Izprateni pasporti sas Spidi.... ima li i drugi

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
NAT
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 3:11 am

Izprateni pasporti sas Spidi.... ima li i drugi

Мнение от NAT »

Zdravejte izpratihme si pasportite za vizi na 21.06.2005 sas SIPDI. Vse oshte nqma nikakvo obajdane ot tqhna strana. Iztekoha otdavna 15 rabotni dni. Ima li nqkoj drug pratil s tqh pasporti po towa wreme. Znaete li kakwa e praktikata im za obratnite pratki?
Az veche se pritesnqwam mnogo da ne sa gi zatrili nqkade.... :roll:
bate Many
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 am
Местоположение: ot 05.09.2005 Montreal

Мнение от bate Many »

NIKOGA sas tezi BOKLUTSI MRUSNI !!!!!!!!
Edna pratka mi dostaviaha ot Plovdiv za 5 dni ,polu4ih si q na drug adres i to otvorena .Mrusnite kopeleta dori ne mi se izviniha ,ne me svarzaha s nikoi ot shefovete im i az nai-nakraia gi psuvah dokato ne si izkliu4iha telefonite . Dano pri teb da niama problemi 4e ne znam . Zashto ne pitate be hora ??? :idea: Dano da sa vi nared neshtata kato doidat .Edno mom4e beshe pisalo 4e formuliarite mu bili na banitsa kato gi polu4il s pasportite . 4AO i USPEH !!!
Каквото и да ви се случи помнете едно : И УТРЕ ЩЕ ИЗГРЕЕ СЛЪНЦЕ !!!
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Ние също ползвахме Спиди, нямахме проблеми. Дано и ти нямаш, а за споменаттото момче дето документите му били на баница, аз го познавам. После си имаше големи неприятности на летището, мисля че се оправи в крайна сметка, ама това не го пожелавам на никой.
Успех, дано да мине гладко!
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

е

Мнение от holy »

Вече не не знам колко пъти писах да НЕ си късате нервите с Спиди... ама кой слуша... :roll:
valval
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 9:59 am
Местоположение: bg

spidi

Мнение от valval »

boje,i az dnes si izpratix pasportite sus spidi :( ujas, sega ve4e 6te otka4a totalno kato pro4etox vsi4ko tova,ama zashto tolkova kusno pisaxte be xora za tazi kompaniq????i predstavete si , az dnes im bqx purvata klientka v moq grad za takava usluga......ina4e imaxa gotovi blanki za canadkoto konsulstvo na rumunsi. Boje mili,dano nqmame takiva problemi,,,molete se za nas :?
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Стига глупости бре хора. То от мухата стана слон!?! Аз съм чувал, че на други известни куриерски фирми са се случвали подобни случаи /UPS, DHL ....да не ги изброявам сега /- дори веднъж чух и че са били загубени документи, не просто посмачкани при носенето и кво да мисля? Ми гадно за пострадалия, особено ако е на мой гръб и аз ще се чувствам кат bate Many, ами няма идеални :evil: за жалост :? Сега като сте ги изпратили вече независимо с коя фирма, ви пожелавам да нямате проблеми!
Когато ние си изпратихме паспортите със Спиди тази година, още куп хора около нас също си ги изпратиха до Букурещ с нея. Никой нямаше проблем. Хората си ни ги докараха в срок /доколкото си спомням беше - най-късно до 30 дни, но дойдоха много по-рано/, донесоха ни ги порядъчно до вкъщи и си бяха съвсем добре - нито бяха повредени, нито смачкани, нито петънце дори нямаше по тях. Бяха си в найлонов плик и всичко беше наред.
Не съм адвокат на Спиди и не ми пука дали с тях ще си изпращате пратките. Съветът ми е да спрете да се паникьосвате като в приказката за Нероден Петко, по-спокойно, че в Канада ще ви трябват по-здрави нервички... Аре, останете със здраве :beer: :beer: :beer:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

4e te UPS sa syshtite samo deto vzemat pove4e pari.
Nомера е pariute na horata da bydat vzeti:)
Aj kysmet vi s idvaneto:)
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Абе, живейте спокойно бе хора, какво сте се изшашкали. Да не мислите че само на Спиди се случва да правят бели. Ама не се навивайте предварително. Каквото е писано това ще стане.
Балби е прав, че разликата е само в цените.
NAT
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 3:11 am

Мнение от NAT »

Да бе да само в цените .... хората ги получават за по-малко от седмица, а ние вече месец чакаме и нищо ама нищо, за капак от офиса ми казаха да звъня в Букурещ да питам какво става, да кажа да се обадят на румънците и да върнат пратката.... :?
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

NAT, по принцип в посолството задържат паспортите към 2 седмици за поставяне на визи, но когато имат по-малко служители в отпуск сигурно или предполагам по-малък наплив на едновременно изпратени паспорти, понякога става и за по-малко дни. Съдя по нас и по тези около нас, които си изпратиха паспортите. Но това е според зависи! Така че която и да е куриерска фирма зависи от това кога самото посолство ще благоволи да приключи с поставянето на виза и най-вече с напечатването и направата на Документа за постоянно пребиваване, който е направен с няколко реда индиго, специално захванато между листите с куп написани неща по него.
Затова срока е до месец, но не по-късно! Успокой топката, с притеснения само ще си разтрои нервите. Точно пред финала на процедурата гледай максимално да се щадиш, че после тук е трудното...
Пожелавам ти безприпятствено сдобиване с желаните визи :beer:
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

NAT, това да ти върнат пратката е задължение на куриерската фирма!!! :x Така че им кажи в офиса да не се правят на ударени, ама каквото е нужно /обаждане, писане и квото още трябва там/ да го направят без ти да им вършиш работата!!! :evil: Затова си платил!
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Щом се бавят нещата, обадете се в посолството в Букурещ да питате какво става. Аз чаках 3-4 седмици, писах им e-mail да ги питам как вървят нещата, защото срока от 15 дни е минал, и те ми писаха че същия ден са ги изпратили. Като си получих паспорта, видях, че пратката е изпратена 1 час след имейла ми, и че паспорта е бил готов 1-2 седмици преди това... ама няма кой да го изпрати обратно. А Спийди после ми го доставиха за 4-5 дни - от понеделник вечер до събота сутрин. Общо чаках точно 33 дни - от пращането до получаването. Така че свързвайте се с посолството, най-вероятно те се бавят - да се поразбързат...
Аватар
Denis
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 6:02 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Denis »

Няма кво да се притеснявате излишно,вече сте ги пратили сьс Спиди.Паспортите ще дойдат.Ние ги пратихме с DHL-доста по -скьпичко ни излезе.
NAT
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 3:11 am

Мнение от NAT »

Днес звънях на Баховска, но отново само секретар ми се включва, опитах с централата, но и там същата история, изпратих писма на всички възможни е-мейли и пак нищо, единственото, което явно ми остава е да си чакам, май така и ще направя. Дано всичко е ОК. Днес ми изтича 30тия календарен ден от изпращането
Благодаря ви много за подкрепата и съветите :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Звъни отново но вместо да набереш 05 накрая на номера набери 04.
Аз така направих и ми вдигна една румънка.Казвам румънка,щото имаше отвратителен акцент.
Уточнявам,че разговора го водихме на английски защото аз започнах на английски.
Докато и се обяснявах любезно/ когато искам мога да бъда много любезен/ тя ми поиска номера на досието-от ония баркодове които сме получили.
Естествено издиктувах и го веднага и ми отговори моментално какво е положението ми в момента.
Опитай!
Док........
TROUBLEMAKER
Заключено