град Квебек.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

град Квебек.

Мнение от renata12 »

Здравейте. На финалната линия преди пускането на документите до Виена си задавам един много важен въпрос. Не е ли по добре ако се пише някой град различен от Монреал. на свички е ясно че големият грд предлага много повече възможност за реализация, но вчера на срещата със представителя на имигр. власти , мосюто не пропусна да отбележи на няколко пъти как и малките градове предлагат доста добри условия за реализация. Не знам дали не гледат по- положително на семейство, което е решило да се засели в град Квебек например.....и до каква степен играя роля изборът на град според вас.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Хeй хора, няма ли никой от Квебек . Дайте съвет . Има ли работа там...добри училища и т.н.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Доста хора се преместиха от Квебек в Монтреал. Толкоз.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

renata12 написа:Хeй хора, няма ли никой от Квебек . Дайте съвет . Има ли работа там...добри училища и т.н.

Всичко има.

Но не пиша нищо конкретно защото виждам че имаш намерение да пишеш града само за да минете по-лесно интервюто.

Ако вписването на този град може да ви помогне за интервюто - пишете го.

Ако искате инфо за града за да се установявате - питай конкретно и ще отговоря.

Така както хората напускат Монреал по техни си причини, така е и тук. Всеки си избира пътя.

За сега за нас града не ни е накарал да го напуснем, за по-нататък ще видим.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Re: град Квебек.

Мнение от mstoimenov »

renata12 написа:Здравейте. На финалната линия преди пускането на документите до Виена си задавам един много важен въпрос. Не е ли по добре ако се пише някой град различен от Монреал. на свички е ясно че големият грд предлага много повече възможност за реализация, но вчера на срещата със представителя на имигр. власти , мосюто не пропусна да отбележи на няколко пъти как и малките градове предлагат доста добри условия за реализация. Не знам дали не гледат по- положително на семейство, което е решило да се засели в град Квебек например.....и до каква степен играя роля изборът на град според вас.
Надали човека за който говориш под малък град е имал предвид горепосочения :roll: . По скоро бих дал пример с Valleyfield, Iberville, St-Jean_sur_Richelieu, Drumondville, max Trois Riviere и надолу: Granby. Всяко от тях може да се похвали с нещо. Успех със столицата все пак ако си решила...Според за да пишеш град е добре да знаеш какяо ще правиш там. Квебек е добре ама защо? Не и за всеки. Мотреал е ок просто повече или по малко има за всеки по нещо.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Ами всъщност - да. Мисля да пиша Квебек за да минем по леко интервюто. Все си мисля че биха се впечатлили повече (ако въобще се впечатляват от нещо)., но съответно мотивите ми трябва да са добре подплатени - от сорта какво може да се работи там ...къде ще учат децата. Каква индусрия има в Квебек??? И въобще ако някой знае някакви сайтове за работа , училища..прсто за инфо...барем дадът и по някоя точка за адаптивност и мотивация.
Може и на лични.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Ще съм безкрайно безкрайно благодарна. :D
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Наистина Монреал предлага много повече възможност, но голям процент от имигрантите се струпват там...а в другите градчета....и както вече казах , на срещата мосюто на няколко пъти подчерта че и другте градове предлагат добра възможност. Не знам все пак дали няма да е проблем обаче, ако в документите до Виена дам адрес на приятели в Монреал ,а пък пиша че мислим да се установим в Квебек.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Виж сега, все тая какво пишеш в документите. Важното е каквото и да си написала, да можеш да го обосновеш - условия за работа, цена на живот и т.н. Ако в малкото градче няма търсене на твоята професия например, никой няма да се впечатли, че си го написала него. Напротив, може да намалят точките за "адаптивност". Никой няма да ви изгони само защото сте предпочели Монреал. А на мосюто работата му е да омайва хората - той тези неща си ги приказва на всяка една среща. Ние като бяхме на една такава преди почти три години бяха абсолютно същите приказки. Но в крайна сметка написахме Монреал без да се замисляме, защото единствено тук може да се намери лесно работа по моята специалност.

Още веднъж - не е важно какво ще пишете, а какви са ви аргументите да го изберете точно него.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Прав си така е. Е..имаме още малко време да го помислим. Добре например....мъжът ми е техник - механик (има тапии и за шлосер и заварчик). Има ли работа за такива като него в гр. Квебек
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Чакай , забравих че живеете в Монреал...но ако все пак някой друг има мнение по въпроса :D
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Имам познати, дето изкараха 1 година в град Кебек и след това се преместиха тук в Калгари.
Та местните там викали: "Монреал го дадохме на емигрантите, ама Кебек си е наш..".
И други неща ми разправяха... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

7George написа:Имам познати, дето изкараха 1 година в град Кебек и след това се преместиха тук в Калгари.
Та местните там викали: "Монреал го дадохме на емигрантите, ама Кебек си е наш..".
И други неща ми разправяха... 8)
Тези поне са си признали че губят битката, въпреки репресивния закон 101 и други "демократични" простотии :lol: . Ама и на Кебек град ще му дойде времето ..
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

filipne написа: :lol: . Ама и на Кебек град ще му дойде времето ..
Ne viarvam tova da stane skoro, vsu6tnost ne viarvam tova da se sly4i vuob6te.. Az tri godini ia vodih tazi bitka i na kra4ka ne se pomrudna misleneto na mestnite... Puk kazvat 4e sum mnogo yporit 4ovek...E da kato napyskah rabota 6efovete iskaha da hodia ve4er za da pravia formation na kolejkata no kakvo zna4enie ima6e sled kato vzemah po-niska zaplata ot novopostupilite québécoises. Moje da si dobur v rabotata si no ne si kebekarin... :evil:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

maria29 написа:
filipne написа: :lol: . Ама и на Кебек град ще му дойде времето ..
Ne viarvam tova da stane skoro, vsu6tnost ne viarvam tova da se sly4i vuob6te.. Az tri godini ia vodih tazi bitka i na kra4ka ne se pomrudna misleneto na mestnite... Puk kazvat 4e sum mnogo yporit 4ovek...E da kato napyskah rabota 6efovete iskaha da hodia ve4er za da pravia formation na kolejkata no kakvo zna4enie ima6e sled kato vzemah po-niska zaplata ot novopostupilite québécoises. Moje da si dobur v rabotata si no ne si kebekarin... :evil:
Е това няма да стане сега или дори след 5- 10 години.. Но ако прдължават така нещата с имиграцията и ниската раждаемост на местните след 20 - 30 и това ще се случи.

А после казват колко готини хора били кебекуатата и как нямало никаква дискриминация .. :lol:
Заключено