Колко килограма багаж за деца?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
clio
Модератор
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:23 am
Местоположение: Mtl, Canada

Колко килограма багаж за деца?

Мнение от clio »

Въпросът ми е следният: Колко килограма багаж се полагат на дете на 3 годинки, ако пътува до Канада. Въпросът ми не касае тези, които ще отговорят : "Ами зависи с коя компания ще пътуваш" и тем подобни философски насочени отговори. Благодаря предварително на хората, които ще се отзоват с конкретни цифри и отговори. :wink:
Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената, то тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-загадъчно и необяснимо. Съществува още една теория според, която това вече се е случвало.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

На дете, навършило 3 години му се полагат същите килограми багаж като на възрастен, т.е. 2 по 32кг. + ръчен багаж.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

Защо не вдигнеш телефона и не се обадиш на първата авиокомпания която ти попадне в телефонния указател, така ше получиш инфо от първа ръка. Попитай как стои въпроса ако детето има или няма закупен билет.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Sneji написа:На дете, навършило 3 години му се полагат същите килограми багаж като на възрастен, т.е. 2 по 32кг. + ръчен багаж.
Sneji, a ako deteto ne e navarshilo 3 godinki? Pri nas se ochertava podoben sluchai - nashia razboinik shte bade na 2 godini i 11 meseca, kogato vlezne v Canada (ako vsichko se razviva po plan, dai Boje)...
Ta na kolko bagaj shte ima pravo malkia chovek?
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

mi kolkoto move da nosi :wink:

Maitap, ne mi obra6tajte wnimanie!
Malko weselo sred ludnicata s bagajite! :P
Обичам да преча
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Иване, Мравката Z е прав - вземете звъннете в някоя агенция и питайте. По спомен - деца до 2 години се водят бебета и за тях не се предвижда багаж. Но ако им вземете място, т.е. плащате детски билет и те имат право на багаж както всеки пасажер. На деца над 2 години се полага 2 по 32 кг. със сигурност.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Za deca ot 2 do 12 godini se plashta okolo 2/3 ot cenata na bileta za vazrasten chovek. No na kakav bagaj imat pravo???
Anito, koia e damata na snimkata pod imeto ti? :D
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ех, Иване, защо не четеш внимателно. Децата над 2 годишна възраст имат право на 2 по 32кг. + ръчен багаж.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Sneji написа:Ех, Иване, защо не четеш внимателно. Децата над 2 годишна възраст имат право на 2 по 32кг. + ръчен багаж.
Mila Sneji, izviniavai, che ne sam prochel dobre postinga ti, no tuk v BG veche e dosta kasno i iavno sam se poumoril i mi e vreme za edno rendez-vous s vazglavnicata...
Ne mi se sardish, nali? Nie sme si stari drujki s teb...Otdavna ne sme se sreshtali v ICQ-to, no da se nadiavame, che shte se vidim skoro!
Pozdravi na semeistvoto i :beer: ! :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Пон Дек 05, 2005 8:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

Za deza do 2 god. se plasta 10% ot stoinosta na bileta+letistni taksi.Nqmat pravo na mqsto i bagaj.Trqbva da si poru4are bebe6ko leglo.Ima variant bebo da ima mqsto i pravo na bagaj,ako mu platite,mai be6e 75% ot stoinosta na bileta,koeto za nego e pulen bilet .
Would you like to see Britania Rule again,my friend?
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

IvHaydu написа:Anito, koia e damata na snimkata pod imeto ti? :D
:beer:

Abe, na Cameron Diaz mi prilicha, ama znam li :beer:
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Антон »

Данни от преди 2 години с KLM - за всяко платено място пътникът има право на багаж 2х32 кг. + ръчен 2х10, независимо дали мястото е с цена 2/3 от пълната (тоест за дете над 2 год.) Бебетата нямат места - съответно нямат право и на багаж. Освен ако не им се купи място като за дете. За размерите обаче не помня, а също беше важно. И също - на нас ни се стори че кантара на аерогарата почва от 1 кг., а не от нулата, но го отдадохме на "за последно ако не ни преметнат поне с кило..."
Всичко това е защото част от полета е трансатлантически. От Аржентина може ида е друго
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Za Botzo

Мнение от laura »

За дете под 2 години, което не плаща цял билет - няма право на check-in багаж; има право на ръчен багаж + количка и други вещи на детето (вкл. и походно легло). Само че това е в случай, че се пътува от Европа (т.е. презокеански) и то не-чартърен полет. Пътувала съм доста с малкото ми дете с чартърен и 2 пъти с редовен полет. Ти трябва да провериш как стоят нещата с Аржентина.
Дете до 2 години има право на безплатна "люлка" в самолета; освен това обикновено (ако има възможност) ви слагат да седнете там, където има свободна седалка.
Ако самолета не е пълен е добре да седите не на първата седалка (която е обикновено за деца), защото там облегалките за ръце не се вдигат. Ако сте на "нормално" място може да вдигнете облегалките за ръце и да направите "легло" на детето.
Laura
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

a be za6to wseki me barka s taia... kak i be6e imeto... :evil:
Обичам да преча
Заключено