Въпрос с пови6ена трудност

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Въпрос с пови6ена трудност

Мнение от bp_de »

Става дума за следното -ако 1 персона притежава TRV Виса за Канада- то при подаването на док за перманент ресидент - сте има ли проблеми с посеставането на Канада?
преди да попитам съм прегледал официалния саит + търсене в форума и осте няколко други сорса.
Състо так попрегледах и някои друг закон -но няма никакво противоре4ие -поне аз не намери6 ни6то.
При логи4еско разсъждаване - то при вси4ки слу4аи -ре6ението дали да бъде допуснато лицето в Канада е ясно 4е го взима иммиграциония на място -ама тои например дали сте знае 4е лицето е подало имм . док?
Зна4и предположенията мога и аз да си ги направя - молбата към 4етя6тите е ако се знаят за такива слу4аи да споделят как се е развило деиствието.
Или ако някои пак е в 4ас с законите -да се изкаже.
благодаря
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Въпрос с пови6ена трудност

Мнение от beckythomas9 »

bp_de написа:Става дума за следното -ако 1 персона притежава TRV Виса за Канада- то при подаването на док за перманент ресидент - сте има ли проблеми с посеставането на Канада?
преди да попитам съм прегледал официалния саит + търсене в форума и осте няколко други сорса.
Състо так попрегледах и някои друг закон -но няма никакво противоре4ие -поне аз не намери6 ни6то.
При логи4еско разсъждаване - то при вси4ки слу4аи -ре6ението дали да бъде допуснато лицето в Канада е ясно 4е го взима иммиграциония на място -ама тои например дали сте знае 4е лицето е подало имм . док?
Зна4и предположенията мога и аз да си ги направя - молбата към 4етя6тите е ако се знаят за такива слу4аи да споделят как се е развило деиствието.
Или ако някои пак е в 4ас с законите -да се изкаже.
благодаря

Противоречие има. Защото ако имаш временна виза, а ти откажат постоянно пребиваване канадските власти трябва да бъдат сигурни, че ще напуснеш страната когато ти изтече визата. То си го и пише в сайта им за временни визи (есто задавани въпроси)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

ENF 4, Port of Entry Examinations:
14. Dual intent

A22(2) states that the intention of a foreign national to become a permanent resident does not preclude them from becoming a temporary resident if the officer is satisfied that they will leave Canada by the end of the period authorized for their stay.

A person’s desire to await the outcome of an application for permanent residence from within Canada may be legitimate and should not automatically result in the decision to refuse entry. A CBSA officer at Immigration Secondary should distinguish between such a person and an
applicant who has no intention of leaving Canada if the application is refused.

In rendering a decision, the officer should consider:
• the length of time required to process the application for permanent resident status;
• the means of support;
• obligations/ties in home country;
• the likelihood of the applicant leaving Canada if the application is refused; and
• compliance with the requirements of the Act and Regulations while in Canada.

In some cases, the officer may wish to issue a Visitor Record [IMM 1097B] documenting the details of the trip for control purposes and provide thorough counselling regarding the conditions of entry. In cases where the applicant has already received a favourable recommendation for permanent resident status, the duration of time authorized at the port of entry should match the time required to complete the processing of the application.
Obey gravity ... It's the law!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

VanBC -Мерси - явно и на мене ми убягва несто като търся -застот не съм успял да докопам това док.
Оба4е инфото е добро . :D
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

I az da kaja v kachestvoto si na 'patilo' po dual intent-a :-)

Stava, shtot kandidatstvah za work permit i PR ednovremenno i si chakah PR-a v Kanada...samo interviewto e edno takova nepriatno...podoziram che za turisticheska shte e oshte po-goliama smrad (sha triabva da sa deklarirat MNOGO pari...)

Da ne bi da si reshil da idvash nasam biFshi sasede???
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

BabaPena - da nakym was sym se naso4il. Ama e 4udix ako si izkaram TRV dali kat litna i kacna da ne me warnat - golqma sduxwaziq ste e-da letq 10h i da me warnat. :D :D :D

a ina4e otnosno TRwisa -mislq 4e nqma problemi-pokazal sym im dostata4no pari qwno :D - stot 2 pati mi dawat TRV bez da xodq na interwu :D :D

Ama nali kat sam bil tam -i znam na kakw ogyn ste se pe4a :D -ta ne sym nesto entusiast i mnogo bawno stawat rabotite.
Заключено