Creditna carta = Paragraf 22

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

Creditna carta = Paragraf 22

Мнение от Boris »

Dnes se obajdah da vidia kakvo stava s edin aplication za visa v RBC.
I poznaite kakav im beshe otgovora.
Otkazano zashtoto sam niamal nikakva creditna iztoria, A AZ IMAM VISA ot TD ot Septemvri 2004.
Obajdam se TD Visa, te kazvat imate istoria RBC sa bili sgafili s proverkata kazvat.
Ot RBC kazvat nishto ne mojem da napravim, declined, aide creditnite tochki nadolu :((
Ha sega kajete tova ne e li Paragraf 22.
Ako niakoi ima ideia kakvo moje da se napravi da pishe.
Never give up !
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Е за какво ти е втора карта ?
И не се панирай, че ти падал кредита от такъв отказ, няма такова нещо. Аз навремето пуснах 5 молби, и на 5те отказаха, пък кредитния ми рейтинг си е стабилен.
Ако толкова държиш, кажи, крединта карта по принцип ли търсиш или точно определена (виза, мастеркард?).
Как си си пуснал молбата - лично или онлайн ?

Ако не те интересува типа на картата - пробвай онлайн в БМО - с тях имах късмет - издадоха ми картата за нула време, макар че преди това бях получил отказ от тъпата служителка (имах 5 месеца трудов стаж а трябваше да са 6).

Ако искаш може да пробваш и в СитиБанк - те също дават Мастеркард
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Problema s kreditnite karti e takav,kogato niama6 e goliama borba i molene da ti se izdade posle ne moje6 da se otarve6 ot predlojenia,az li4no prepora4vam ne pove4e ot dve kreditni karti,a osnovni razhodi s line of credit koeto e dosta po dobre ot gledna to4ka na lihvi t.n.(9% za 19000$ otpusnati,za 26000$ 6%),vse pak na horata koito niamat o6te i se 4udiat kak da se preboriat s paragraf 22,(niama6 kreditna istoria?!)da si izvadiat parvo ot magazini bez da prekaliavat i posle da se probvat online,(tam ne zavisi ot tapi slujiteli i tiahnoto li4no otno6enie)moje i da gre6a za koeto se izviniavam tova e moeto mnenie ot moia skromen opit
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

a какви са тези кредитни точки дето разправяте?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

sasho71 написа:a какви са тези кредитни точки дето разправяте?
http://www.equifax.com/EFX_Canada/

http://www.equifax.com/

https://www.econsumer.equifax.ca/ca/main?lang=en
todoto

Мнение от todoto »

Борисе, това че е Параграф22 си е ясно - за да ти дадат кредитна карта се изисква кредитна история, а за да имаш такава се изсква да имаш карта :lol: .

Обаче като депозираш там колкото им е минимума става. Макар, че в твоя случай това е странно при условие че имаш такава от ТD. Иначе на мен даже по телефона ми се обадиха да кандидадствам. Но тогава не ми трябваше. Когато обаче кандидатствах ми отказаха с тая "благовидна" причина. Но щом споменах "депозит" работата стана за три дни :wink: . Знам човек депозирал голяма сума на който са му я пратили автоматично и то платинена 8). Иначе са се бъзикали, когато съм искал да ми кешират чек и то в клона който го е издал, защото отказах да им стана клиент. Оправданието беше, че нямали спесимена на втория човек подписал чека, разбира се след 5 дни сумата ми беше в сметката ама това беше след Нова Година :lol: . Банки какво да ги правиш, те са на власт в Америка :wink: .

Сашо ето ти още две от организациите които правят такъв документ.
http://www.tuc.ca/TUCorp/home.asp
http://www.experian.com/intl/canada.html
С постната от Eagle това е светатата троица на организациите които се взимат под внимание при проверка за кредитното ти поведение :wink: .

http://freecreditscores.ca/
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

gazara написа:...az li4no prepora4vam ne pove4e ot dve kreditni karti,a osnovni razhodi s line of credit koeto e dosta po dobre ot gledna to4ka na lihvi t.n.(9% za 19000$ otpusnati,za 26000$ 6%...moje i da gre6a za koeto se izviniavam tova e moeto mnenie ot moia skromen opit
Moite nabliudeniq pokazwat, 4e e hubawo da ima6 powe4e ot dwe kreditni karti, wse na niakoja ot tiah 6te poli4i6 oferta za transfer na balans 3, 4 ili daje 2 %, koeto e mnogo po-dobre ot 6 do 11% na kreditna linia.

Da ne se nalaga 4owek da my triabwat, de. Kogato men me zaribiawaha za kreditna linia, Slujitelkata w bankata mnogo se u4udi kato razbra, 4e za powe4e ot 3 godini niamam i edin cent plateni lihwi po kreditni karti - wsi4ko plateno w srok ... tuk za tiah bilo normalno da si nosi6 balansi nawsiakade ... razni hora, razni ideali :")

Az li4no kreditnata karta ja polzwam za debitna bez limit na broja razpla6tania :")

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Mark написа:Az li4no kreditnata karta ja polzwam za debitna bez limit na broja razpla6tania :")
А също така и за възстановяване на част от похарчените по нея пари (0,5-1,0%) в края на годината :D
Втори индентификационен документ.
Наемане на кола, плащане на сметки през интернет и трупане на кредитна история
:D :D :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Aries написа:А също така и за възстановяване на част от похарчените по нея пари (0,5-1,0%) в края на годината :D
обясни, моля, че не разбрах :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

krimon написа:обясни, моля, че не разбрах :roll:
Някои кредитни карти имат бонуси - в края на годината ти връщат определен процент от сумата, която си изхарчил с тях. Ако пък имаш кредитна карта от магазин, често се случва бонусите да са под формата на точки, срещу които можеш да си "купиш" нещо от същия магазин.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

merci, Independent :D
моята карта не е "бонусна" в този смисъл, обаче носи някакви смахнати точки за да си купя GM кола. :wink: Не че имам голямо желание.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

RBC, ако не се лъжя, позволява трансферирането на точките (1 за всеки долар) в ESSO точки (получава се 1 т = 1 цент => 1% от похарчените пари ти се връща обратно като гориво. (В случай, че ползваш карта без годишни такси съотношението е 2 долара = 1 точка, доколкото си спомням от сайта на RBC).
Един колега има МС с директен 1% обратно в сметката в края на годината.
CIBC имат Visa Discount без годишни такси и с 1% обратно от похарченото по тази карта.
Аз защо казвам, че е по-добре за новодошлите да "замразят" 1000 долара на GIC (2.5% на година), за да получат веднага кредитна карта (+1%). Да не говорим, че кредитната история си тръгва веднага и няма случки от типа една година си в Канада и все още не можеш да получиш кредитна карта по нормален начин, защото въпреки, че си работил през цялото време непрекъснато си си сменил работата преди 5 месеца...
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Вкарай осем-десет бона и сами ще ти се натиснат... Аз не мога да се отърва от тях, карта обаче засега не ми требе...
aaaaz
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 9:43 pm
Местоположение: Много далеч

кредит карти

Мнение от aaaaz »

борисе. възможно е да има6 разминаване в кредит бюрото на личната ти информация. може6 да се обади6 е equafax и да поиска6 разпе4атка на кредит бюрото си. така най-лесно 6те разбере6 дали не6то не е на ред, а и не се от4ита като поискване. разминаване в информацията ти може да се полу4и ако си сменял адрес или работа.
всякабанка има различни кредитни карти и обикновено всяка дава по не6то. има и т.н. класик, които не ти дават ни6то, но обикновено се дава най-лесно, особено за първа карта. веднъж полу4и6 ли карта, винаги може6 след това да се обади6 и да поиска6 да ти я сменят за друг вид. има изискване и за мин доход 15000 за обикновените карти, и 35000 за златните, както и за кредитните линии. най-лесно се полу4ава първа кредитна карта в магазини като зелърс и сиърс. ползвате ги около 6 мес. и пак подавате за виза, мастер или амер.експрес
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

za da ti dadat karta e vajno dali ia polzvash i kolko e saldoto ti v kraia na meseca. ako ia polzvash chesto ili shte ti uvelichat limita (bez da te pitat) ili shte poluchavash PREDLOJENIA. :D
natrupash li istoria ne e problem.
az sam dovolen ot vsichki banki. nali sa shtedri. :D :D :D
daje vzeha i Platina da mi preeeeedlagat. no az se darpam. zasega.....
vsiaka moia nova karta e s uvelichen limit. :P :D :beer: :beer: :beer:
Заключено