Как пътува канедиан цитизен шип до България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Как пътува канедиан цитизен шип до България

Мнение от bateto »

Жена ми е ваканция в Бг. и завела тъщата в посолството в Букурещ да и издадат виза ,обаче ония искали да се легитимира освен със цитизен шип картата и с международен канадски паспорт.Обаче тя няма издаден такъв ,за Бг. тръгнала с българския си паспорт и цитизен картата и консулът и казал ,че при тази ситуация не може да се върне в Канада без канатски международен паспорт и се наел да и го извади/паспорта/Та питането ми е следното прав ли е консула ,да го вади или да не го вади и да се прибира с цитизен картата.
Това е лошата новина ,добрата е ,че на тъщата са и отказали виза заради това недоразумение. :D
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

bateto, хаахаха /за тъщата де/.
Последно промяна от Jeeves на Пон Юли 17, 2006 10:39 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Може. Сестра ми влезе в Канада с български паспорт и ситезеншип карта. Това беше тази година май месец.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Re: Как пътува канедиан цитизен шип до България

Мнение от taralej »

bateto написа:Жена ми е ваканция в Бг. и завела тъщата в посолството в Букурещ да и издадат виза ,обаче ония искали да се легитимира освен със цитизен шип картата и с международен канадски паспорт.Обаче тя няма издаден такъв ,за Бг. тръгнала с българския си паспорт и цитизен картата и консулът и казал ,че при тази ситуация не може да се върне в Канада без канатски международен паспорт и се наел да и го извади/паспорта/Та питането ми е следното прав ли е консула ,да го вади или да не го вади и да се прибира с цитизен картата.
Това е лошата новина ,добрата е ,че на тъщата са и отказали виза заради това недоразумение. :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :beer:
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

Ponyakoga chovek e i kasmetliya v tozi zivot! :twisted:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Bate otarva ti kozata tastata da doide na visita v Alberta da se chudis kak ste ja razvlichas tam.

No ne se radvai pribarzano. Seira pochva kato otvoris hotelcheto v BG.
Togava ste vidis kak tastata ste igrae glavna rolja v hotelcheto. Ot sega misli na kakva pozitsja ste ja naznachavas. Za kamerierka, gotvachka ne si i pomisljaj.

Hullboy
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

http://montreal.usconsulate.gov/content ... t=canadian

Canadian Citizens

Travel Documents

Canadian citizens do not currently require a passport to enter the United States from Canada. In order to enter the U.S. from Canada or elsewhere in the Western Hemisphere, Canadian travelers only need to show evidence of citizenship (a Canadian birth certificate, passport, or Certificate of Citizenship) and photo identification.

Canadian citizens are required to present a valid passport when entering the United States from outside of the Western Hemisphere.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Батка,знаеш ли кое е най-голямото наказание за двуженство?

-Две тъщи! :shock: :shock: :shock:

Док.................. :lol:
TROUBLEMAKER
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

filipne написа:http://montreal.usconsulate.gov/content ... t=canadian

Canadian Citizens

Travel Documents

Canadian citizens do not currently require a passport to enter the United States from Canada. In order to enter the U.S. from Canada or elsewhere in the Western Hemisphere, Canadian travelers only need to show evidence of citizenship (a Canadian birth certificate, passport, or Certificate of Citizenship) and photo identification.

Canadian citizens are required to present a valid passport when entering the United States from outside of the Western Hemisphere.
не е по темата, но вместо да поправиш правописните грешки на батето ти уби рибата - жена му няма да ходи в Щатите, а ще си идва в Канада.... :? :? :?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

poumpy написа:
filipne написа:http://montreal.usconsulate.gov/content ... t=canadian

Canadian Citizens

Travel Documents

Canadian citizens do not currently require a passport to enter the United States from Canada. In order to enter the U.S. from Canada or elsewhere in the Western Hemisphere, Canadian travelers only need to show evidence of citizenship (a Canadian birth certificate, passport, or Certificate of Citizenship) and photo identification.

Canadian citizens are required to present a valid passport when entering the United States from outside of the Western Hemisphere.
не е по темата, но вместо да поправиш правописните грешки на батето ти уби рибата - жена му няма да ходи в Щатите, а ще си идва в Канада.... :? :? :?
Mda, prav si ! Ne sam dogledal !

Maj otnoshenieto mi kam pravopisa zdravo te e zasegnalo ... Zashto taka ? :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

filipne написа: Maj otnoshenieto mi kam pravopisa zdravo te e zasegnalo ... Zashto taka ? :lol:
не бе не ме е засегнало - мен ме засягат много малко неща, просто ми е интересно, а и днес съм заядлив....
исках да споделя, че и двата коментара са off topic :wink:
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

:-)

Мнение от holy »

Тоя консул като е толкова услужлив да не вземе да издаде и паспорт за тъщата :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

:o :o :o услужлив...
Мерси на отговорилите.Аз явно нещо не съм разбрал правилно.Няма проблем да влезеш в Канада с цитизен картата .Консулът е казал,че може да има проблем от страна на авиолиниите ,които не вземат пътници без меж. паспорт ,а само с карта поради причина,че лесно се фалшифицирала и при случай на превозване на нередовен пътник канадските власти чаржат яко авиокомпанията.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

аре па ти Батка сега за една жена ли ше праиш проблем ще си земеш нова мома ако тази не я пуснат кво толкова :thinkerg:
NO PAIN NO GAIN
Заключено