PROCEDURATA ZA Quebec

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

PROCEDURATA ZA Quebec

Мнение от kub4e »

imam vapros,pro4etoh za dosta hora,koito sa odobreni da zaminat v canada po procedurata za Quebec,a nqmat dobar english i french imam molba Kagete mi kakva e tazi procedura i kakvo se iziskva,az imam english,no nqmam vishe,iskam da u4a tam,no razbiram,4e za da otida mi trqbva work permit ili student visa.az iskam da u4a bakalavar tam sled kato vzema pr tam.moge li ot usa da se premestq v canadasled kato v usa sam na studentska brigada i ako moge po kakav na4in e nai dobre.BLAGODARQ!!!!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Ми вземи чети форумите бе човек!
Всичко е описано многократно.
Не бъди мързелив.
Док.... 8)
TROUBLEMAKER
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Изображение

:lol: прозвуча ми по същия начин :lol:
Let it go...
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

Мнение от kub4e »

shto si mislish,4e ne 4eta foruma be 4ovek pregledala sam 90 stranici ama vsi4ki pishat za tova kakvo stava sled kato vzemat pr,a mnogo malko za predishniq period i to dosta zaobikolno,za tiq deto si mislqt,4e sam marzeliva DA GO DUHAT,az nai-dobre si znam,4ao
Botzo

Мнение от Botzo »

kub4e написа:shto si mislish,4e ne 4eta foruma be 4ovek pregledala sam 90 stranici ama vsi4ki pishat za tova kakvo stava sled kato vzemat pr,a mnogo malko za predishniq period i to dosta zaobikolno,za tiq deto si mislqt,4e sam marzeliva DA GO DUHAT,az nai-dobre si znam,4ao
kub4e,
sega vidiah postinga ti. ************* pitai i kakvoto moga ste ti kaza.
Последно промяна от Botzo на Нед Юли 31, 2005 5:47 am, променено общо 1 път.
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

kub4e написа:shto si mislish,4e ne 4eta foruma be 4ovek pregledala sam 90 stranici ama vsi4ki pishat za tova kakvo stava sled kato vzemat pr,a mnogo malko za predishniq period i to dosta zaobikolno,za tiq deto si mislqt,4e sam marzeliva DA GO DUHAT,az nai-dobre si znam,4ao
Мило момиче, не допада на една дама да има такъв речник!!!! ... Но както самата ти казваш, най-добре си знаеш! По този начин рискуваш никой да не даде отговор на въпросите ти. Док е готин тип и съм сигурна, че не е искал да те обиди умишлено.
Желая ти успех по пътя, който си поела! :lol:
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
Клечка За Чистене На Уши
Мнения: 1426
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:04 pm

Мнение от Клечка За Чистене На Уши »

darklady написа:
kub4e написа:shto si mislish,4e ne 4eta foruma be 4ovek pregledala sam 90 stranici ama vsi4ki pishat za tova kakvo stava sled kato vzemat pr,a mnogo malko za predishniq period i to dosta zaobikolno,za tiq deto si mislqt,4e sam marzeliva DA GO DUHAT,az nai-dobre si znam,4ao
Мило момиче, не допада на една дама да има такъв речник!!!!
Мен пък такива дами ме кефят. Да не би да е само моя привилегия да разправям наляво и надясно, че трябва да го духат. Продължавай в същия дух, моето момиче. Само не се ебавай с Доктора, иначе ми харесва отношението ти.
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Клечка За Чистене На Уши написа:Продължавай в същия дух, моето момиче. .......
И това е добър съвет!
kub4e, ако ти трябват още съвети ... по-добре се обърни към Господ. Клечката е само едно негово несъвършено подобие! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
Клечка За Чистене На Уши
Мнения: 1426
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:04 pm

Мнение от Клечка За Чистене На Уши »

Ами то ако става въпрос всички сме несъвършени подобия, само дето не знам що за личност е Господ, че да преценя колко съм несъвършен в сравнение с него. Абе боли ме *** за господ. Сега ще се обиждаме на несъвършенство ли? Аре гледайте си работата.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Клечка За Чистене На Уши написа:. Абе боли ме *** за господ.
Недей така ,чадо............
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

ha ha

Мнение от kub4e »

po princip ne reagiram taka,no postoqnno 4ertaq nqkakvi strategii i tarsq informaciq i mi e pisnalo .shte zaminavam na wat usa i iskam da razbera vsi4ko a e tolkova trudno da poli4ish info .Prosto pravq neimuverni usiliq da zamina i ve4e namerih na4in i to mnogo trudno,zashtoto nqmam koi znae kakvi sredstva ,a mi e pisnalo ot hora ,koito kazvat ,4e mladegta v bg e marzeliva,az rabotq na 2mesta i zimata u4a i se spravqm a givi i zdravi lqtoto dano da zamina,ta takiva deti mi vikat,4e sam marzeliva znaqt kakav mi e otgovora... Ina4e na vsi4ki vi se kefq 4eta mnogo solena iformaciq,koqto shte mi bade ot polza i mnogo vi blagodarq za tova
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Кубче, иди си на ВАТ-а да спечелиш парички. С ВАТ-а не можеш да направиш нищо друго, освен да се върнеш. Щом ще заминаваш на студенстка бригада, значи си студентка, и мисля че ще е по-добре за теб да си изкараш бакалавърството в България, а след това да кандидатстваш за имитрация в Канада, или да кандидатстваш за магистратура в Канада или САЩ. Това вече май и други ти го казаха. За магистратурата е по-вероатно да получиш пълна стипендия. Знам че това ти се струва много време, ама аз същият съвет го давам и на сина на братовчетка ми, а много искам да го изтегля тук. Ако този начин не те устройва, опитвай да те приемат за студентка с пълна степиндия в САЩ, там това е по-възможно за ниво бакалавър. А след това вече оттам можеш да кандидатстваш за имиграция в Канада. Съжалявам че трябва да ти го кажа, ама си е така - ако искаш в Канада, се иска търпение и дългосрочна стратегия.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: PROCEDURATA ZA Quebec

Мнение от Koko »

kub4e написа:imam vapros,pro4etoh za dosta hora,koito sa odobreni da zaminat v canada po procedurata za Quebec,a nqmat dobar english i french imam molba Kagete mi kakva e tazi procedura i kakvo se iziskva,az imam english,no nqmam vishe,iskam da u4a tam,no razbiram,4e za da otida mi trqbva work permit ili student visa.az iskam da u4a bakalavar tam sled kato vzema pr tam.moge li ot usa da se premestq v canadasled kato v usa sam na studentska brigada i ako moge po kakav na4in e nai dobre.BLAGODARQ!!!!
Информация за процедурата за провинция Квебек можеш да намериш от официалния им сайт:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

Както и от статиите на портала на БгКанада:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... egory&id=1

Ако искаш да следваш в Канада, то пътя e да проучиш университетските програми в областта в която искаш да учиш - какви са им приемните условия, сроковете за подаване на документи, колко струва и т.н., съответно да си подготвиш документите и да кандидатстваш. Ако те приемат, дай Боже, то тогава на тази база ще ти издадът студентска виза за Канада без проблеми.
Всичко това дотук може да бъде направено от България и това че ще ходиш до САЩ на студенска бригада практически няма отношение към това че искаш да следваш в Канада - физическото ти присъствие в САЩ няма да промени с нищо шансовете ти да те приемат в канадски университет. Мисля също че съвета на survivor също заслужава внимание - може би е по-добре да си довършиш първо ученето в България и след това помисли за магистратура в чужбина.
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

Мнение от kub4e »

mnogo blagodarq za savetite az samqtam da si posabera malko pari4ki ot studentskata brigada i da si dovarsha bakalavara v bg,a posle intership v usa i nakraq mba v usa ili canada,no imam edin vapros razgledah se i vidqh,4e v pove4eto unita iskat stag ,za da u4ish za mba nqkoi znae li dali za vsi4ki e taka ili e prosto politika na nqkoi unita???
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Kub4e, i az te savetvam da posaberesh malko pari ot studentskata brigada i da kandidatsvash za magistratura v Canada posle.
Az byah v tvoeto polojenie 2001 g. Napravo nyamah trpenie da e mahna za postoyanno ot Bulgaria. I hop, vzeh J 1 visa za studentska brigada v USA. byah camp counsellor v Missouri. Mnogo mi se vrteshe misalta da ida v Canada ot tam i da ne se vrna, no kato porazmislih, razbrah, che brzata kuchka slepi gi rajda. S tri godini BG universitet, kato ida v Canada prosto byah obrechen, zashtoto nyamashe da mi stigne za PR nito obrazovanieto, nito staja, a nyamah pari da si plashtam obuchenieto za bakalavrska stepen. Stipendii za bakalvrska stepen v Canada, kakto ti kazah za chujdenci ot Iztochna Evropa sa si jiva himera. Ostavane kato nelegalen v USA ili dori kato legalen ne mep rivlichashe, zashtoto v krayna smetka, moyat princip e Canada- one love, one country, one destiny. :lol: Zatova, se vrnah v BG, kolkoto i da mi beshe nepriyatno i zavrshih 4 kurs s bodri misli, che tova e poslednata mi godina v Bulgaria. I taka i stana. Prerovih kanadskite universiteti, haresa mi tova, koeto predlaga U. of Ottawa i kandidatsvah samo tam za magistratura po istoriya. Izkarah TOEFL vav Varna, paper-based. Tryabvaha mi 550 tochki, az izkarah 610, tova beshe dostatachno. Dadoha mi palna stipendiya za magistratura i v kraya na 2002 se ozovah v moyata Obetovana zemya. A, tuk veche nachini da ostanesh se namirat. Kandidatsvah ot myasto za PR i sled mnogo nervi vse pak sam PR. :lol:
Taka che, gore glavata. Prosto si napravi razumen plan za imigraciya i go sledvay. I ne se predavay!

GOOD LUCK! :P

P.S. Vseki universitet si e avtonomen i sledva svoi si pravila, taka che kakvato i specialnost da te interesuva, tova che edin universitet ti iska neshto, ne oznachava, che v sasedniya e taka.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено