пътуване БГ-Канада, връзка в САЩ: нужна ли е US виза?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
corsar
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 8:52 am

пътуване БГ-Канада, връзка в САЩ: нужна ли е US виза?

Мнение от corsar »

Току що си купих билет в интернет от София до Канада, но прави връзка в Бостън, САЩ. Аз съм български гражданин, имам учебна виза за Канада, и чак сега ме светна--нужна ли ми е виза за смяната на полета в САЩ? В Европа знам, че нямам проблем, но САЩ?????

МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ :cry:
VenV
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 3:46 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от VenV »

Да, трябва ти виза.
И ще имаш много неприятности ако нямаш.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: пътуване БГ-Канада, връзка в САЩ: нужна ли е US виза?

Мнение от VanBC »

corsar написа:Току що си купих билет в интернет от София до Канада, но прави връзка в Бостън, САЩ. Аз съм български гражданин, имам учебна виза за Канада, и чак сега ме светна--нужна ли ми е виза за смяната на полета в САЩ? ...
Абсолютно! Още преди 11 септември хората които пътуваха от България за Канада със смяна в САЩ без американска виза си имаха големи разправии, а сега (особенно след събитията от последните 2-3 дена) не ми се мисли какво ще е ... :smhair:!
Obey gravity ... It's the law!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

VenV написа:Да, трябва ти виза.
И ще имаш много неприятности ако нямаш.
много не ми се вярва, ако не броим че няма да го качат в самолета :(
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

много странен пирует , що ти трябваше да минаваш през Сащ, сякаш няма директни полети до тук :roll: Сега те очаква яко висене, може би със спане, пред консулството в София, после препитване пред онова огледално стъкло и металическия глас на човека зад него...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Ако се нуждаете от информация за визов режим с дадена държава ползвайте сайта на Министерство на външните работи :

http://www.mfa.government.bg/index.php? ... =10249#top

просто избирате държава от списъка и ще получите нужната информация.

Досега винаги е била актуална , но за всеки случай звъннете ако сте в БГ на посочените телефони за връзка с чуждото посолство.

Според мен не трябва да се разчита 100 % на написаното във форума нещата се променят .
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

perah написа:Ако се нуждаете от информация за визов режим с дадена държава ползвайте сайта на Министерство на външните работи :

http://www.mfa.government.bg/index.php? ... =10249#top

просто избирате държава от списъка и ще получите нужната информация.

Досега винаги е била актуална , но за всеки случай звъннете ако сте в БГ на посочените телефони за връзка с чуждото посолство.

Според мен не трябва да се разчита 100 % на написаното във форума нещата се променят .
perah
ами и на това място което си посо4ила - информацията е от състото естество като и в форума застот пи6е еи това

****************
Всяка страна е в правото си да променя своите
изисквания без да уведомява Министерството на външните работи. Дирекция
"Консулски отношения" не носи отговорност за промените, настъпили след
публикуването на настоящата
информация.
**************
а дори и да кликне 4овек и избере УСА - инфото е ала бала-и те праста да пита6 в посолството -което наистина е достоверен изто4ник.


corsar - инфо от 2005 есента-ако от тогава се е променило несто -не знам.
намерих си евитн полет до канада през америка-и се обадих да питам в посолството дали искат траситна виса- отговор- ДА

та резултата бе6е 4е си хванах директен полет( от немско до Канада)
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Така е прав си .

Аз съм го дала този линк най-вече защото от там можеш да намериш лесно координатите на чуждите посолства а инфото в линка поне ти дава някаква представа.
Много пъти ми се е налагало да проверявам там обаче винаги се обаждам и в посолството за всеки случай.
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Obey gravity ... It's the law!
foxxbatter

Re: пътуване БГ-Канада, връзка в САЩ: нужна ли е US виза?

Мнение от foxxbatter »

corsar написа:Току що си купих билет в интернет от София до Канада, но прави връзка в Бостън, САЩ. Аз съм български гражданин, имам учебна виза за Канада, и чак сега ме светна--нужна ли ми е виза за смяната на полета в САЩ? В Европа знам, че нямам проблем, но САЩ?????

МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ :cry:
Накратко казано да трябва ти. Е опции има винаги, свиркаш на пилота над Ню брунзуик за свали до 5-600 метра като си носиш парашутче и флакон сгъстен въдух за чистене на клавиатури със сламката и джъмп. :)

От Халифакс до Торонто е има-няма два дена път с камили а пък и в буквалния смисъл ще си "лендид иммигрант". :rotfl: [/i]
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

varni si bileta
ili si izvadi mnogokratna viza. zvanni v posolstvoto i si nasrochi data za interviu. shte ti dadat viza. no ako imash otkaz GORISH.
drugia variant e da slojish naduvaemata lodka na garba si. i da kajesh na pilota da sniji nad NEW FOUNDLAND i ti da skochish v okeana. posle grebesh do Novia sviat (demek SEVERNA amerika). :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Що се подигравате, бе! До тук, според мен, най-разумното предложение е да върнеш билета, ако има такъв начин. В противен случай - бегай за виза...
Едни приятели са имали кофти инцидент още при първото си прелитане на океана. Не им стигал стресът, че емигрират и т.н., ами некъде из Европа им отменили полета до Монтреал поради лоши метео условия и ги качили на полет до Щатите (не помня кое летище), а оттам трябвало да се прекачат за Монтреал. Одисеята е приключила с разсъбличане дибидюс на щатското летище, преравяне на багаж и други сложнотии, които съм се постарала да не запомня и се моля да не ми се случват...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Определено ти трябва транзитна виза, сори. Насрочи си дата за интервю в амер. консулство на Козяк 16, носи си резервацията или билета задължително, както и всички документи, които ти трябват за Кан. за доказателство. Като те питат защо си избрал да минеш точно през Щатите, кажи че това е бил най-добрият дийл на билети в момента и си искал да спестиш пари. Точно това каза един приятел миналата година и отговора бил - "уважителна причина" и получи виза. Ти обаче не разчитай на това, защото човека си имаше кан. пърманент резидент и нещата стоят малко по-различно, но спестяването на пари за Северния континент си е уважителна причина.
Успех :)
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Заключено