За млякото, сиренето и т.н. (отделена тема)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Aries написа:
Guinness написа:
MrGeek написа: /продукти/услуги - всички са минимум 2 пъти по-скъпи от съответните им канадски еквиваленти.
Само за три хранителни продукти ;
-мляко-у канала е 3$ за2 л.,значи в Англия трябва да е 6$,т.е.3паунда,а то е 0.89паунда за 2л.
Млякото е 3.57 долара за 4 литра = 1.70 paunda -> 0.85 за 2 литра
Яйцата са 10 за 60 -> 2 долара за 12
е извинявай ама ако имаш предвид оная мизерия в големите найлонови пликове от село- това не е мляко според мене, а и маслеността му е 0.000001%, че аз по-добре вода да пия :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

sasho71 написа:
Aries написа:
Guinness написа:
MrGeek написа: /продукти/услуги - всички са минимум 2 пъти по-скъпи от съответните им канадски еквиваленти.
Само за три хранителни продукти ;
-мляко-у канала е 3$ за2 л.,значи в Англия трябва да е 6$,т.е.3паунда,а то е 0.89паунда за 2л.
Млякото е 3.57 долара за 4 литра = 1.70 paunda -> 0.85 за 2 литра
Яйцата са 10 за 60 -> 2 долара за 12
е извинявай ама ако имаш предвид оная мизерия в големите найлонови пликове от село- това не е мляко според мене, а и маслеността му е 0.000001%, че аз по-добре вода да пия :lol:
abe sasho71, kade te hwana i tebe towa slance ? da ne ste bili s gines zaedno ?

horata tuk predlagat dwa otdelni artikula - mliako i maslo

a ima i treti artikul - woda

zna4i - za wseki po ne6to, a za tezi "grajdan4eta", deto ne sa prosweteni koe kakwo e - taka - 6te ima da piat mliako, bez da znajat, 4e ima "maslo" i da se oplakwat 4e e "woda".

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

sasho71 написа:
Aries написа:
Guinness написа:
MrGeek написа: /продукти/услуги - всички са минимум 2 пъти по-скъпи от съответните им канадски еквиваленти.
Само за три хранителни продукти ;
-мляко-у канала е 3$ за2 л.,значи в Англия трябва да е 6$,т.е.3паунда,а то е 0.89паунда за 2л.
Млякото е 3.57 долара за 4 литра = 1.70 paunda -> 0.85 за 2 литра
Яйцата са 10 за 60 -> 2 долара за 12
е извинявай ама ако имаш предвид оная мизерия в големите найлонови пликове от село- това не е мляко според мене, а и маслеността му е 0.000001%, че аз по-добре вода да пия :lol:
Ми не знам ти какво купуваш, но аз лично купувам това на Lucerne, което е 3.5% масленост (има и с нулева за ахмаците и мисля, че то е по-евтино, но аз го подминавам, защото вода мога да пия и от чешмата :D ) Млякото се продава с 4 литрови тубички и качеството му е в пъти по-добро от това на българското мляко.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Aries написа:Млякото се продава с 4 литрови тубички и качеството му е в пъти по-добро от това на българското мляко.
Колко пъти? :wink:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

bbb написа:
Aries написа:Млякото се продава с 4 литрови тубички и качеството му е в пъти по-добро от това на българското мляко.
Колко пъти? :wink:
3-пъти ,аз така го усещам, но може и да е повече.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

нема съмнение, че на вкус млякото е ок

говорейки с технолог в млекокомбинат тук, преди 3 години разбрах, че пастьоризирайки го, прилагат некакви допълнителни методи да убият всичко "живо" и истинско в млякото - всякакви естествени витамини, минерали и други съставки и след пастьоризация му добавят изкуствени такива, според зависи какво искат да продават - с повече витамини, с ниска или висока масленост и тъй нататък ...

Тъй че тукашното мляко изобщо не може да ме впечатли ... за хората, които са пили истинско мляко в България /не от магазин, а такова, което "мирише" :wink: на крава, коза или овца/, тукашното няма никакъв вкус. Интересно, но във Франция, Швейцари и Белгия пих, тяхното също е много вкусно и наподобява домашно, ама знам ли и там какви закони за утрепване на естествените микроорганизми имат. Та въпросът в този смисъл е спорен, ама повечето хора не са истински ценители :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

IRA написа:
bbb написа:
Aries написа:Млякото се продава с 4 литрови тубички и качеството му е в пъти по-добро от това на българското мляко.
Колко пъти? :wink:
3-пъти ,аз така го усещам, но може и да е повече.
Толкова е, защото толкова са торбичките в 4 -литровите опаковки. Чакам да пуснат и 10-литрови. Алилуя! :P
А тоалетната хартия как ви се струва, особено тая с по 24 бр. в опаковката? :D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ами те май трябва да ги правят 2 в 1 - 4 литрова туба мляко с 24 рула тоалетна хартия :wink:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Хайде сега, пак се почна старото дрън-дрън-та-пляс. На Запад всичко е пластмасово. Плодовете са дървени, зеленчуците пластмасови, просуктите миришат на не знам си какво! Спрете се, щото ви вярват само хора, които никога не са излизали навън (и аз едно време се връзвах на такива приказки и даже си мислих - какво ще правя като обичав както плодове, така и зеленчуци!?!?).
Млякото било така обработено, онака добавено... (Ама в БГ доскоро за UHT технология не бяха и чували, нали?). В момента в който млякото кацне на котлона можеш да кажеш сбогом както на витамините, така и на калция.
Що се отнася до вкуса - ами след като през 1990 опитах Parmalat (малко преди да емигрирам го пуснаха и в БГ), вече не понасях БГ млякото (онова, дето се води маслено...). Та така.
А що се отнася до останалите продукти - единствено мога да кажа, че доматите им са не на ниво, но всичко останало е с по-добро качество от БГ продукцията (краставици, чушки, зеле, марула и т.н.) За плодовете няма да говорим, защото просто няма база за сравнение. Тук както изобилието, така и качеството е по-добро.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Пармалата наистина си е гадничко на вкус, както и всичко в картонени кутии (чувстват се изкуствените добавки), но нищо не мога да кажа за Кебон- супер натурално мляко с каймак по-добър от на домашно българско. Който не го устройва маслеността, има и течна сметана с от 5 до 35% масленост.

И тоалетната хартия по 24 бр. в опаковка е върха. :lol: Беше ми писнало в България да мериш всяко парченце тоалетна хартия, че бързо свършва да и се не види, а скъпа... :lol:
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

krimon написа:нема съмнение, че на вкус млякото е ок

говорейки с технолог в млекокомбинат тук, преди 3 години разбрах, че пастьоризирайки го, прилагат некакви допълнителни методи да убият всичко "живо" и истинско в млякото - всякакви естествени витамини, минерали и други съставки и след пастьоризация му добавят изкуствени такива, според зависи какво искат да продават - с повече витамини, с ниска или висока масленост и тъй нататък ...

Тъй че тукашното мляко изобщо не може да ме впечатли ... за хората, които са пили истинско мляко в България /не от магазин, а такова, което "мирише" :wink: на крава, коза или овца/, тукашното няма никакъв вкус. Интересно, но във Франция, Швейцари и Белгия пих, тяхното също е много вкусно и наподобява домашно, ама знам ли и там какви закони за утрепване на естествените микроорганизми имат. Та въпросът в този смисъл е спорен, ама повечето хора не са истински ценители :wink:
че какъв ти е проблема да пиеш и в Кебек истинско мляко - ферми колкото искаш - носят и в Монреал непастиорозорано...
от същите тези ферми можеш да си купуваш и плодове и зеленчуци - също носят в Монреал и не са и толкова скъпи.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

колкото мога - ходя по ферми, за съжаление не мога всяка седмица да се наслаждавам на такъв вид селскостопански удоволствия :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Добро си е млякото тук, поне на мен и на моя малкия му харесва.
Даже преди 2 седмици решех да пробвам и направих сирене от него. Не беше много като количество ,но стана и съм доволна от себе си. :oops:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мима, кажи с какво измери температурата за сиренето. Разкажи как го направи, че аз вече трети път се провалям :oops:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ами измерих я с термометъра на децата /не се смей моля! :oops: /
Трябва да е около 34-35 гр. и млякото само се затопля не да завира/ поне такава рецепта ми дадоха от интернет/. Сложих българска мая за сирене, 15 капки на 4-те литра. Много хубаво го разбърках /2-3 мин./ и го оставих завито за около 2 часа. После го нарязах и го изсипах в "нещо" като тензух за да се отцеди. Трудното идва после,защото трябва да го натиснеш отгоре с тежести и в същото време тавата ми трябваше да е наклонена/ за да се цеди суроватката/.
Но го направих де, изполвах тежестите от щангата на мъжа ми :D , важното е,че се получи макар и 500-600 гр.
Това е, пробвай krimon, може да стане.
Заключено