Regina, SK - malko info

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Regina, SK - malko info

Мнение от simplyaven »

здравейте суфорумци :) вече мога и аз да напиша нещо за града, в които съм, пък дано е от полза на някои :) пристигнах в понеделник и успях да понатрупам впечатления, най-вече за атмосферата, доста за хората (някои от тях са приятели на съпруга ми и ни бяха на гости в БГ за сватбата, тъй че ги познавам доста добре вече), за цените, работата и т.н. в общи линии не съм суглсна с това, което всички мислят, а именно че града е твърде малък и скучен. съвсем си е нормален, а и доста красив (поне според мен) - има downtown с типичните вuсоки стъклени офис сгради, но са запазили и по-старите тухлени, викториански тип, които аз много харесвах в Англия и се радвам, че ги има и тук. разстоянията са много големи, улиците - огромни, движението - смешно улеснено за българин, магазини - всякакви, молове има 4 които аз знам, сигурно има поне още толкова. изненада ме храната в магазините - ние не ядем навън, защото на мен никак не ми харесва, но всичко намерих в супермаркетите - зеленчуци, кисело мляко (дори 0% е много добро), БГ сирене, плодове... за останалото е ясно, че го има. дрехи и обувки има всякакви - аз си купих италиански боти на супер цена, дрехите ми харесват повече от тези, които продават в БГ - има всичко на много добри цени. наемите за апартамент са 400 за 1 bedroom и около 500 за 2 bedroom в South Регина, който е доста скъп квартал, на 5 мин от downtown. къщите са направо невероятни! има и от онези типичните - дървените с покритие, но те са в крайните квартали. останалите са строени по-отдавна, имат страхотна архитектура, масивни са и с прекрасни дворове - имам снимки и се чудя как да ги кача в галерията, моля ако някой знае, да ми каже!
проблемът естествено възниква с работата - работа има, и то много и всякаква, но не за току-що пристигнали. за мен конкретно решението ще бъде сертификaт от университета тук - взима се за 6 месеца, има го по моята специалност, не струва много, но искат тоефл. моят изтече миналата година, така че ще се взима нов - дати има на всеки 2 седмици, но все пак си е забавяне :( друг вариант обаче май няма, защото и за секретарка не се класирам без опит тук... не знам как си намирате работа, моля дайте идеи, малко се притеснявам, имаме доста разходи :roll: аз търся в сайтове и в местните вестници... сега ще има и някакво експо тук - работодателите ще се срещат с потенциални кандидати за работа - естествено и там ще ида :(
друго, което открих и може да бъде от полза на идващите след нас - един от вариантите човек да се интегрира и да си създаде контакти тук са така наречените Community Centers. в Regina всеки квартал си има такъв център. в него се организират всякакви активности за възрастни - от готвене и шиене до танци. струваше ми се тъпо, но всъщност е много сигурен начин да се вклиниш и да те приемат сред тях, а съответно и да си създаваш приятелства, дори и за работа да се ослушваш. аз се записах на 2 курса, така свиквам и с езика по-бързо, което е добре, защото тук си имат особен начин на говорене и на мен лично ми е доста трудно да ги разбирам, макар от години да го говоря ежедневно - просто сленга им е специфичен, дори значенията на някои думи са си техни някакви измишлйотини... както и да е, Community Center доста ми помага в тази насока.
това се сещам засега, ако можете помагаите с идеи за търсене на работа... ако някои има въпроси - с удоволствие ще отговоря, а също така моля админите да ми кажат как да кача снимките в галерията! :oops:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

4 въпроса: :)
1. каква е цената на интернета?
2. каква е цената на кабелната
3.има ли транспорт и каква му е цената?
4.застраховките на колите колко са?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

:D
на нас всичко ни е заедно - интернета, кабелната, мобилния - 100$. интернета е кабелен, постоянен, доволни сме. договора е към Телус

транспорт има, само че не бих разчитала на него, въпреки че гледам че са пълни рейсовете постоянно. ето ти линкове с отделни цени и
карти: http://www.foundlocally.com/regina/Tran ... ransit.htm

цените на застраховките зависят от колата, но аз доколкото разбрах то е така навсякъде... нашата например смотана Honda Civic (спортно купе) струва 600$ на месец и е от много скъпите само защото била спортно изпълнение, а с такива коли ставали много катастрофи... ето тук можеш да разгледаш по-подробно: http://www.sgi.sk.ca/sgi_pub/vehicle_in ... ehicle.htm
:D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

simplyaven написа::D


цените на застраховките зависят от колата, но аз доколкото разбрах то е така навсякъде... нашата например смотана Honda Civic (спортно купе) струва 600$ на месец и е от много скъпите само защото била спортно изпълнение, а с такива коли ставали много катастрофи... ето тук можеш
:D
Плащате 600$ на месец за застраховка ? Това си е бая пара !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

600$ на месец само застраховка :shock: Много бре!
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ето малко снимки: http://pg.photos.yahoo.com/ph/neva_rv/a ... r=/fbd4re2

да, много е 600$, но това е заради глупавия спортен модел на тая псевдо-спортна кола :evil:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

a kakва е бройката българи там? има ли десетина?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

май няма десетина... ние знаем за едно БГ семейство с две деца и май има още един българин, който има пицария - за други не знаем... :roll:

сега съпруга ми ми обясни, че плащал толкова в момента за колата защото имал някои "произшествия" не толкова отдавна, :wink: иначе щяло да е наполовина без отстъпките... ама това от january нататък тъй че явно проблема си му е личен, а не важи за всички :) но по принцип за този тип коли била много по-висока глупавата застраховка! :evil:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

filipne написа:
simplyaven написа::D


цените на застраховките зависят от колата, но аз доколкото разбрах то е така навсякъде... нашата например смотана Honda Civic (спортно купе) струва 600$ на месец и е от много скъпите само защото била спортно изпълнение, а с такива коли ставали много катастрофи... ето тук можеш
:D
Плащате 600$ на месец за застраховка ? Това си е бая пара !
Това си е пладнешки грабеж мен ако питате...
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ми той като е карал като ненормален... :shock: още само 3 месеца, после ще е много по-малко, но извода е: не си купувайте двуместни коли, които явно се смятат за обществено опасни :lol:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

simplyaven написа:ми той като е карал като ненормален... :shock: още само 3 месеца, после ще е много по-малко, но извода е: не си купувайте двуместни коли, които явно се смятат за обществено опасни :lol:
Мен ако питаш проблема е най-вече в карането като ненормален
Спийдинга хич не се толерира тук
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

абсолютно си права, ама няма кой да слуша... :x та сега страда семейният budget :?
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

за транспорта - сега ходих до този Community Center, там има карти за 57$ на месец...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

simplyaven написа:за транспорта - сега ходих до този Community Center, там има карти за 57$ на месец...
тва е то, евтиния , тук са по стотарка, а и бензина не е много евтин, при вас как е?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Първо добре дошла вече в Канада! Колкото до работата този сайт е държавен и там като влезеш си избираш първо езика, после "Job search" и след това вече провинцията и града. Остави ги празните полета както са за да ти даде всички работи в Regina. Колкото за красотата на града, ела и разгледай Отава :roll: и тогава ми е много интересно какво ще пишеш след като казваш че Regina e kрасиво. Ами това е и успех. Сайта е www.jobbank.gc.ca Поздрави
Заключено