Съвет за лаптоп?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Съвет за лаптоп?

Мнение от IvHaydu »

Здравейте!
Много спешно ми трябва съвет, затова се обръщам към кръга на знаещите тук. Става въпрос за избор на лаптоп. Два модела, с напълно еднакви (за мен) характеристики.
Единият - Acer TravelMate 2312LCi.
Другият - Acer Aspire 3502LCi.
Моля за съвет и помощ - кой да взема???
Благодаря ви!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Нито един от тях ;)

Силно ти препоръчват да не се качваш на такива евтини каруци... да не стане като Хемоглобин да ходиш да обикаляш по сервизи след точно една година.

Вземи си ИБМ -- за около $1,500 има добри модели както и Делл.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Смяташ, че Acer са боклуци?
Е, по-евтини са, но все пак Ферари ползват такива (не че са много добре тая година де)...
IBM са прекалено здрави и скъпи - да, и след 5-6 години ще бачкат, ама за чий ще ми е тогава този лаптоп?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Не казвам, че са боклуци - казвам че тези два модела има голяма вероятност да са ненадеждни. :D

Едно е 5 години да работи друго е 1 година да работи и да си загубиш данните нали? :wink: В друг аспект даже и след 3 години (нормалния период за смяна) един добър лаптоп си запазва около 35-40% от цената. Така че е добра стратегия да се купи хубав и издръжлив.

Асер, ХП, Компак, напоследък Тошиба, и даже Сони им падна доста класата на масовите модели. Скоро едно Сони Вайо тук в офиса го метнахме за подмяна на цялата дънната платка заради счупени УСБ портове.

Сега че ферари ползват такива знам, но разликата между това което си постнал като модели и ферари модела е около $2,000. Тоест може да побереш поне още няколко такива от твоя избор преди да си говорим за ферари модела...Аз лично имам Тошиба и не ми е първата - но повече няма да си купя такава поради ред причини.

Дадох си съветите - иначе всеки сам си решава...
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Aко все пак решиш да си взимаш някой от тия евтините - като параметри са абсолютно еднакви... Само че виждам различни параметри по различни сайтове - на единия имаше монитор WXGA, на друг SXGA... един беше с XP Home, друг с XP Professional... Ако няма разлика в тия неща - все тая ой ще вземеш. Ако има - XP Pro + WXGA ми се струва по-добрата комбинация, но относно монитора си е точно въпрос на лично предпочитание...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

може ли и аз да питам защото не разбирам много.
какво мислите за :http://www.staples.ca/ENG/Catalog/cat_s ... dCode=WW&=

има и аналогичен на HP - има ли разлика между двата ? 10x за съвета. Иво
Последно промяна от pumpy на Пет Окт 14, 2005 7:52 am, променено общо 1 път.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

foxxbatter написа:Нито един от тях ;)

Силно ти препоръчват да не се качваш на такива евтини каруци... да не стане като Хемоглобин да ходиш да обикаляш по сервизи след точно една година.

Вземи си ИБМ -- за около $1,500 има добри модели както и Делл.
IBM ne praviat notebooks veche, samo gi brand-vat. Notebooks s markata IBM i niakoi ot Dell se proizvejdat ot kitaiskata firma Lenovo.

http://www.legendgrp.com/
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Ами че какво му има на лаптопа... нищо :-) само дето е HP и е с AMD процесор...
HP-тата по наблюдение от фирмата, в която работих допреди няколко месеца, се чупят прекалено много (като процент повредени/продадени), за да си заслужават по-високата цена... Иначе като работа сигурно са добри ама то е достатъчно едно нещо да се повреди, за да ти вгорчи живота...
Другото (AMD-то) пък е въпрос на лично предпочитание... аз не бих си купил такъв компютър (камо ли лаптоп).
А COMPAQ е модел на HP, и със сигурност има и друг HP с подобни параметри, само че избора на лаптоп за друг човек не се наемам да направя... прекалено е сложно дори и за мен да избирам :-)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Смятам да не се съглася с някои твърдения. Acer е най-проспериращия далекоизточен производител (в холдинга влизат още марки като Aopen, Benq и др.), като смея да твърдя, че качеството на компонентите и изделията е отдавна по-високо от това на HP и DELL (за IBM няма смисъл да говорим, защото вече просто ги няма в този сектор).
В последните години през ръцете ми минаха значително количество лаптопи и тези на Acer се държаха и продължават да се държат наистина забележително (служебният ми лаптоп в момента също е Acer). По параметъра качество/цена, трудно ще има конкурентни изпреварващи оферти.
Ив, по принцип TravelMate е професионалната серия (даваща повече възможности за мощ, ъпгрейд и т.н.), но в конкретния случай AS3502WLCi има по-добри характеристики на дисплея (1280 x 800) и е по-добрия вариант за домашно ползване.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Предполагам AS3502WLCi е AS3502LCi с WXGA дисплей?
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Пон Дек 05, 2005 9:33 pm, променено общо 1 път.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Само защото е AMD?! Не ги разбирам някои неща на тоя свят и това е... :-)
Botzo

Мнение от Botzo »

...
Последно промяна от Botzo на Пон Дек 05, 2005 9:33 pm, променено общо 1 път.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Боцо, що се буташ между шамарите... Кажи с какво е по-добър от останалите марки лаптопи със същите параметри?
Или просто видя че е с 512 MB, 80 GB диск, AMD и т.н. и отряза, че е добър?
Извинявай, ама въпреки че бяхме нещо като официални представители на HP, пак не можех да препоръчам HP на клиент, който пита за съвет каква марка лаптоп да си купи...
За същите пари може да се купи лаптоп, който не отстъпва по параметри, а съм убеден, че ще издържи повече бой... Единственото, за което бих препоръчал HP, е заради международната гаранция (която даже не знам дали я има тук в Северна Америка).
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Значи единия от моделите, за които говоря, е Acer Aspire 3502LCi, който е с 15" XGA (1024x768) - толкова, колкото и на другия споменат от мен модел - Acer TravelMate 2312LCi.
15.4" WXGA (1280x800) е на модела Acer Aspire 3502WLCi.
А мен лично най-много ме кефят моделите на Сименс, ама тук май ги няма, пък и за Асер съм чувал нелоши приказки...
При сегашното положение на пазара силите са страшно изравнени и като че ли фактора "късмет с лаптопа" е най-важен... :D :D
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено