Такси до Виена - въпрос

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mimoza5
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 3:16 am

Такси до Виена - въпрос

Мнение от mimoza5 »

Моля, кажете ми какви са таксите, които трябва да платя при изпращането на документите до Виена, защото прочетох какви ли не такси и се обърках. Става въпрос за Квебек аз съм сама с дете на 6 години.
dodo35
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 5:17 am
Местоположение: Sofia

Мнение от dodo35 »

390 CAD за водещия кандидат и 150 за всеки придружаващ.
mimoza5
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 3:16 am

Мнение от mimoza5 »

Много благодаря!!! От последното видяно и аз така реших,че е!!!
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... frais.html

Frais, modes de paiement et délais de traitement
Frais
Demande de certificat de sélection (DCS)
Les frais exigibles pour l'examen d'une Demande de certificat de sélection sont calculés en tenant compte de la catégorie d'immigration et du nombre de membres de la famille qui accompagneront le requérant principal. Ces frais ne sont pas remboursables.



Travail permanent $ CAN
Requérant principal 390 $
Conjoint* 150 $
Chaque enfant à charge 150 $
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

mimoza5, само бъди много внимателна за начина на изпращане на таксите. Ние платихме с банков превод и уж изрично казахме в банката всички такси да са за наша сметка и извън тези 540. Но......в крайна сметка банката в Австрия е чарджнала и посолството с някакви такси и в крайна сметка недостигат 35 CAD, които сега трябва да доплащаме.
Късмет и успех!
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

С чековете няма проблеми.
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Az puk si pomislih, che iskash da si hvanesh taxi do Viena i si pomislih, che shte e skupichko....
eli_t
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 5:21 am

Мнение от eli_t »

Искам да попитам Огънче с коя банка с направи превода и защо не им спретна един скандал, така сега сте трябва ли да доплащаш пак такси за превод на 35 CAD. Питам защото на мен също не са ми удържали никаква допълнителна такса, а само таксата за суифта (банката е ЦКБ).
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

eli_t написа:Искам да попитам Огънче с коя банка с направи превода и защо не им спретна един скандал, така сега сте трябва ли да доплащаш пак такси за превод на 35 CAD. Питам защото на мен също не са ми удържали никаква допълнителна такса, а само таксата за суифта (банката е ЦКБ).
Ние също с ЦКБ преведохме парите!!! Явно сме каръци. Днес ни обясниха, че за малки суми банката в Австрия си меняла таксите и затова се е получило така. Да, ама как при едните става, пък при нас имаше проблем?! Както и да е. Достатъчно се ядосвах. Утре пращам чек като белите хора за 35 CAD и ще чакам пак писмо. дано само това да са ми проблемите.
Ели, вие получихте ли писмото без такива проблеми или още го чакате ?
Късмет на всички!
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
eli_t
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 5:21 am

Мнение от eli_t »

Още не сме получили нищо, но е рано ние изпратихме док. на 27.07, а като изпращаш чек има ли такса за осребряване на чека.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

eli_t написа:Още не сме получили нищо, но е рано ние изпратихме док. на 27.07, а като изпращаш чек има ли такса за осребряване на чека.
Не, макар че в банката в Бг /ЦКБ/ не бяха на същото мнение. Но аз изпратих точно, колкото трябваше и нямаше проблеми.
Успех
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Eli_t ,а вие чека заедно с другите документи ли го изпратихте?
eli_t
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 5:21 am

Мнение от eli_t »

не ние платихме с банков тарнсфер и сега се притеснявам че може да се наложи доплащане както на Огънче.
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

eli_t написа:не ние платихме с банков тарнсфер и сега се притеснявам че може да се наложи доплащане както на Огънче.
Пожелавам ви всичко да е ок. Това с банките ми е тъмна индия, но вчера се поинтересувах за преводите в нашето счетоводство, а те работят с Райфайзен. Оказа се, че като правят преводи на шефа за чужбина и отбелязват всички такси да са за негова сметка. По принцип нямало проблеми, но понякога се обаждал получателя, че сумата била по-малка. Което за мен е странно, защото все пак трябва да има отвърдени такси, а не както нас ни залъгаха, че били плаващи при малки суми. Звучи ми адски нелогично и само да ни замажат очите.
Късмет на Ели и всички, които са превеждали парите. Дано само при нас да се е случил проблема. Днес пращам чек за 35 CAD и чиста работа.
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

oganche, не искам да те плаша излишно, но и при пращането на чек пак не е сто процента чиста работа. При този начин на плащане риска е в това, че ние когато изпращахме документите, бяхме сложили и чека вътре. Служителката там ( става дума за UPS) ни попита дали освен документи няма и нещо друго, като например дискове, пари и т.н. Ние казахме че има чек, но че този чек не може да се осребри от никой друг освен от бенефициента. Тя каза ОК, но по принцип когато пратките минават границите, се случва някоя от тях да я проверят и че има теоретична възможност някой недобросъвестен митничар да вземе чека. Така или иначе ние поехме риска и изпратихме всичко заедно и сега тръпнем дали всичко е пристигнало и е наред. Така че - сигурна работа няма. Дори и с чек, пратен по куриер. Стискам палци всичко при вас и при нас да е ОК. :beer: :wink:
Заключено