moga li da donesa qtagan v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

moga li da donesa qtagan v Canada

Мнение от pipon »

imam edin qtagan na malko poveche ot 300 godini i mi e golqm spomen
kak moga da go donesa v Canada? shte imam li problem na letishteto i ako da kakvo da napraviq predi da tragna?
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

:shock:
Човече, ти ме уби. Представям си физиономиите на митничарите в емигрейшъна като ти отворят куфара, не ми се вярва да успееш да го вкараш, както и да го изкараш от Бг, това си е оръжие все пак.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

По принцип можеш, стига да не го сложиш в ръчния багаж :lol: .
Най-добре провери при компанията, с която пътуваш как точно да го транспортираш - дали просто да го сложиш в куфарите или да им го дадеш и те да го опаковат отделно. Последното го направиха с пластмасовото автоматче на един колега, което той беше зел за детето :D .
Така ще си голяма конкуренция на Брамптънските сикхски полицаи, някои от които освен че са с полицейска униформа, са и с чалма и ятаган, защото "такава им била религията". Аз си мислех дали нема да се намери некои дето религията да му е да преметне през рамо един Калашников, ама и с ятаган ще е добре :lol: .
Стига, разбира се, да не ти се заядат в бг, че изнасяш културното ни наследство, особено след като според тях е имало само турско присъствие в бг.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Iataganat se vodi hladno orazie...Triabva da se deklarira predvaritelno vav policia i kakvo beshe tam..imam predvid,letishna policia.Vtoro dokazan proizhod za6toto se vodi kato nomizmati4na stoinost..Ako moze mozesh li kala6hika na tatko mi da dokara6? ...Tova e 6ega kolega,ne se obizdaj.
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ятаганът, ако е истински ятаган знам кога и откъде е откраднат. Тъй че внимавай като го внасяш в Канада, още в понеделник ще информирам ИКОМОС, Интерпол и граничните власти.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

Мнение от pipon »

krimon написа:Ятаганът, ако е истински ятаган знам кога и откъде е откраднат. Тъй че внимавай като го внасяш в Канада, още в понеделник ще информирам ИКОМОС, Интерпол и граничните власти.
ok are kato im se obadish sashto i gi pitai kvo da napravq za da go prenesa prez granitza.shte chakam da pishish kvo sa ti otgovorili.

ne e kraden ot poveche ot 300 godini se predava ot bashta na sin
otrepali sa nqkav turchin po oniq godini i sa mu zeli qtagana i ot togava si e pri nas
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Явно не си виждал ятаган, а ако го имаш трябва да знаеш какво ще ти кажат БЪЛГАРСКИТЕ ВЛАСТИ за изнасянето му от страната :idea: До канадските не би трябвало да стигаш. Би ли ни светнал колко плащаш за годишната му регистрация в България :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

Мнение от pipon »

krimon написа:Явно не си виждал ятаган, а ако го имаш трябва да знаеш какво ще ти кажат БЪЛГАРСКИТЕ ВЛАСТИ за изнасянето му от страната :idea: До канадските не би трябвало да стигаш. Би ли ни светнал колко плащаш за годишната му регистрация в България :wink:
po parviq vapros dali sam vijdal

http://img82.imageshack.us/img82/286/0059jo.jpg

sega q napravih s telefona da ne sporim kat detzata

po 2 ra nisjto ne plashtam na nikoi i nikoi ne znae che go imam
za tova pitam kak da go dones v Canada shtoto nqma 1 na koi da go ostavq
vtoro trqva da go dam na moeto lape nqkoi den :)
Последно промяна от pipon на Съб Яну 21, 2006 8:15 pm, променено общо 1 път.
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

С една дума, ако трябва да бъдем честни - не би трябвало нито да успееш да излезеш с него от България, нито да можеш да го внесеш в Канада. За исторически ценности се показват документи, които ти всъщност нямаш. Ще трябва да го регистрираш, да му се определи стойността, да си платиш такси - там и тук и да получиш разрешение, разбира се, от българските власти.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

Мнение от pipon »

krimon написа:С една дума, ако трябва да бъдем честни - не би трябвало нито да успееш да излезеш с него от България, нито да можеш да го внесеш в Канада. За исторически ценности се показват документи, които ти всъщност нямаш. Ще трябва да го регистрираш, да му се определи стойността, да си платиш такси - там и тук и да получиш разрешение, разбира се, от българските власти.
ako e taka e mnogo kofti
kade da ida da go registriram i ot koi da iskam razreshenieto?
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Виж новата наредба на Министерство на културата от 2005 г. за реда за извършване на оценка на декларирани движими паметници на културата, собственост на физически лица.

Регистрацията се извършва в РПУ-то, където трябва да докажеш, че си собственик.

П.П. Наказанието е лишаване от свобода до пет години, за който изнесе извън границите на страната паметник на културата, без нужното разрешение, а предметът на престъплението се отнема в полза на държавата.
Последно промяна от krimon на Съб Яну 21, 2006 8:38 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Nakratko ne go pravi 6toto 6te ti go vzemat ili 6te plati6 majka si i ba6ta si....Po dobre go ostavi tam kadeto e....Poslu6aj patilo.....
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

pipon написа:
krimon написа:Ятаганът, ако е истински ятаган знам кога и откъде е откраднат. Тъй че внимавай като го внасяш в Канада, още в понеделник ще информирам ИКОМОС, Интерпол и граничните власти.
ok are kato im se obadish sashto i gi pitai kvo da napravq za da go prenesa prez granitza.shte chakam da pishish kvo sa ti otgovorili.

ne e kraden ot poveche ot 300 godini se predava ot bashta na sin
otrepali sa nqkav turchin po oniq godini i sa mu zeli qtagana i ot togava si e pri nas
Pipon ,ti gledai pravnucite na onia turchin da ne razberat che e v teb ,che toku vij si go vzeli obratno .niakoi ot tiah moje da sa v CA. :D
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Abe slozi si go v kosata i razpraviaj che e fiba ili shnola.
:)
keri
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 7:03 pm
Местоположение: St-Hubert

Мнение от keri »

Hi pipon sega 6te ti kaja kak da si donese6 sakrovi6teto do tuk bez da si ima6 problemi ili bez da pla6tat kakvoto i da e.Parvo kato si opakova6 bagaja opakovay go s kuhnenskite nojove na edno posle go sloji m/u 4iniite ot baba i kristalniya serviz ot svatbata (tova e 6ega) sled koeto go podredi prilejno do vsi4ki ostanali 6turotii koito 6te si donese6. Ako te pitat ne6to na granicata kaji 4e si nov emigrant tova e vsi4ko koeto pritejava6 i 4e s tozi noj baba ti si e rejela hlyaba ot kray vreme. Za info do tuk sa doneseni bez da sa deklarirani ili pokazvani ili im e pla6tano kakvoto i da e sabi, pistoleti anti4ni bradvi i kakvo li o6te ne. Samo ne zabravyay 4e ne tryabva da e v ra4niya bagaj te tova e de USPEH
Заключено