Въпрос относно препоръки

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Въпрос относно препоръки

Мнение от estoyanova »

Здравейте!Ако препоръки от местоработата са написани на английски,бих ли могла така да ги приложа в документите или ще се наложи превод на френски?
Благодаря ви предварително за отговорите :P
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

нещо не разбирам за какъв тип препоръки говориш и за кои документи да ги приложиш?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Чети бе Сашо! Жената ясно го е казала: препоръки от работата.

Моят отговор е: не мисля, че те много ще се впечатлят от препоръки. Вземи си ги за всеки случай. Колкото до езика - на всекиго е ясно, че универсалният език на бизнеса е английски и е нормално професионални препоръки да са написани на английски. Може и да ги преведеш, но според няма голям смисъл.

Аз на моето интервю си носех препоръки (на английски) от всички предишни работодатели, човекът само ги погледна одобрително и мина към същественото.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Нашите препоръки бяха на единия на френски, на другия на английски. Определено френските ги чете от игла до конец, а английските отгоре-отгоре. Но нищо не каза де.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Моите бяха на английски и също ги чете от-до, даже си подчерта няколко места където пишеше, че говоря френски много добре и съм много отговорен и трудолюбив :lol: ;)
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Ами аз да попитам толкова ли са важни тези препоръки?Те от моята работа ,ако разберат за намеренията ми направо ще ме уволнят,камо ли препоръки да ми дават.И на интервюто,ако ми ги поискат аз какво да им кажа :?
Изображение
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Не е задължително да се носят препоръки, ние например не сме носили, никой не ни е искал, нито питал за такива.
Всъщност те за какво се носят - за доказване на стаж, когато книжката не е наред ли? Или когато се припокриват ученето с работата, за да каже вътре работодателят, че сте учили с негово съгласие, т.е. пускал ви е от работа за изпити и разни такива?
plucky
Мнения: 62
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 4:41 am
Местоположение: София

Мнение от plucky »

Препоръките са едно престараване на кандидатите. Няма такова изискване. За интервюто е много рано да поискаш препоръка от шефа си. Та той ще те уволни около 6 месеца по- рано. А и каква препоръка ще ти даде? Работлив, упорит и ....напускащ работа? Може единствено ако си напуснал вече и то безпроблемно.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Хора, сами си врете главите в торбата, излишно се престаравате, ако някой някъде ви искаше препоръки, щеше да е написано...защо сами вдигате летвата пред другите кандидати, само да си намират работа интервюиращите да се заяждат...а на всеки е ясно че никой от тукашните работодатели много много няма да драска препоръки за напускащ работник...повечето даже не знаят плановете на служителите си :lol: :lol: :lol:
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

plucky написа:Препоръките са едно престараване на кандидатите..
Аз не съм на това мнение.
Според Кодекса на труда, глава 6 , раздел "Право на информация" чл. 130 (3). (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., нов, бр. 25 от 2001 г.) „работникът или служителят има право да изисква от работодателя обективна и справедлива характеристика за професионалните си качества и резултатите от трудовата си дейност или обективна и справедлива препоръка при кандидатстване за работа при друг работодател“ Нищо не ти пречи да си вземеш препоръка(характеристика) и от преподавател в университета или пък от някоя публична личност с достатъчна тежест. Това не е престаравене, нито проява на лош вкус. Друг е въпроса, че в БГ няма никакви традиции, опит камо ли някакъв стандарт в писането на препоръки, и че чл 130 от КТ,както и повечето от останалите членове в него са само едно добро пожелание. Основната причина е ,че в България на човешкия капитал все още се гледа доста несериозно.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ние на времето сами си ги пишехме препоръките! И сами си ги подпечатвахме! Обаче това не е повлияло по никакъв начин на самия интервюиращ. Според мен е загуба на време.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Леля Екимка написа:Ние на времето сами си ги пишехме препоръките! И сами си ги подпечатвахме! Обаче това не е повлияло по никакъв начин на самия интервюиращ. Според мен е загуба на време.
Точно. Пък и така доказвахме стажа. :D . Няма нужда да ги превеждаш на френски. Но ти нали нямаш все още отказ, натискай ги за отказа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Мнение от fandjo »

намесата ми в темата ще бъде само да споделя малко опит от помоща, която оказва препоръка писана от хора, които - типично по балкански не искат ти да успееш без те да знаят, та случая е отидох при шефа си обясних му, че ми предлагат нова работа еди къде си и за еди какви си пари и т.н и т.н., като човек попитах накрая ще има ли проблем ако напусна... и ооо чудо началника ме се зарадва, сподели ентусиазма ми от израстването и ми пожела успех, като обеща, че ще ми изготви добра и реална препоръка... препоръката така и не получих, но какъв беше удара, когато в 21:30 часа, деня преди да започна новата си работа ми се обадиха по телефона и ми казаха, че няма да ме назначат, защото имало формален проблем. Продължих да си работя на старото място, като от време на време влизах в конфликт с шефовете си, по повод желанието ми да се преместя.. и така до деня в който от мястото където щях да работя, познат с достъп да службната им документация, ми сподели, че е видял писмо до неговия шеф от моя, в което е подчертано, че съм изключително конфликтен, не мога да работя в екип, не изпълнявам в срок поставените ми задачи и др. Отидох веднага при шефа си и го попитах, защо са написали това нещо, което не само, че не истина, ами си е чиста лъжа и отговора вече ме разби, защото според него нямало нужда така неподготвен професионално да отивам на друго място да работя и да го излагам, какъв некадърен и мързелив съм бил ... това е ако мислиш, че има смисъл да си говориш с началника си отсега да разбере, че напускаш :noz:
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Мнение от fandjo »

:shock: брей пак съм се отплеснал в текста :oops: извинявате :wave: :thumbsup:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ми не е задължително препоръката да е от шефа. Може да вземеш препоръка от колега.
Заключено