Колко кг. рьчен багаж на човек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Denis
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 6:02 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Колко кг. рьчен багаж на човек

Мнение от Denis »

Здравейте.Имам вьпрос:Колко кг. и колко бр. рьчен багаж на човек се полага? Сигурно я има тази информация вьв форума,обаче не можах да я намеря :oops:
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Мнение от Sliven »

Mislia,4e e 10, n ne sam siguren. da potvurdiat, koito sa leteli skoro.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

60
Goreto
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 9:17 am

Днес питах в British airways

Мнение от Goreto »

Казаха ми- 2 чанти по 32 кг на човек.
Но първо ме питаха за къде ще пътувам-сигурно това има значение. Затова най- добре направи като мен- Питай превозвача.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

здр!
ако става дума за ръчен багаж, който носиш със себе си в самолета - 10 кг, чантата трябва да се събира в багажното отделение над седалките. извън него е позволена детска количка и бебешки принадлежности.
за другия багаж - http://www.mtt.bg/baggage_b.htm
идеално се хваща в димитровградски чанти по 2 лв и като тегло и като размери :-)
*
Обемна система

Тази система се използва при полетите да САЩ, Канада и някои други страни от Централна и Южна Америка, а също така при полети във вътрешността на много страни.
Обемната система е единна за пътниците от икономическата, бизнес и перва класа. Всеки пътник може безплатно да превози със себе си два броя багаж. Всяка бройка от багажа трябва да тежи не повече от 32 килограма, а сумата от ширината, дължината и височината и не трябва да превишава 158 см. Служителите на авиокомпаниите при обработката на тези багажи използват специален шаблон в който вашия багаж трябва да се вмести. В противен случаи ще Ви се наложи да доплатите допълнително място
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

2x32 е лимита за презокеански полет. За не презокеански (не знам как го наричат) е 1x20. Но това не е за ръчния а за другия багаж. За ръчния аз си спомням 1x5кг.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

За основния багаж при презокеански полет почти всички авиокомпании разрешават 64 кг. на човек разпределени на две парчета /куфари, чанти, кашони или др./. Всеки превозвач има индивидуални изисквания и за размерите : дължина, ширина, височина. Освен този багаж имаш право и на ръчен багаж. При някой авиокомпании е до 10 кг. /има също размери на багажа/, при други 5 - 8 кг. Обърни се към компанията, която ти е продала билетите, за да ти обясни нейните изисквания. Всеки килограм отгоре при основния багаж се заплаща по 5 американски долара, а ръчния багаж не ти го приемат ако надвижава тегло/размери (например чехите нямат място в кабините, за по-широки чанти).
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

само да уточня , че при презокеански полети извънредния багаж се плаща на бройка , а не на килограм .
размерите , въпреки че са посочени като изисквания , почти нямат значение , защото има ленти за извънгабаритен багаж .
ръчният багаж - зависи от компанията - бритиш - 6 кг , повечето от останалите - по 10 . зависи и от човека срещу вас, който чекира багажа . размерите са по-важни за ръчния багаж , защото трябва да се събере в кабината .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Denis
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 6:02 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Denis »

Мерси.Много сте ценни :lol: Значи по 10 кг. на човек, подфодящ размер(за рьчен става вьпрос).Иначе авиокомпанията, с която ще летим е KLM.
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Мнение от eva-vet-eva »

Ние летяхме преди има-няма 4 месеца с КЛМ,та за възрастен човек се полагат 2 чанти по 32 кг за в багажното и по 10 кг ръчен багаж,ама за децата има други изисквания.Най добре им влез в сайта на КЛМ и прочети какво дават,че да не ви боли глава после.Бързо пристигане :wink:
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Понеже темата е за ръчният багаж и аз да допълния, да до 10 килограма.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Най-добре е за да няма недоразумения всеки който ще пътува да влезе в сайта на съответната авиокомпания и да прочете изискванията.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

2x32 + 8kg ръчен багаж и пак зависи от авиокомпанията, с КЛМ си на 2х32 и 10кг мисля, че беше максимума за ръчен, но не те съветвам да носиш 10кг, има вероятност да не се побере в кабинката над седалката ;)

И да не слагаш остри предмети, ей Денис :wink:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Botzo

Re: Колко кг. рьчен багаж на човек

Мнение от Botzo »

Denis написа:Здравейте.Имам вьпрос:Колко кг. и колко бр. рьчен багаж на човек се полага? Сигурно я има тази информация вьв форума,обаче не можах да я намеря :oops:
2х32 е багажа, но не е ръчния.
Обикновенно ръчния не е повече от 10кг., но винаги трябва предварително да се консултираш в офиса на компанията с която ще летиш.
С канадските авиолиний имаше преди промоция:
2х32 на човек от семейството + още един от 23 заради имигрантска виза.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

И аз да кажа. Преди 4 месеца, с КЛМ: 2х32 кила на човек (158см сбор на трите измерения) и 10кг. ръчен багаж (115см сбор на трите измерения).
Когато за дете се плаща билет (за деца над 2 години), изискванията за максимален багаж са същите като на възрастен, а именно: 2х32кг, за ръчния багаж не съм сигурна.
За багажа полагащ се на деца, най-точна информация може да даде КPetrov, който също летя с КЛМ преди по-малко от 2 месеца.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Заключено