Внимание- децата!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Внимание- децата!!!

Мнение от Joy »

Доста се двоумих дали да споделям някои факти, които силно ме тревожат напоследък, но реших, че това касае в огромна степен имигрантите и трябва да бъде чуто и взето под внимание.
Касае ни, поради факта, че сме израсли в друга среда, с други закони и различна ценностна система и в гонитбата за себедоказване, в борбата за съществуване под слънцето на канадска земя, често «забравяме» за съществуващите закони по отношение защитата на децата и неумишлено си навличаме проблеми и неприятности, често стигащи до съд за отнемане на родителски права.
Чела съм по разни форуми за такива, но не бях се сблъсквала лично и не бих могла да взема отношение- кой крив, и кой прав.
Но...никога не е късно.
От няколко седмици съм въвлечена професионално в оценка на родителски способности за отнемане на бебето на млада майка.
Ситуацията е много трудна за мен, т.к. от една страна съм стажант, когото оценяват и който е длъжен да бъде политкоректен с оценяващия, и от друга, мнението ми за дадената ситуация е коренно различно от мнението на огромна част от тълпа специалисти, участващи в тази история и когато става въпрос за отнемане на дете от родна майка, не мога да мълча или да наричам бялото черно.
Майката се бори със зъби и нокти да спаси от отнемане детето си. За нещастие, бебето повръща и не наддава, което упорито се обяснява с manque d’attachement, manque d’habileté parentale и manque de jugement. Без други факти и по мои лични наблюдения, без факти доказващи последното. Което с риск за собствения си стаж, аз изказах открито, виждайки как конкретен човек намесва лични проблеми с желание за собствено дете и невъзможност да има такова, с професионална оценка, която конкретно касае реално животът на тази жена.
Моето мнение в случая едва ли ще бъде чуто, но аз съм чиста пред съвестта си. Какво чака жената, мога само да гадая, наблюдавайки мащабите на огромното опълчение срещу нея.
И тук научавам за инцидент, ставащ със съседка на моя приятелка- имигрантка-молдованка, която не си дава сметка, че най-верятно я очаква същото. Която нееднократно е предупреждавана с приятелски чувства за сериозността на поведението, но тя упорито не взима насериозно. Това всъщност ме накара да напиша тук и да предупредя.
Семейството-перфекционисти учат на пълно време и двамата, а след работа ходят до късно на курсове по английски, оставяйки 8-годишният си син сам в къщи и на собствено възпитание «на самостоятелност». Детето, невероятно отговорно, е отличник и с необичайни за възрастта си мъдри разсъждения и знания. Но...в същото време, майката на няколко пъти получава писма от учителите, че детето ходи тъжно на училище. Само преди два дни е повикана в училище да дава обяснения. Тези дни, излизайки самичък за училище, детето е блъснато от автомобил пред очите на голяма група деца и отлита на голямо разстояние. За щастие, бог го пази- отървава се само със синини и уплаха. Майката, която на практика вижда детето си само спящо, когато се прибере вечер, е подложена на разпит и със сигурност ще последва оценка от DPJ.
Моят апел- хора, не подценявайте местните закони! Не забравяйте родителските си задължения заради гонитба на кариера- ако вие не го виждате, със сигурност ще бъде видяно от службите за защита на децата и недай си боже досието ви да попадне на човек с предразсъдъци или лични проблеми (всички сме хора), това ще бъде фатално!
Забравете за лични ценности от рода : «Той е бъдещ мъж и трябва да бъде силен и самостоятелен! Той не трябва да бъде ласкан, защото е мъж и не трябва да бъде възпитаван като момиче! Той е мъж и трябва да се защитава в училище, когато го обиждат! Мен са ме оставяли така и аз прекрасно се оправях- значи и моето дете мога да възпитавам по този начин!» Този начин на мислене рано или късно ще ви доведе до сериозни неприятности.
Казвам ви го- виждам го със собствени очи.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Това е доста интересно, ама малко крайни ми се виждат съветите накрая. Все пак повечето родители не пренебрегват вниманието си към децата за сметка на идиотии от сорта на нон-стоп учене, пък било и детето им невероятно самостоятелно.

Може да липсва допълнително информация по въпроса за отнемането на родителските права в двата цитирани случая. Как ли пък не ще оставя да ми вземат бебето, защото повръщало и не наддава ! Едва ли ще им стъпя на консултациите, камо ли да ги информирам какво става с теглото. А родителите на молдовчето би трябвало да си научат урока, че детето колкото и да е самостоятелно има нужда от родители и не може да расте само ... Естествено, че ще ходи тъжно и ще го блъсне нещо като няма с кой 2 думи да размени в къщи.

Мерси, Джой, за темата. Децата са най-хубавото нещо.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Не съм дала разбира се всичката информация по първия случай от професионална дискретност. Но мога да те уверя, че става въпрос изключително за предразсъдъци и нищо конкретно. Системата е включена в пълна сила, делото мина наскоро през съд и явно на съдията също са му били малко доказателствата- отложил го е за след 3 мес. със строго ежедневно наблюдение. :roll: По дълбокото убеждение на психолога, бебето е в смъртен риск поради липса на чувства към него от страна на майката.

Тези начини на мислене, които цитирах в края, са ИЗКЛЮЧИТЕЛНА причина да бъде сигналирано незабавно. Имайте впредвид!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Кое по-точно от цитираните начини ? Не разбрах.

Може би не е толкова строго, защото виждам и местни, които си оставят децата си на подобна възраст сами в къщи, сами да ходят на пързалката, до магазина, на фризьор, на кино, а една съученичка на детето постоянно си спи сама в къщи, защото майка и ходи на "разходка" с приятели. И детето наляво и надясно обяснавя как го е страх да спи само и гледа да отиде при някое приятелче на гости.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Кое по-точно от цитираните начини ? Не разбрах.
Тези, които цитирах в кавички.
Може би не е толкова строго, защото виждам и местни...
Въпрос на случай, кримон! Може да сигналира всеки. И когато сигналът не е един или сигнализиращият е професионалист- било той преподавател или мед. работник, това се взима много насериозно.

Внимавайте какви "трогващи" подробности разказвате на официални лица! Всяка ваша дума е оценявана критично и може да бъде интерпретирана според интелектуалния багаж на слушащия по най-невероятни начини!
Внимавайте на какви програми за помощ се хващате- някои от тях са направени конкретно за "уловка" на хора с потенциални проблеми, за да бъдат оценявани!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

мхм, това се отнася и до преподавателите и учителите, въобще за всички, които се занимават с деца ... преди два месеца "дискутирах" подобен проблем с учителката на детето ... мога да споделя, че беше страшно уплашена и "готова да сътрудничи" на всяка цена. Оттогава няма проблеми.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Миналата година имаше голям скандал. В Швеция отнеха детето на родители само защото било много затлъстяло и те не отказвали да взимат мерки.

Джой, интересно ми е това дете за което колко е голямо? Ами че повръщало - то и от друго може да повръща. Странно ми е. Как психолог може да е сигурен че едно бебе не се чувства обичано като то не може да говори? Странно ми е. Не че не ти вярвам, просто ми е странно как може да отнемат дете от майка въз основа на мнение на психолог, след като пациентът му не може да продума дума :shock:
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Joy, mnogo mi haresva tova koeto si napisala i uvajavam rabotata, koiato varshish. No, struva mu se, che ne ni kazvash osven faktite, koito sa protiv tukashnite vlasti. Ot edna strana kazvash, che niamat nikakvi motivi seriozni da otnemat pravata na maikata, a pak ot druga strana tvardish che niakoi informatsii ne mojesh da gi spodelish poradi profesioanalni printsipi. Ne tvardia, che niamash pravo, no e mnogo trudno da otsenim situatsiata ot dadenite fakti. Az, sashto imam rabota sas zakonite na Quebec, i moga da tvardia, che trudno niakoi tuk ti se navira v lichniat jivot bez seriozni motivi. No, ako vse pak tova stane, i posle se okaje, che sa ti trovili jivota naprazno, mojesh dosta pari da poluchish kato moralni i materialni shteti ( stiga da gi dokajesh). Po printsip tezi neshta sa darjat pod sekret za da ne se narani jivota na popadnalite pod zakona naprazno. Taka, che pone zasega, misliia che da se stigne do podobna situatsia da ti vzemat deteto bez super seriozni dokazaltelstva za tormoz nad nego, e nevazmojno. Dete pod 12 godini ostaveno samo vkashti, e absoluitno protivozakonno v Quevec.

Po printsip, tezi koito se chuvstvat che niakoi, darjavata ili pak chastna lichnost, izdelvatelstvat nad tiah moje da konsultirat : Charte quebecoise des droits et libertes de la personne ili pak Charte canadienne des droits et libertes.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Внимавай с тези "готови да сътрудничат"! :roll: Проблемът с майката на бебето произтича точно от човек, който "сътрудничи" и пред нея е "на нейна страна". Влязъл в доверие на майката, която споделя ли споделя неща, които се изопачават с невероятна настървеност на всяка цена да и се отнеме детето. Майката изобщо не подозира какво всъщност става зад гърба и.

nibis, това, което спестявам, е миналото на майката (по-точно на семейството и), което няма връзка с настоящото майчинство, но на базата на което се правят заключения. Реалните факти, по които се строи хипотеза, са 2-3 нейни изказвания, които не се знае нито в какъв контекст са казани, нито какво стои зад тях (а и...аз сериозно подозирам че точно така са казани, имайки наблюдения как се преиначават по принцип думите и действията и).
Имайки впредвид положението и- каквато и да е харта не може да я защити. Десетки са специалистите правещи изводи по думите на други свои колеги без дори да са я виждали, и всеки един преувеличава многократно нещата. Смъртната опасност и нуждата на всяка цена максимално бързо да бъде отървано бебето от такъв "изрод", изказана на едно събрание, беше върха на сладоледа. Аз по-нормална майка не съм виждала. Майка, която е сериозно притеснена за здравето на детето си, изчела вече томове професионална литература и сега и сериозно уплашена да не и го отнемат.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ами кажи какво да направим, за да й помогнем ! Аз мога да лъжесвидетелствам :lol: Ако си убедена, че всичко е ок с майката - напъни си професионализма, заложи си кариерата - казусът си заслужава ! Едно дете ще остане при майка си.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Джой, интересно ми е това дете за което колко е голямо? Ами че повръщало - то и от друго може да повръща. Странно ми е. Как психолог може да е сигурен че едно бебе не се чувства обичано като то не може да говори? Странно ми е. Не че не ти вярвам, просто ми е странно как може да отнемат дете от майка въз основа на мнение на психолог, след като пациентът му не може да продума дума
Сърви, този психолог дори никога не я е виждал-нито жената, нито детето. Бебето е на 2 1/2 мес. и вече започна да наддава, развива се по норма- розовко, дебеличко, с гънчици...Смее се с широко отворена уста, държи здраво главичка- никакви видими причини за тревога. Заключението на психолога се базират на това, че лекарите не откриват причина за честите повръщания и това, че не наддаваше доста време. "Значи причината е психологична".

Кримон, не мога. Моята глава в случая също е заложена.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

аре сега, няма да те обезглавят :)

по-добре с чиста съвест ... ако са такива чудовища какво ще правиш сред тях - смяташ да работиш за тях :oops:

Майката може да наеме адвокат. Най-добрата защита е да намери противоречие в доводите им. Също така да се намери прецедент с подобен вид отнемане на родителски права - т.е. абсолютно неправилно. В нета има всичко на разположение - може да се консултират случаите.

Според мен е абсолютно скандално да се стигне до подобен вид "съд" над майката, когато детето е едва на 2 месеца и половина. Да ме извикат мен да им обясня защо повръща и не наддава, да им имам професионализмът, баси !
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Господи, това е като някаква антиутопия. За бебе на два месеца и половина психолог да преценява дали се чувства обичано от майка си :shock: Ами че и на мен на едното ми дете се е случвало в определени периоди да не наддава. Да не говорим че има и явления като следродилна депресия и ако е в такова състояние майката може на моменти всичко да каже. Хубаво е наистина да имаме предвид това което казва Джой. Случвало се е да идват полицаи на адрес само защото детето силно плаче. Без викове от страна на родителя. Обадил се някой съсед и идват да проверяват. Не че виждат нещо нередно само в това че плаче, ами проверяват дали детето не е било малтетирано. Така че да си имат всички едно наум.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

survivor написа:Господи, това е като някаква антиутопия. За бебе на два месеца и половина психолог да преценява дали се чувства обичано от майка си :shock: Ами че и на мен на едното ми дете се е случвало в определени периоди да не наддава. Да не говорим че има и явления като следродилна депресия и ако е в такова състояние майката може на моменти всичко да каже. Хубаво е наистина да имаме предвид това което казва Джой. Случвало се е да идват полицаи на адрес само защото детето силно плаче. Без викове от страна на родителя. Обадил се някой съсед и идват да проверяват. Не че виждат нещо нередно само в това че плаче, ами проверяват дали детето не е било малтетирано. Така че да си имат всички едно наум.
Що не съм дете в Канада :( :( :(
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Джой е абсолютно права!
Трябва много да се внимава!
За малко и аз можех да изпадна в подобна ситуация.
Тръгвах на работа в 7 без 15 и се връщах в 5 следобед.А детето отиваше на училище от 8 и 30 и свършваше н 3 без 15.Нямаше просто как да го водя и връщам.То се опитало да върви с други деца,които били водени от родителите им но децата го отхвърлили.Понякога децата могат да бъдат много жестоки!
И какво да прави детето-вървеше си само.
И така до момента в който една босненка усети какво става и започна сама без да я моля да го води и взема заедно с дъщеря си която учеше в същото училище.Нещо повече!
След училище ги прибираше и двете деца да си играят в апартамента си докато се върна от работа.Само и само да не стане фал.
Благословена да е тази жена!
Та и тя ме предупреди,че може да стане голям проблем ако продължавам да я карам така.И ми цитира подобен случай с техни познати.Отнели им детето.Само някой "добросъвестен" да сигнализира и проблема е готов.А завърти ли се държ. машина става лошо!
Бе то имаше начини-да плащам на бейби ситър ама тогава нямах достатъчно пари.Всъщност правителството щеше да ми приведе тези пари,които щях да и давам тъй като работех редовна работа ама вече ми беше писнало от проблеми-и айде на самолета и обратно.В крайна сметка животът на детето ми е най-важен.Докато обикалях да търся работа детето със дни беше затворено в къщи.Даскалите бяха 2 седмици в стачка а аз не можех да го разкарвам навсякъде със себе си.Бях го инструктирал да не вдига телефона и да не отговаря на чукане по вратата.Само и само да не се разбере,че е само в къщи.
Много се беше изнервило горкото.
Джой наистина казва важни неща и е добре да се обмислят.Ето и затова е трудно да се вземат нощни смени за работа ако си сам с дете.Дори и дневните могат да бъдат проблем.На кой да го оставиш?
А сметките идват и не можеш да спреш да работиш.
Канада е държава с типичен американски капитализъм в странно съчетание с комунизъм-в дива форма.Детето да ти вземат! :shock:
Това от моя скромен опит.
Внимавайте!
Док........
TROUBLEMAKER
Заключено