Ваксинация срещу Хепатит Б

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Ваксинация срещу Хепатит Б

Мнение от lilava »

Интересувам се дали някой си е правил такава в Монреал? Тъй като са три приема в продължение на 6 месеца , възможно ли е да се почне процедурата в България и да се довърши в Канада?
Има ли изобщо практика да се ваксинират хората срещу Хепатит?
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Ваксинация срещу Хепатит Б

Мнение от beckythomas9 »

lilava написа:Интересувам се дали някой си е правил такава в Монреал? Тъй като са три приема в продължение на 6 месеца , възможно ли е да се почне процедурата в България и да се довърши в Канада?
Има ли изобщо практика да се ваксинират хората срещу Хепатит?
Зависи каква е ваксината. Ако е една и съща - би могло, но ако е различна - не.
Аз съм си правила противохепатитна ваксина в Монреал служебно. Ваксината не е само срещу хепатит В; слага се комбинирана ваксина (А & В; Twinrix). Не че няма само срещу В, но тук автоматично ми направиха комбинираната.
Ако няма да си изложена на опасност от зараза от хепатит В веднага след пристигането си, направи си я тук.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И аз съм си правил тука в Монтреал заради ходене до Бг-то :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Lub0 написа:И аз съм си правил тука в Монтреал заради ходене до Бг-то :)
:rotfl: и що? сякаш за Тамбукту заминаваш :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

sasho71, майтапа на страна, гледай какво става, всяко лято си има огнища на хепатит в БГ-то, познавам поне няколко човека, които са се заразили на БГ черноморието...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Lub0 написа:sasho71, майтапа на страна, гледай какво става, всяко лято си има огнища на хепатит в БГ-то, познавам поне няколко човека, които са се заразили на БГ черноморието...
Едва ли са се заразили с хепатит В (освен ако не са се ползвали от специални услуги) по черноморието точно. Хепатит В се пренася при полов контакт или по кръвен път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Хепатит А по цялото черноморие
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Lub0 написа:Хепатит А по цялото черноморие
И аз така си помислих. :lol: Хепатит А не е опасен. Най-често усложненията са от хепатит С, за който, за съжаление, няма масово приложима ваксина.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

beckythomas9 написа:
Lub0 написа:sasho71, майтапа на страна, гледай какво става, всяко лято си има огнища на хепатит в БГ-то, познавам поне няколко човека, които са се заразили на БГ черноморието...
Едва ли са се заразили с хепатит В (освен ако не са се ползвали от специални услуги) по черноморието точно. Хепатит В се пренася при полов контакт или по кръвен път.
или ако ползваш стоматологични услуги :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

beckythomas9 написа:
Lub0 написа:Хепатит А по цялото черноморие
И аз така си помислих. :lol: Хепатит А не е опасен. Най-често усложненията са от хепатит С, за който, за съжаление, няма масово приложима ваксина.
бекитомас, я кажи, открили ли са и начините за заразяване с Хепатит С, защото аз съм боледувала от такъв на 14 години и за всеобщо учудване не беше заразяването нито по полов път :lol: , нито ми е правено кръвопреливане, нито зъболекар съм виждала до тогава в живота си.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ако си имала обици, може при пробиването им да са те заразили. Или ако си ползвала чужда самобръсначка :lol:
Виж какво пише по интернет.
Хепатит С МОЖЕ да се предаде:

при използване на общи прибори, по които е попаднала заразена кръв, като напр.: самобръсначки, нокторезачки, ножици, четки за зъби, игли за татуиране и пробиване на уши и др. под. Рискът при контакт с такива вещи е реален, но до заразяване се стига само в случай, че вирусът попадне върху наранена кожа или лигавица
А на медицинските прегледи за Канада призна ли си?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

beckythomas9 написа:
Lub0 написа:Хепатит А по цялото черноморие
И аз така си помислих. :lol: Хепатит А не е опасен. Най-често усложненията са от хепатит С, за който, за съжаление, няма масово приложима ваксина.
Е как да не е опасен, после една година не можеш да пиеш алкохол, трябва да спазваш някакви старшни диети, зарежи...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

IRA написа:Ако си имала обици, може при пробиването им да са те заразили. Или ако си ползвала чужда самобръсначка :lol:
Виж какво пише по интернет.
Хепатит С МОЖЕ да се предаде:

при използване на общи прибори, по които е попаднала заразена кръв, като напр.: самобръсначки, нокторезачки, ножици, четки за зъби, игли за татуиране и пробиване на уши и др. под. Рискът при контакт с такива вещи е реален, но до заразяване се стига само в случай, че вирусът попадне върху наранена кожа или лигавица
А на медицинските прегледи за Канада призна ли си?

ами да, аз го хванах на един зимен лагер, като нищо съм използвала чужда игла за татуиране или самобръсначка на 14 години, ехеее по ония времена :lol:

тогава ушите ми не бяха пробити

признах си най-чистосърдечно и резултата беше още 3 теста за СПИН, 1 за австралийски антиген и над 150 лв. в плюс :shock:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

krimon написа:
beckythomas9 написа:
Lub0 написа:Хепатит А по цялото черноморие
И аз така си помислих. :lol: Хепатит А не е опасен. Най-често усложненията са от хепатит С, за който, за съжаление, няма масово приложима ваксина.
бекитомас, я кажи, открили ли са и начините за заразяване с Хепатит С, защото аз съм боледувала от такъв на 14 години и за всеобщо учудване не беше заразяването нито по полов път :lol: , нито ми е правено кръвопреливане, нито зъболекар съм виждала до тогава в живота си.
Заразяване с хепатит С става по кръвен път (и полов). А ти сигурна ли си, че е било хепатит С, а не хепатит А? Много малък процент от преболедувалите го се излекуват напълно и са "свободни" от вируса. В останалите случаи се налага редовно проследяване за наличието на хронична чернодробна недостатъчност, която може да остане скрита с години (говорим за десетилетия). Тези болни обикновено са диспансеризирани и се проследяват периодично за ранни прояви на НЕ.
В другата тема казваш, че си била комсомолка; не зная на колко си години, обаче вирусът на хепатит С е открит през 1989 година; не зная кога се е заговорило масово за хепатит С в България, но поне в началото на 90-те години термина е non-A non-B хепатит, а не хепатит С. По моята логика, не може да са ти казали, че си болна от хепатит С, защото ако си била на 14 години след 1989 година няма как да си била комсомолка. :lol: :lol: :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

сигурна съм, как да не съм сигурна - 3 години ме бяха включили в някакъв "списък" и ме следяха нон-стоп, семейство, приятели и целият ми клас изследваха, абе с една дума съсипаха ме за нула време на тази крехка възраст, а отгоре на всичко не откриха откъде съм го прихванала, защото немаше ни дупки по уши, нито кръвопреливане какъвто и да е сорт, нито рани ... чудесия :( аре сега, на 14 години нямах полов живот, признавам си :oops: , но за всеки случай ме заведоха 3 пъти на преглед :shock: Бях някакъв "случай"

а, сега виждам че трябва и да си признавам на колко съм години :wink:
лежах в инфекциозна 1 месец и избягах, заради което ми намалиха поведението - сещай се по кои години
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено