Гледахте ли катастрофата на 40-ти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Гледахте ли катастрофата на 40-ти

Мнение от ivandi »

Тея табарнаци са си идиоти по рождение. Понятието дистанция им е напълно непонятно. Точно разправям на жената, че докато се прибирах един идиот се беше лепнал на 5 метра зад мен, и дават как са се нанизали 60 коли.

А преди няколко дни колегите ми обясняваха, че тук колата била нещо като символ на потентност. Или поне това разбрах от лькането им :oops:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Katy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:57 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Katy »

Добре 4е доидохя Булгяри дя ни кяйят 4е сmе ИДИОТИ1111
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Koj 40-ti be?
Fevruari li?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

На 40-ката - магистралата на Запад към летище Трюдо - има около 130 пострадали.

хехе, ivandi, добре че си ти да им отвориш очите на табарнаците !!

Пази дистанция, да не пострадаш неочаквано :lol: :lol: :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

krimon написа: хехе, ivandi, добре че си ти да им отвориш очите на табарнаците !!
Abe ne znaia koi 6te im otvaria o4ite na tyka6nite ama ne e nikak sme6no kogato vidi6 4e kolata ti se dviji sus krak na stop-pedala za6toto niakakva tupa Québécoise e zabravila da natisne spira4kata. I posle nai-naglo luje politzaia 4e bilo hluzgavo i zatova ne yspiala da spre. Ne samo 4e se vriaza v kolata ni sus 60 km/h ami i deteto i be6e na purvata sedalka...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

и от това направихме извод, че всички "табарнаци" са като посочената невнимателна жена :wink:

аз наричам това предубеждения и не искам да се заяждам

не мисля, че хората са идеални, хора - всякакви, но тукашните са доста по-спокойни и уравновесени, внимателни като шофьори - това пък са моите наблюдения
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Vseki den im kledam prostotiite na Kebekata. Naistina sa amputirani ot mislovna deinost...xlazgavo, niama distancia da vleze no se natiska. Kolko BALGARSKI sa otnesli...ne Vi e rabota...samo ne im se uvli4aite v potoka i si pazete garba....4e topred moze da se predpazish, am otzd neznaesh koi te e vzel na mushka...ta taka. Tapotia do shia. Puskaite gi, da se praviat na maze...samo tam sa maze....i to v kavi4ki( za tabarnacite stava vapros).. O4ite na 4eteri...drugo.. niamam dumi..
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Абе къде ги виждате тези табарнаци бе хора ! Уверявам ви, че на ден правя поне 50 км. и не съм имала никакви проблеми в продължение на година и половина. Точно обратното. Да стискам палци да не срещам вашите съседи по кола. Хм. :?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Kogato niakoj kato kolegite tuka zapo4va da mi obiasniava kolko dobri 6ofiori sa kanadcite to zna4i i toj kato tiah....Naj smotanite prosti,lazlivi i ne4kadarni 6ofiori koito sam vizdal! Da utochnia,zivial sam vav 6 darzavi vav Europe,hodil sam vav Rassia 1000 pati i tn......Profesioanalen 6ofior sam ot 6 god,tuka ot 4,knizka imam ot 20. :wink:
kakвото потърсило,такова намерило
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

:D
ееее какво искате от хората , газ , спирачка , газ , спирачка , аз като карам и изпреварвам гледам някой да не спи .
особено ако попадна на някоя баба с дантели дето кара с 40 по магистралата за да може да разчете табелите .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Някои да даде статистика за умрелите при ПТП в Кебек и БГ и тогава да говориме.
За мене и тука и в БГ си има секакви шофери и внимателни и луди

И катастрофата не беше ли на 40та, но до Отава???
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
BiskVitkA
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 10:59 am

Мнение от BiskVitkA »

Абе честно казано, тук неподпряна, неодрана кола - няма, рано или късно всички са в кюпа...за съжаление :?
"Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари"
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

krimon написа:Абе къде ги виждате тези табарнаци бе хора !
Обикновено се виждат в огледалото за обратно виждане. И са толкова близо, че можеш да им запомниш физиономията. Досега само веднъж ми се е случвало в първия момент да не ги видя. Чакам си на светофара и в един момент виждам в огледалото как една празна кола бавно се приближава. В последния момент бабката в колата явно намери това, което се беше навела да търси, изправи се и се сети да натисне спирачката.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

ivandi написа:
krimon написа:Абе къде ги виждате тези табарнаци бе хора !
Обикновено се виждат в огледалото за обратно виждане. И са толкова близо, че можеш да им запомниш физиономията. Досега само веднъж ми се е случвало в първия момент да не ги видя. Чакам си на светофара и в един момент виждам в огледалото как една празна кола бавно се приближава. В последния момент бабката в колата явно намери това, което се беше навела да търси, изправи се и се сети да натисне спирачката.
Ха ха ха .Това беше доста оригинално.

А иначе и аз си спазвам дистанция пред мен. А ,за това,че отзад не я спазват прилагам следното:
1.започвам спирането пред поредното кръстовище по-рано.
2.поглеждам в огледалото за задно виждане дали и те започват да намаляват.
3.ако не намаляват, отпускам педала на спирачката за миг и пак го натискам.Така отново им наблягам на вниманието ,че е време да спираме (така разчитам на създаненият им условен рефлекс - "светване на червени стопове - значи опасност".)
4.ако пак не спират - клаксон.

Задавате ли си въпроса ,защо колата зад вас ви следва изкъсо???
Последно промяна от Optimist Creed на Нед Фев 19, 2006 1:24 am, променено общо 1 път.
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

potrebitel написа:Kogato niakoj kato kolegite tuka zapo4va da mi obiasniava kolko dobri 6ofiori sa kanadcite to zna4i i toj kato tiah....Naj smotanite prosti,lazlivi i ne4kadarni 6ofiori koito sam vizdal! Da utochnia,zivial sam vav 6 darzavi vav Europe,hodil sam vav Rassia 1000 pati i tn......Profesioanalen 6ofior sam ot 6 god,tuka ot 4,knizka imam ot 20. :wink:
Абсолютно си прав. Все съм виждал шофьори, ама като тукашните-не. А за жените шоферки тук просто немам думи.
Изображение ... и в темите също!
Заключено