Плащане на визи...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Плащане на визи...

Мнение от totev »

... спокойно няма да питам за Юнионбанк :wink:
Някои плащал ли е таксите за визи извън България, и освен certified cheque, тъй като явно с банков трансфер не става.Какво представлява
Receiver General for Canada, тъй като чека трябва да е адресиран по този начин,т.е. не трябва да е персонален.
Колко време Ви отне транзакцията на парите от вашата сметка/ако си спомняте/.Мерси.
...мразя мастика без айрян...
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Аз лично не виждам никаква разлика в това дали ще платиш с чек на юридическо или на физическо лице. Просто в полето за получател отбелязваш това това което те искат, а в полето за забележка ако искаш им напиши обяснение какво и за кого плащаш.
Ако не ти харесат чека със сигурност ще ти го върнат.
Успех!
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Ще напиша накратко какво стана, за да го има в архива, ако на някой му се търси.
След като си принтирахме двете писма от посолството в Букурещ, в които ни се обясни, че няма възможност за плащане с банков трансфер, а само с международен сертифициран чек, в CAD (защото след като не сме в България, плащаме в CAD, не USD), отидохме в нашата банка и обяснихме кои сме и за какво се борим. Отговориха ни, че трябва да попълним освен бенефициера "Receiver General for Canada" и някакво име на физическо или юридическо лице (например Посолството на Канада в Букурещ), но отказахме този вариант, просто защото имахме точни инстукции какво трябва да пише.
Интересното е, че само на тази част от чека, която остава за нас, има графа - motif du paiement, където се отбелязва за какво се отнася плащането - permanent residence fee и имена. Посъветваха ни от банката да не разделяме двете части на чека, а да направим ксерокопие за нас, а оригинала да изпратим в Букурещ, макар че мисля, че не е съвсем правилно...
След като въведоха въпросния бенефициер в тяхната банкова система, нещата донякъде се изясниха - появи се "Payable at Bank of Montreal", което донякъде успокои групата служители, събрали се да гледат :D.
Мисля че нещата са наред, ще видим до няколко дни, цялото удоволствие отне около час и 19,50Е.

N.B. После си говорих с един агент от Германия, който е плащал таксите с банков трансфер, така че може да има и други варианти (със сигурност има), но в нашия случай изрично ни казаха, че не е възможно с трансфер.
Това е, дано ви свърши работа донякъде, имаше случаи кагато от България се плащат първите такси с такъв чек, и мисля че пак имаше някакви емоции. Поздрави.
...мразя мастика без айрян...
Заключено