Стандарт и минимална работна заплата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Aries:
Na Hullboy ne mu puka zastoto znae kakvo pravi i kakvo iska.

Edinstvenno zasjagas kolezkata kojato pise vav foruma s glupostite si koito dori sa izmesleni v opit da zasegnes po njakakav nachin Hullboy.

Hullboy nikade ne e pisal che e kanil kolezkata na objad. Tam pise:

Hullboy e kanil dami v obednata im pochivka izvan tjahnia lunch room. Po vreme na objada sa pitali koga pak ste objadvame zaedno navan, povtarjaki mi po 3 pati tel. si nomer za da no go zabravja sluchaino. Spodeljat che tova e edna ot nai hubavite im obedni pochivki, razkazvat kolko skuchno e v lunch rooma na objad.

Stava duma za dami, izvan tjahnia, ofis, izvan tjahnia lunch room koito ne rabotjat v nasia ofis.

Saforumnichakta ne se smee na vitsovete na sefa zastoto toi ne se darzi kato takav a kato partner.

Aries tolkova zlobee i go e jad na Hullboy che veche dori pochna da mu meri vremeto na obednite pochivki, izmisli i moteli s kolezkata nesto koeto Hullboy nikade ne e pisal.
Za tvoe svedenie ofisa nikoga ne zatvarja za obedna pochivka i edin ot nas vinagi e tuk s drugi sluziteli i klienti.
Objadi, moteli moze i da ima no tova ne e tvoja ranbota i ne e s kolezkata a s vansni dami koito njamat nisto obsto s nasia ofis i tova e napisano mnogo jasno v predisen posting.
No tova pokazva samo edno che Hullboy ne e na min. zaplata i che naistina raboti za sebe si i moze da si go pozvoli, koeto pak izkluchitelno mnogo drazni Aries.

Ot kade znaes na kakva vazrat sam , dali imam vrazka s njakoi, dali imam detsa? I kakvo obsto ima tova s temata?
Ne navlizas li taka v lichna teritorja koeto e zabraneno v pravilata na foruma za da zastitis gresnite si smetki, ( poslednata ot kojato za RRSP koeto ne bilo razhod a bilo daze prihod i edva li ne razpolagaemia dohod na mesets ili godina narastval ) :)

Molja moderatorite da vzemat merki predi da se e oplakala i kolezkata kojato se chuvstva zasegnata ot pisanjata i napadkite kam neja ot Aries

Hullboy
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Aries:
Na Hullboy ne mu puka zastoto znae kakvo pravi i kakvo iska.

Edinstvenno zasjagas kolezkata kojato pise vav foruma s glupostite si koito dori sa izmesleni v opit da zasegnes po njakakav nachin Hullboy.

Hulboy nikade ne e pisal che e kanil kolezkata na objad. Tam pise:

Hullboy e kanil dami v obednata im pochivka izvan tjahnia lunch room. Po vreme na objada sa pitali koga pak ste objadvame zaedno navan, povtarjaki mi po 3 pati tel. si nomer za da no go zabravja sluchaino. Spodeljat che tova e edna ot nai hubavite im obedni pochivki, razkazvat kolko skuchno e v lunch rooma na objad.

Stava duma za dami, izvan tjahnia, ofis, izvan tjahnia lunch room koito ne rabotjat v nasia ofis.

Saforumnichakta ne se smee na vitsovete na sefa zastoto toi ne se darzi kato takav a kato partner.

Aries tolkova zlobee i go e jad na Hullboy che veche dori pochna da mu meri vremeto na obednite pochivki, izmisli i moteli s kolezkata nesto koeto Hullboy nikade ne e pisal.
Za tvoe svedenie ofisa nikoga ne zatvarja za obedna pochivka i edin ot nas vinagi e tuk s drugi sluziteli i klienti.
Objadi, moteli moze i da ima no tova ne e tvoja ranbota i ne e s kolezkata a s vansni dami koito njamat nisto obsto s nasia ofis i tova e napisano mnogo jasno v predisen posting.
No tova pokazva samo edno che Hullboy ne e na min. zaplata i che naistina raboti za sebe si i moze da si go pozvoli, koeto pak izkluchitelno mnogo drazni Aries.

Ot kade znaes na kakva vazrat sam , dali imam vrazka s njakoi, dali imam detsa? I kakvo obsto ima tova s temata?
Ne navlizas li taka v lichna teritorja koeto e zabraneno v pravilata na foruma za da zastitis gresnite si smetki, ( poslednata ot kojato za RRSP koeto ne bilo razhod a bilo daze prihod )

Molja moderatorite da vzemat merki predi da se e oplakala i kolezkata kojato se chuvstva zasegnata ot pisanjata i napadkite kam neja ot Aries

Hullboy
Хм, и къде по-точно съм казал, че това е именно ТАЗИ колежка. Нали имаш богата биография (учил в странство, отворил бизнес в БГ - непонятно какъв ама карай). Аз визирах предимно този твой период, ам нейсе. Откъде да знам, че работите само двама в голямата фирма?!?
Що се отнася до Илиана, то тя толкова пъти повтори тук във форума, че е партньорка в тази фирма, че едва ли някой я възприема като служителка.
Hullboy e kanil dami v obednata im pochivka izvan tjahnia lunch room
Много ясно, няма що. Колежките явно не спадат в категорията "дами".
Както и да е. Много тънкообиден взе да го раздаваш. Когато сипеш определения от рода на "нещастници", "дребни душици" и т.н. си много толерантен, нали?
Следващия път си изразявай по-ясно мисълта. За да не стават сакатлъци.
На мене изобщо не ми пука колко ти е голяма... работата... ъ, кинтите, които правиш. От това, че злобееш срещу хората, които се опитват да намерят по евтин от предлагания от теб начин за превод на пари до БГ си вадя заключение обаче, че не ти е достатъчен.
Относно възрастта ти - ами едва ли ще кажеш, че си учил 18 години финанси и да имаш предвид от 12 годишен.
Елементарна сметка - 18 години училище - макс 4 години финанси (икономически техникум).
+ 12 години висше?!?! (бетер докторлък) - 30 години.
2-3 години в бизнеса тук + 2-3 години в БГ - станаха 35-36.
Като не искаш хората да ти смятат годинките или не се хвали с достиженията си, или направо си кажи на колко си... не че ме засяга лично де.
Ot kade znaes na kakva vazrat sam , dali imam vrazka s njakoi, dali imam detsa? I kakvo obsto ima tova s temata?
Ne navlizas li taka v lichna teritorja koeto e zabraneno v pravilata na foruma za da zastitis gresnite si smetki, ( poslednata ot kojato za RRSP koeto ne bilo razhod a bilo daze prihod )
За възрастта вече се уточнихме. Два поста на зад казваш, че не си женен. Дали имаш връзка с някого (или някоя) не е моя работа. Няма нищо общо с темата и затова е във P.S. (личен въпрос на който можеш и да не отговаряш).
Забранено от правилата на форума е да се разкрива лична информация, когато разполагаш с такава. Нито съм те виждал, нито съм те чувал. Даже не знам дали наистина живееш в Канада. Даже не знам дали си той или тя.
Що се отнася до това дали едно спестяване е приход или разход - не е нито едно от двете.
Дали ако си преместя парите от левия в десния джоб правя разход? Ами от портмонето в банковата ми сметка?
Хайде, престани да ставаш смешен.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от iliana »

Ариес написа:
Забранено от правилата на форума е да се разкрива лична информация, когато разполагаш с такава.
Явно не си прочел правилата на форума, защото са забранени и други неща:

От правилата на форума:
1. Участниците във форума са длъжни да спазват добрия тон на поведение, да не използват вулгарни думи и да се отнасят с уважение един към друг.

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.

Ариес, моля те, прочети подчертаното в червено.
След което ако си свестен, ще изтриеш постинга си с коментарите за колежката, обедната почивка или мотелите.
Ако не го направиш ще се обърна към модераторите да го направят те.
Последно промяна от iliana на Сря Авг 02, 2006 5:56 pm, променено общо 1 път.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Абе стига се карахте за глупости! :shock:
Let it go...
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

iliana написа:Ариес написа:
Забранено от правилата на форума е да се разкрива лична информация, когато разполагаш с такава.
Явно не си прочел правилата на форума, защото са забранени и други неща:

От правилата на форума:
1. Участниците във форума са длъжни да спазват добрия тон на поведение, да не използват вулгарни думи и да се отнасят с уважение един към друг.

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.


5. Форумите са предназанчени за предоставяне на полезна информация на интересуващите се, желаещите да заминат, тръгналите, заминалите и установилите се в Канада българи. Информацията е полезна, когато е обективна и точна. Затова си спестете личните коментари от всякакъв характер за Канада. Целенасочено злобните и обидни коментари ше бъдат незабавно изтривани.
Ариес, моля те, прочети подчертаното в червено.
След което ако си свестен, ще изтриеш постинга си с коментарите за колежката, обедната почивка или мотелите.
Ако не го направиш ще се обърна към модераторите да го направят те.
Илиана, извинявам се за това, че се чувстваш засегната. Не съм визирал теб.

Не аз започнах с пържените яйца и намеците. Не аз се хваля с похожденията си.
Извинявам се ако си се засегнала от моя постинг и съм съгласен да го изтрия единствено и само при условие, че Хълбой заяви в публичното си пространство, че е имал през живота си една единствена колежка - и това си ти.
Смятам, че моето изказване е в рамките на добрия тон, никъде не съм използвал вулгарни думи и всеки получава уважение едва след като го заслужи. Не смятам, че дължа такова на "другар", който нарича съфорумниците си нещастници.
Личностните конфликти в този форум се създават предимно от Хълбой, който се има за голямата работа (заслепен от светлината на прожекторите). Смятам, че имам право да изказвам личното си мнение, както и да привеждам тези във връзка с изказвания на опонента. Никъде не съм използвал имена, за да конкретизирам както личност, така и време на извършване (5 минути, 10 дена или 7 години назад). Не разбирам защо се асоциираш с въпросната дама.
По т.5 - нито съм правил коментари относно Канада, нито съм злобял срещу Хълбой.
Последно промяна от Aries на Сря Авг 02, 2006 5:23 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canada

Мнение от pumpy »

iliana написа:Ариес написа:
Забранено от правилата на форума е да се разкрива лична информация, когато разполагаш с такава.
Явно не си прочел правилата на форума, защото са забранени и други неща:

От правилата на форума:
1. Участниците във форума са длъжни да спазват добрия тон на поведение, да не използват вулгарни думи и да се отнасят с уважение един към друг.

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.


5. Форумите са предназанчени за предоставяне на полезна информация на интересуващите се, желаещите да заминат, тръгналите, заминалите и установилите се в Канада българи. Информацията е полезна, когато е обективна и точна. Затова си спестете личните коментари от всякакъв характер за Канада. Целенасочено злобните и обидни коментари ше бъдат незабавно изтривани.
Ариес, моля те, прочети подчертаното в червено.
След което ако си свестен, ще изтриеш постинга си с коментарите за колежката, обедната почивка или мотелите.
Ако не го направиш ще се обърна към модераторите да го направят те.
аз не виждам някъде някой да е споменавал конкретната партнерка на момчето като "поканената на обяд"....ако някой го стяга шапката е друг въпрос
трудно е да се говори за уважение към човек, определящ другите масово като "дребни душици"
съсредоточаването върху темата видимо не е спазено, но пък не е чак толкова голямо нарушение, а и не е единственото, така че може да го преживеем
правило № 5, както е видно се отнася за Канада, с която партнерката няма как да се идентифицира, освен ако не започва да попива от величието на партнера си :lol: :lol: :lol:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Признавам, с 5та точка се поувлякох, затова я махам.

Ариес не бил визирал мен
Обаче написа следнато:
2. Хълбой кани "КОЛЕЖКА" (може би иска да каже подчинена) и тя се разсипва да го хвали Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ариес, Хълбой има и други колежки, но аз съм единствената българка и при това пишеща тук. Така че това "НЕ ВИЗИРАМ ИЛИАНА" не мога да го приема.
Освен ако ми напишеш тук имената на други българки, пишещи тук и колежки на Хълбой.

Не се правя на ощипана госпожица, обаче с горния си постинг наистина ме обиди. Ще те помоля следващия път да мислиш преди да пишеш, особено когато пускаш постинги които с нищо не помагат на темата
Аз лично се отнасям с уважение към всички в този форум и никога никого не съм обидила или засегнала.

Държа на желанието си да изтриеш този постинг. Не виждам какво ти пречи след като вече го промени веднъж с цел да излезе така че не визираш мен.
Ако не го направиш ще помоля модераторите да го направят.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

За личните данни сте си виновни сами и подмятанията за вас си идват от самите вас, всеки да му мисли като си дава лично инфо във форума, а не после да развява правилата на форума:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#26412

И не знам какво толко притеснително има ако има съжителство да се крие. Че на кой му дреме във форума, ми обичат се хората, заедно са. Сстига се карайте, с това си поведение се държите точно като...да доказвате, че нямате сестра.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

iliana написа:Ариес не бил визирал мен
Обаче написа следнато:
2. Хълбой кани "КОЛЕЖКА" (може би иска да каже подчинена) и тя се разсипва да го хвали Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ариес, Хълбой има и други колежки, но аз съм единствената българка и при това пишеща тук. Така че това "НЕ ВИЗИРАМ ИЛИАНА" не мога да го приема.
Освен ако ми напишеш тук имената на други българки, пишещи тук и колежки на Хълбой.
Илиана, не виждам какво от написаното от мене ти дава основание да се засегнеш? Хълбой не излиза с небългарки? Или Хълбой не говори друг език освен български? Съмнявам се и в двете твърдения.
Не се правя на ощипана госпожица, обаче с горния си постинг наистина ме обиди. Ще те помоля следващия път да мислиш преди да пишеш, особено когато пускаш постинги които с нищо не помагат на темата
Наистина съжалявам, че си се засегнала. Не съм имал такова намерение. Ще те помоля следващия път да мислиш преди да се засягаш.
Държа на желанието си да изтриеш този постинг. Не виждам какво ти пречи след като вече го промени веднъж с цел да излезе така че не визираш мен.
Илиана, в знак на добра воля съм съгласен да ДОБАВЯ каквото и да е към поста си, но няма да го изтрия.
Ако не го направиш ще помоля модераторите да го направят.
Твоя воля.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Leni написа:За личните данни сте си виновни сами и подмятанията за вас си идват от самите вас, всеки да му мисли като си дава лично инфо във форума, а не после да развява правилата на форума:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#26412

И не знам какво толко притеснително има ако има съжителство да се крие. Че на кой му дреме във форума, ми обичат се хората, заедно са. Сстига се карайте, с това си поведение се държите точно като...да доказвате, че нямате сестра.
Ха, значи съм познал възрастта на Хълбой (аз от благоприличие махнах 2-3 годинки, да не вземе да се засегне и на тази тема)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

... и защо изобщо трябва да се изважда информация от преди 2 години във форума :? - хората може да си сменили по 5 партньора, 5 работи, та даже и възрастта :P пфу, що не ги оставите да си живеят живота!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

За личните данни сте си виновни сами и подмятанията за вас си идват от самите вас, всеки да му мисли като си дава лично инфо във форума, а не после да развява правилата на форума:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#26412
Лени, обясни ми моля те къде точно в този постинг давам информация за себе си която дава повод за подмятания?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Илиана, търсиш под вола, теле, но не си познала да си хварляш ръкавицата на мен. Върни се и прочети пак какво съм написала. Не съм се обръщала към теб, а съм казала за личните данни, които вие двамата с Хъли си давате, и после като ущипани се разправяте кой и откъде знае, години, семейно положение и т.н.
Ако си търсиш друг човек да се изкарваш яда, просто не си познала, че това съм аз този човек. Човек трябва да мисли преди да пише.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Eto oste matrial ot gresnite smetki i tvardnja na Aries
Aries napisa:

Дали ако си преместя парите от левия в десния джоб правя разход? Ами от портмонето в банковата ми сметка?

Що се отнася до това дали едно спестяване е приход или разход - не е нито едно от двете.

Primera ne e podhodjast zastoto depoziraiki pari v RRSP account ti se lisavas ot vazmoznostta da gi polzvas v momenta, utre sled sedmitsa. ( Nikoi ne depozira pari v RRSP za da gi iztegli sled sedmitsa ), koeto savsem ne e sastoto kato da gi premestis ot levia djob v desnia, ili da gi depoziras v bankovata si smetka.
V poslednite dva sluchaja moze da razpolagas s tezi pari dnes, utre, sled sedmitsa.
Iztegljane ot RRSP ne kato da si braknes v djoba ili da platis s debitna karta.

Na schetovoden ezik kogato pravis investitsia v nesto a RRSP e tochno tova se kazva: ( Aries go barka sas spestjavane . Pri spestjavane ne se iziskva pechalba. Prosto pestis s negovia primer jades za 5 $ na den , zivees s oste 2 –ma v tristaen apartament za da spestis 300 $, slagas pari v kasichka )

-razhod zakupuvane na valuta ( moze da se vdigne kursa i da spechelis mnogo firmi go pravjat za spekulatsia zastoto vjarvat che tsenata dnes e izgodna za tjah.)
- razhod za zakupuvane na aktsii ot druga firma s tsel pechalba ( sasto mnogo populjarna investitsia )
- razhod za zakupuvane na metali ( zeljazo, med, srebro, zlato, tsink )

S obiknoveni dumi nesto namaljava no za smetka na drugo koeto se uvelichava.
Namaljava cash, ili bankovata smetka ot kadeto idvat parite za RRSP no se uvelichava investitsiata v sluchaja RRSP, valuti ili aktsii
Namljava li casha ili bankovata smetka no se uvelichava nesto materialno se naricha razhod za ...........

Eto primeri ot angliiski ezik

Pay down mortgage or invest in RRSP........
invest it in your RRSP.........
Govori se za investment.

Pri vsichki tezi sluchai tova ne sa zagubeni pari kakto Aries talkuva razhod, ne e platena smetka za dadena usluga i parite da sa izkonsumirani vav vid poluchavane na usluga ( primer platen tok ili telefon )
Prosto parite ne sa veche vav forma na cash no te ne sa zagubeni, te sa investirani.
S valuti, metali , aktsii moze da si izvleche pechalba kakto pri RRSP.

Pri RRSP pechalbata e che kogato izteglis parite sled 20 – 40 godini i veche si pensioner ste platis po malak danak ot kolkoto dnes zastoto ste si v po niska danachna stavka, zaradi po niskia si dohod togava kato pensioner.
Vaznoto e che se lisavas ot tezi pari dnes. Tselta e pechalba ot po nisak danak, nisto po razlichno ot 3 – te gorni primera koito sasto se pravjat s tsel pechalba.)
Sledovatelno tvardenieto :

Дали ако си преместя парите от левия в десния джоб правя разход? Ами от портмонето в банковата ми сметка?

Ne e vjarno.

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Сря Авг 02, 2006 9:07 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Лени, въобще не ме притеснява че някой ще научи на колко съм години и семейното ми положение. Най-малкото нямаше да пиша тук със собственото си име.

Обаче ме притесняват и засягат писания като това на ариес за колежки, подчинени, обяди и мотели на час в обедната почивка.
За да си спестя такива, а и по-гадничнки изказвания предпочитам да си запазя личния живот за себе си.
С кого си съжителствам не е тайна за хората които ме познават лично.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено