ИМАМ ВЪПРОС.НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА ДАДЕ СЪВЕТ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
kupro
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 3:44 pm
Местоположение: chez moi

ИМАМ ВЪПРОС.НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА ДАДЕ СЪВЕТ?

Мнение от kupro »

ЗДРАВЕЙТЕ! ДНЕС ПОЛУЧИХ ПИСМО СЪС СЛЕДНОТО СЪДЪРЖАНИЕ:
"Apres etude de votre dossier, nous considerons que votre candidature pourrait etre acceptable,a la condition que votre conjoint et vous-meme amelioriez votre connaissance du francais.
Nous vous recommandons donc de vous inscrire a un cours de francais dans une Alliance francaise,dans un Institut ou Centre Culturel francais,ou dans toute autre institution reconnue.
Nous vous invitions a y suivre tous les deux une formation vous permettant d'atteindre le niveau intermediaire module 4. A la fin de cette formation,nous vous suggerons de demander a l'institution que vous aurez retenue de vous faire passer un test d'evaluationde niveau dont le resultat vous sera remis,ainsi qu'a nos services.Sur reception de se resultat,nous reevaluerons votre dossier et determinerons si vous avez un niveau de competence linguistique suffisant. Nous mettons donc votre dossier en attende pour un delai maximal de douze mois de la date de la presente lettre."

В молбата си, която изпратих до Виена нивото,което писах за френски е 6/6, английски 5/5, а на съпруга ми френски - 3/4, английски - 3/3. Тъй като към момента,в който пускахме молбата той нямаше добри познания по френски. В момента работи във Франция и е горе-долу по-добре със езика, но не е тук,за да премине някакъв курс и да получи документ за това. Между другото мисля, че сме в състояние да се подготвим за по-високо ниво,тъй като уроците продължават.
Може ли да се разбира, че документът за преминат курс може да е и от друга институция,освен Алианс франсез или Френския културен център, или изрично трябва да е от тях.Моят курс по френски език беше проведен от "Алфабет"-Пловдив, може ли да представя документите от там. Някой друг ходил ли е на подобен тест за установяване нивото на познание по френски и как точно протича. Някой друг от форума получавал ли е такова писмо? Бихте ли ме посъветвали какво е най-добре да направя в тази ситуация! Благодаря за отговорите!
sovite ne sa tova,koeto sa
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Такива писма започнаха да се получават от м. април 2004 г. Точно по това време кебекарите подписаха и договор с AF i Института за чужди езици с който ги оторизират за провеждането на курсове за нуждите на имиграцията т.е. само техни док. са признати от Виена. Но за разлика от миналата година, когато в писмата се изискваше кандидатите да представят док. за изкарани 200 или 300 ч. сега, доколкото разбирам ситуацията е по-благоприятна. Изискването за 4-ти модул от Алианса го разбирам като Второ ниво на Панорама. Кое е положителното според мен!? Ако вие наистина имате някаква подготовка по френски език, може само да се явите на изпит в Алианса и да защитите тези нива. Ако подготовката ви е на по-ниското първо ниво, то покрийте само него и запишете направо второ. Но и при двата случая си спестявате доста време. Успех! :D

п.с. Мисля че светлина по случая могат да ви хвърлят и от самия Алианс в Пловдив. Опитайте!
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
pavlin
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 10:25 am
Местоположение: Sofia

Мнение от pavlin »

niveau intermediaire module 4 - ozna4ava 8 nivo po sistema Panorama(obshto sa 12 niva).niveau intermediaire vklu4va niva 5,6,7,8.


Triabva ti dokument za zavarsheno 8 nivo
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

pavlin написа:niveau intermediaire module 4 - ozna4ava 8 nivo po sistema Panorama(obshto sa 12 niva).niveau intermediaire vklu4va niva 5,6,7,8.


Triabva ti dokument za zavarsheno 8 nivo


Аз говоря за курсовете в Алианс Франсез.
Един курс се провежда по един от учебниците - Панорама 1, 2 или 3.
Съставен е от два модула по 60 часа или общо 120 ч.
Ниво intermediaire module 4 , според мен, се равнява на двата модула от Панорама 1 и двата модула от Панорама 2 , т.е. общо 240 часа.
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
dimtzolov
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Фев 26, 2004 3:56 pm

Мнение от dimtzolov »

Привет!
И аз получих писмо с абсолютно същото съдържание като kupro. Аз в момента пребивавам в Германия и досега никой не успя да ми каже сьс сигурност, кое е това ниво.

Правилно ли разбирам, че само сертификата е важен, а не колко часа и кьде е учил човек? Т.е. ако пратя сертификат, че сьм учил някьде другаде различно от Алианс Франсе и имам кьм 300 часа, няма да го признаят? Как да разбирам тогава "toute autre institution reconnue"? Защо не ми пратиха тогава списьк с оторизираните институти?

Аз виждам и друг проблем- Алианс Франсез правят изпити само два пьти в годината и следващата дата е януари 2006, т.е. след доста време.

Нещо се притесних от това писмо, че много ще се забяви процедурата. Ще се радвам да греша някъде...

@Valdi: Вие от опит ли говорите? Или имате някьде източник на информация?
Имам впредвид, че ще е много полезно и да чуем опита на някой който е минал вече по тоя път.

Благодаря предварително за помощта и желая успех на всички!
Аватар
pavlin
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 10:25 am
Местоположение: Sofia

Мнение от pavlin »

za BG instituciite koito priznavat sas sigurnost sa frenski institut i instituta za 4uzdastranni studenti koito e akreditiran ot fr.institut.
Moze da ima i drugi....

canadcite izpolzvat dumata Modul, a vav frenskia institut izpolzvat dumata
nivo za edno i sashto neshto!

vav frenskia institut:
Panorama 1 vklu4va-1,2,3,4 niva- BEGINNER
Panorama 2 vklu4va-5,6,7,8 niva- INTERMEDIATE

T.E. MODUL 4 na NIVO INTERMEDIATE = 8 nivo vav frenskia institut!!!
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

Здравейте!

Аз ходя на частни уроци и естествено няма как да имам сертификат. Откога е това изискване, защото както пише dimtzolov това наистина е проблем и ще се получи забавяне в процедурата. Ако някой може да даде точна информация, моля нека го направи. Благодаря ви предварително.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

Nyama nikakvo znachenie kade ste uchili frenski! Vaznoto e da zasthite nivoto koeto ste pisali na samoto intervyu! Primer - az sam sam uchil frenski, no da kazem sam zasthitil 8 nivo po dokumenti. Drugoto koeto e vazno - nivata koito sa v samite dok. , nyamat i ne mogat da imat priravnyavane s nivata ot kursovete v bg, prosto nyama ekvivatent! Vizte iziskvaniyata na oficialniyat site - te nyamat nistho obstho s nivata v Aliansa ili frenskiya k.c. Bonne chance
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

dimtzolov написа:Привет!
Аз виждам и друг проблем- Алианс Франсез правят изпити само два пьти в годината и следващата дата е януари 2006, т.е. след доста време.

Нещо се притесних от това писмо, че много ще се забяви процедурата. Ще се радвам да греша някъде...

@Valdi: Вие от опит ли говорите? Или имате някьде източник на информация?
Да, изкарал съм две нива в Алианс Франсез, т.е. Панорама1 и Панорама2. За първо ниво имам сертификат, за второ - не, защото беше вече след интервюто.
В Алианс Франсез - Велико Търново ще се провежда изпит за сертификат ІІ ниво /след Панорама 2/ , т.е. intermediaire през първата половина на септември. Който желае може да се запише и да се яви!
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
NAT
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 3:11 am

Мнение от NAT »

Ние получихме такова писмо през 2004, изпратихме им документ за преминати само нивата на обучение за ПАНОРАМА 1 - 120 ч И Панорама 2 - 120ч, общо 240 часа за всеки един - за водещия кандидат и за прудружаващия, беше ни написано изрично колко часа ни искат. Не сме полагали приравнителни изпити за нива, но на интервюто ни признаха атестациите за изкарани курсове на обучение и ни насърчиха да продължим да се обучаваме Алианса. Това беше единственият документ който си бяха извадили от папката да си го гледат, когато влезнахме при изпитващата. Явно държат на институцията.....
Заключено