POMOSHT overspeeding

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
lludmill
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:34 pm

POMOSHT overspeeding

Мнение от lludmill »

vchera me hvanaha da overspeedvam sus 37 km over na ulica s 50 policaia kaza che sum karal sus 87 km,napisa mi akt za 20 km over kaza che mi dava break
niakoi bil li e na sud za podobno neshto i struva li si da opitvam da hodia na sud ,moi poznati kanadci kazvat che ako otidesh na sud i chengeto ne se iavi ti pechelish ako puk se iavi ti svaliat nakazanieto na polovin
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Abe kat si overspeed i si se razminal nema li da e malko naglo i na sad da odish?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Още повече че си в нарушение ....
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от vladi »

lludmill написа:vchera me hvanaha da overspeedvam sus 37 km over na ulica s 50 policaia kaza che sum karal sus 87 km,napisa mi akt za 20 km over kaza che mi dava break
niakoi bil li e na sud za podobno neshto i struva li si da opitvam da hodia na sud ,moi poznati kanadci kazvat che ako otidesh na sud i chengeto ne se iavi ti pechelish ako puk se iavi ti svaliat nakazanieto na polovin
... a az si mislih che az sam nagal :roll:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от speedy »

lludmill написа:vchera me hvanaha da overspeedvam sus 37 km over na ulica s 50 policaia kaza che sum karal sus 87 km,napisa mi akt za 20 km over kaza che mi dava break
niakoi bil li e na sud za podobno neshto i struva li si da opitvam da hodia na sud ,moi poznati kanadci kazvat che ako otidesh na sud i chengeto ne se iavi ti pechelish ako puk se iavi ti svaliat nakazanieto na polovin
Това в кой град и провинция стана?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

е това не е истина .......

а ако ченгето все пак дойде и те осъдят и някой ден пак те спряло то или брат му - тогава пак ли на съд ще ходиш ?????
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Това доколкото чувам оттук-оттам си е съвсем редовна практика (и преди да кажете нещо от сорта на "българска работа" - канадците също го правят) и най-често полицая не се появява в съда, тъй като никой не го освобождава от работа, за да отиде да защитава някакъв там ticket. А и не знам защо го приемате чак така на нож? Аз ако бях на мястото на човека, също щях да търся начин да се освободя от задължението. Няма нищо незаконно в това да си потърсиш правата, дори и да не си прав - не особено морално, да, но да не сме светци всички тук?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Явно някои хора никога не са карали по-бързо от ограничението :)

Ако става въпрос за Онтарио, това нарушение ще ти докара 3 точки. Не е добре за застраховката, ако застрахователната компания ти провери състоянието другата година. Те не го правят автоматично, но никога не се знае. Освен това, ако решиш да си смениш застраховката с друга компания си длъжен да им кажеш за всички тикетчета.

Ако оспориш директно тикетчето, трябва да отидеш на съд. Полицаите си се явяват редовно и ако се получи така, няма никаква милост от типа намаляване на наказанието на половина. Ако не се яви - печелиш. Малко като тотото. Може да се обадиш и на някои като X-copper, да ти движат нещата в съда. В най-добрия случай, ще се отървеш от тикета и ще им платиш $400-$500. В най-лошия - тикета остава.

Има друг вариант. Ако успееш да свалиш обвинението на "до 15 км/ч повече от ограничението", пак ще имаш тикет, но ще се разминеш с към $50 глоба и без никакви точки. Такъв minor ticket пак си длъжен да обявиш, ако те питат, но застрахователите рядко повичават застраховката за едно малко нарушение.

Може да отидеш в съда в едноседмичен период и да кажеш "I plead guilty to a lesser charge". Ще ти назначат среща с прокурор, на която ще се правиш на светец и да кажеш нещо от типа "вярно бързах, и карах малко над ограничението, но според мен беше не повече от 10-15км". Най-често прокурорите се съгласяват, защото не им се губи време, а процесите струват пари на кметството. След това се явявате пред съдията, казвате, че сте се споразумяли и си плащаш малката глоба. Не гарантирам, че се получава така в 100% от случаите, но вероятността е голяма.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от KolioBalkanski »

lludmill написа:vchera me hvanaha da overspeedvam sus 37 km over na ulica s 50 policaia kaza che sum karal sus 87 km,napisa mi akt za 20 km over kaza che mi dava break
niakoi bil li e na sud za podobno neshto i struva li si da opitvam da hodia na sud ,moi poznati kanadci kazvat che ako otidesh na sud i chengeto ne se iavi ti pechelish ako puk se iavi ti svaliat nakazanieto na polovin
къде се с случило това?
ако не си много добре с английския/френския си вземи един от онея екс-копери

ако си в торонто мога да ти препоръчам един.

спиди е прав, може да поискаш "фърст хиринг" където сигурно ще ти свалят точките.


много от законите тук са изключително тъпи
ограниченията за скорост са правени преди 50 години когато колите са имали двойно по дълъг спирачен път.
най ме дразни закона за задължително носене на колан - държавата се държи патерналистично, все едно сме деца.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

:D
предполага се ,че е добре с английския ,половината описание е на английски с български окончания .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

tochica написа::D
предполага се ,че е добре с английския ,половината описание е на английски с български окончания .
напротив
на английски няма дума оверспидинг (поне не на тукашния).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Не знам как е по Онтарио, но за Монреал имам известен опит и ще препоръчам да си платиш глобата. За превишена скорост и да се съдиш, нямаш особен шанс, освен този да платиш и съдебни разходи. В Монреал изобщо никакъв полицай не се явява в съда, освен ако ти специално не го призовеш и то по много уважителни причини. Има си назначен официален обвинител който е страна по делото и той определено пледира за да убеди съдията че ти трябва да си платиш за гяволъка с лихвите, и тъй като е професионален адвокат - успява в 99% процента от случаите. Единствен шанс е имало в последващите 3 дни след глобата да поискаш проверка на калибрирането на апарата с който са те засекли и той да се окаже нередовен, но това е тънка сламка. А съм и съгласен с някои от по-горните мнения, че е нагло да се оспорва точно такова нарушение. Друг път карай по-бавно.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от Ivan1007 »

KolioBalkanski написа: много от законите тук са изключително тъпи
ограниченията за скорост са правени преди 50 години когато колите са имали двойно по дълъг спирачен път.
най ме дразни закона за задължително носене на колан - държавата се държи патерналистично, все едно сме деца.
Преди 50 години и трафика е бил няколко пъти по-малък. И с тези ограничения на скоростта пак има повече катастрофи. А коментара за предпазните колани е направо смешен. Къде не са задължителни? Виждал ли си човек изхврукнал през предното стъкло и как изглежда. Ако не си, аз съм и понеже не искам да виждам пак си го слагай, ако обичаш. Ако искаш да се самоубиваш направи го по друг начин не така че да стресираш хората с гледката на размазания ти труп.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от Ivan1007 »

lludmill написа:vchera me hvanaha da overspeedvam sus 37 km over na ulica s 50 policaia kaza che sum karal sus 87 km,napisa mi akt za 20 km over kaza che mi dava break
niakoi bil li e na sud za podobno neshto i struva li si da opitvam da hodia na sud ,moi poznati kanadci kazvat che ako otidesh na sud i chengeto ne se iavi ti pechelish ako puk se iavi ti svaliat nakazanieto na polovin
Тия полицаи нищо не разбират явно. Трябва да ги лишават такива като теб поне за година та да не ти и идва наум да го оспорваш. Ако при ограничение 50 ти си с 90 и на улицата излезе дъщеря ми, колко по дълъг ти е спирачния път?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от KolioBalkanski »

Ivan1007
виждал съм и хора изхвръкнали през прозореца както и в флорида един удавил се както и в кензас едни изгорели в колата - двете последни благодарение на коланите.
не мисля че е работа на държавата да се меси на хората в свободното право
мразя да карам мотор с шлем, мразя да си слагам колан като отивам до магазина на 200 метра и мразя тъпи жълти полицаи да ми дават тикет в собственния ми драйвуей че не съм си бил сложил колан
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено