razhodi za 1 mesez

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

razhodi za 1 mesez

Мнение от canat »

Iskam da popitam zhiveeshtite v Quebec dali doluposochenite razhodi otgovariat na deistvitelnostta tam. Tova sa moite priblizitelni ischislenia.

MESE4NI RAZHODI za 3-ma du6i v Montreal/Quebec:

kvartira ---------------- $700 (2 spalni+hol i kuhnia)
tok, voda, gas--------- $100
telefon------------------ $ 30
internet----------------- $ 40
hrana (3-ma dushi)--- $400
benzin------------------ $100
zastrahovka kola------ $100
otoplenie ---------------???
-------------------------------------------------------------
TOTAL $ 1470 ???

Ima li neshto "sbarkano"?
Zabravila li sam neshto?
Kolko struva bilet za abtobus?
A otoplenieto za mesez?
bravo

Мнение от bravo »

toploto vliza v naema obiknoveno, za 4 1/2, po-skoro otiva okolo 800 na mesec naem, v svesten kvartal.
Karta za metro - 63$, 6 bileta 11.50.
100$ gore-dolu, zanimalnia za dete.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Blagodaria ti Bravo!
a ako se zhivee izvan grada (t.e. da se patuva s kola do rabotata)
kolko struvat apartarmentite?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

canat написа:Blagodaria ti Bravo!
a ako se zhivee izvan grada (t.e. da se patuva s kola do rabotata)kolko struvat apartarmentite?
Не те съветвам да правиш това - ще остарееш на пътя :)
bravo

Мнение от bravo »

Po-evtino e, no po mostovete, a i ne samo, trafika e ubiistven. S gr. transport e po-sigurno, no si pravi6 smetkata za pove4e ot 4as pat, zavisi kade raboti6 de, no ne e za podceniavane razstoianieto.
bravo

Мнение от bravo »

Godis me e izprevaril :D , kartata za izvangradski transport e okolo 100 kinta, ne znam to4no.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

:)) Номера е да живееш в града, а да работиш навън :)
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Blagodaria vi!
Mislia si, che ako vsichki emigranti tragvaha tolkova "podgotveni"
(kakto tezi za CA/Quebec) niamashe da ima tolkova "boklik" iz Evropata...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

С 400 долара за храна на трима души можеш да изкараш, ама да знаеш че няма да можеш да си угаждаш.

За ток и вода, ние не ползваме газ, ние харчим по-малко от 100 долара на месец. Водата май ни струваше 20 и няколко долара на година (ама варира според кварталите) а за тока се оправяме с 30-40 долара на месец.

За застраховката за кола зависи естествено, ние плащаме доста по-малко, ама е само "гражданска отговорност". И аз бих те посъветвала да се възползваш от удобния обществен транспорт в Монреал. Това не е Балтимор :)
chinois

Мнение от chinois »

Здравей canat ,

големите разходи са това, което пишеш, но 100 за бензин ми се виждат малко - предпочитам да говория в литри защото миналия месец бензина беше 1.20 за обикновен, а ей сега видях 84.4 но аз не съм типичен (миналата година направих 10 000, защото работя много близо - 4,5 км за сведение тук на лиизинг километрите включени са 20 000);
и ние сме трима и много зависи колко е голям третия:-)
мисля че 700 за квартира е отлично (това което описваш тук се класифицира като 4 1/2) последните години построиха много жилища и вече около мене навсякаде има обяви за даване под наем а и цените са май по-малки, което пък води до .... нахлуване на по-малко плащащи наем :-)
аз съм в Лашин, това е място дето преди 400 години ирокезите са изколили 2000 души и така са научили местното население да поставя часовой, а сега хората си паркират яхтите та това ми е локалния вестник:
http://www.messagerlachine.com/
според мене няма да се справите с 400 долара щото си мисля че искате да живеете а не да оцелявате ....
а от базовите разходи сте изпуснали телефоните без жица, но ако не си разправяте филми разходите не са събарящи
Бъдете здрави и късмет !
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Da, tochni ti sa smetkite, nekade poveche drugade po malko ama kato krajna suma tam nekade.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ооох, де да можехме да харчим по 1470 кинта на месец...А сме само двама души...
Иначе сметките горе-долу биват. Като требва да се вземат предвид забележките на съгражданите по-горе...
Китаец, не ми отговаряй в другата тема - разбрах къде си :wink:
И днес видях бензинът на 83.4 и много ме хвана яд, че заредих онзи ден на 85! Мислех си, че съм на супер далавера!
Некой да каже как така стана, че преди 2 години и половина бензинът струваше пак толкова? И дали ще стане 60 ст за литър?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
chinois

Мнение от chinois »

Здравей Лельо,
късно е за отговора :-)
Ако ще те направи щастлива аз заредих на 85.4 миналия ден ...
Но в своя защита да кажа че бях сигурен че ще падне още (аз гледам в бъдещето ... само нещо ми е мътно около лотото) ... ама немах бензин, а то колата само с него иска да върви:-)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Леля Екимка написа: И дали ще стане 60 ст за литър?
60 стотинки ще стане, ама друг път, трябва първо да пуснат "Радецки" по вода и да акустира в Монреалското пристанище. :lol:
Let it go...
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

според мене няма да се справите с 400 долара щото си мисля че искате да живеете а не да оцелявате ....
За първи месец горе-долу толкова са разходите +/- 200$. В крайна сметка, всеки в началото се старае да се ограничава колкото може. Но, много често се набутваш, докато се ориентираш, просто всеки минава през това, докато влезе в час, колкото и да не му се иска.
а от базовите разходи сте изпуснали телефоните без жица, но ако не си разправяте филми разходите не са събарящи
Бъдете здрави и късмет !
Не ми се вярва като новодошли още първя месец да имат нужда от мобилен телефон и без това повечето хора нямат кой знае колко познати (ако въобще имат) тук. От друга страна, обикновено през този период, цялото семейство се движи заедно, било то за подаване на документи, било то на разходка за опознаване на града.
Заключено