в БГ е мисията невъзможна! :?
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

simplyaven написа:
така е! аз също се бях засилила от БГ да си взимам обувки и дрехи и сега много се радвам, че не го направих! тук например в Winners и Costco си купувам маркови дрехи за 20-30$, което не мога и да си го мечтая в БГ! обувките също ми харесват, и то при положение, че нося по-официални обувки по принцип и костуми! така че, зависи може би какво търсите, но моите впечатления са за по-добро качество на по-ниски цени.
Изобщо не ми се намесваше по такива теми но не издържах.
Това е заблуда!
Хубави обувки започват от 100 $ нагоре.
Хеле пък Костко или Уинърс.............все едно Метро в БГ,че и надолу.
Конфекция за бедни!!!
Зелърс са същата работ.
Купувате си Маркови китайски стоки на конкурентни цени.
И на Илиянци ги има същите буклуци,че и по-евтини.
Paradise
Док..........
TROUBLEMAKER
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

simplyaven написа:тук например в Winners и Costco си купувам маркови дрехи за 20-30$
:lol: :lol: :lol:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bbb написа:
simplyaven написа:тук например в Winners и Costco си купувам маркови дрехи за 20-30$
:lol: :lol: :lol:
ot култовия магазин "Костко" вече нищо не купувам, че след онази крилата фраза станах суеверен :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

вече трябва да отида и да го видя тоя магазин , култов , някой в монреал с карта и време за губене да ми се обади .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
chinois

Мнение от chinois »

Карта изобщо не ти трябва :-)
просто отиваш
аз ходя в този в Point-Claire (за Нова година ми дават карта за там) ,
... а winners в Lasalle е една жалка история ... но е интересно като при антиквари ... между простотиите има и добри неща ... но на добри цени ... а лошите неща също са на добри цени :) ... но какво е добро и лошо :)
... само и моите 5 ¢ ... ако смяташ да копаеш в Канада, не пропускай да си вземеш лопата ... и не си взимай теменужки или тенис ракета и с двете не можеш да се обръснеш :lol:
... парите свършват, илюзиите - никога :lol:
Последно промяна от chinois на Пон Окт 09, 2006 9:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Ето на пак се оказа че аз явно съм в друг Монреал
Ще съм благодарна ако ми споделите местата от където пазарите качествени дрехи на добри цени
От споменатите два магазина най-много дрехи за вкъщи да си взема ако намеря размир който да не е ХХХХХХL
Не се заяждам просто си дадох мнението и се опитах да съм полезна не виждам защо все има нахвърлянки Вместо да споделите така търсените от мен места за нормално пазаруване
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На мен примерно в Зара и в Еспри ми харесват, ГАП също. Дори в Бедо имат не лоши неща напоследък.
Бразилските обувки са качествени и не са безбожно скъпи.
Ама темата не беше за това.
Предполагам ,че хората до сега не са ходили голи и ще си вземат дрехите, да се презапасявате няма нужда.
Лекарства на първо време, някоя и друга посуда,колкото да имате нещо за първите дни,аз си носех един тиган и една тенджера под налягане. Речници можете да си вземете джобен вариант, другите много тежат. Ако имате вече компютър вземете си го,ако нямате по добре да си купите на място.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Doktora написа:Хеле пък Костко или Уинърс.............все едно Метро в БГ,че и надолу.
Конфекция за бедни!!!
Док..........
Док, току-що изтрепа рибата в Канада. За Костко как да е. От там си купвам само пържолите. Ама Уинърс :shock: . Аз магазин с по-маркови дрехи и обувки на по-прилични цени не знам. И биг дийл, ако са китайски... :wink: Не ми се дават 100$ отгоре, само за да ми пише на етикетчето "Мейд ин Итали".
А Илиенци пък въобще как ти хрумна да го сравниш с Уинърс? На Уинърс системата им на продажба е съвсем различна - правят предпоследна продажба на сезонни колекции или последни бройки от стока, която скъпите магазини нямат интерес да поддържат като артикул. След Уинърс стоката отива в "Ликвидейшън уърд" - финална разпродажба, където пък цената е още по-смешна. Това не означава, че е некачествена. :wink:

trans, и аз мисля, че има много хубави и качествени дрехи и обувки, на абсолютно достъпни цени, просто трябва да знаеш къде да ги търсиш. Избора е невороятно голям. Първите месеци в Канада и аз мислех, че няма нищо, даже ракитени панерчета си мислех, че няма и бая цветисти изрази съм пускала по отношения на тукашния пазар, сега като се сетя и ме напушва голям смях. :lol:
Let it go...
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Ivet написа: А Илиенци пък въобще как ти хрумна да го сравниш с Уинърс?
Toia Winners ne se razlichava po nishto ot edin frip.Ne moga da razbera za kakvi markovi izdelia se govori izobshto. :D :D :D Sravnenieto s Ilianci si e mnogo na miasto daje. :D :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

А Илиенци пък въобще как ти хрумна да го сравниш с Уинърс? На Уинърс системата им на продажба е съвсем различна - правят предпоследна продажба на сезонни колекции или последни бройки


Както винаги Ивет е точна.И още:
-отказани поръчки в последния момент от други компании
-мостри на колекции
-ОГРОМЕН отдел на buyers
И много джунджурии,поставени между марковите стоки,които са в пъти по-скъпи от същите в останалите магазини.Така,че внимавайте какво купувате
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Уинърс ,Зелърс,Сиърс,Уолмарт и подобните лайняни търговски вериги,както и Коско издигнати в култ от местния ред нек и неговия събрат/сестра/ имигранта от Крокозия.Не благодаря.Аз не искам ,предпочитам да си ходя окъсан ,гол и бос подобно на Транс. :D
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

bateto написа:Уинърс ,Зелърс,Сиърс,Уолмарт и подобните лайняни търговски вериги,както и Коско издигнати в култ от местния ред нек и неговия събрат/сестра/ имигранта от Крокозия.Не благодаря.Аз не искам ,предпочитам да си ходя окъсан ,гол и бос подобно на Транс. :D
и ти откачи явно! :roll: много е смешно, явно повечето имигранти предпочитат Christian Dior, Lacroix, Ives Saint Lauren... чудя се що ли им е трябвало да имигрират като се обличат при такива дизаинери :D аз предпочитам да не се изхвурлям, пък и роклята е на Anne Klein... е, верно че не е на нивото на гореизброените, но все пак се ядва на фона на Илиенци :shock:
Заключено