life in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

life in Canada

Мнение от kub4e »

zdraveite mnogo bih iskala nqkoi da mi dade pove4eko info za usloviqta na givot v canada i po-to4no vazmogno li e ot obiknovena rabota kato naprimer servitiorka ili neshto takova da si plashtam taksata za obu4enie v universitet,znam 4e zavisi i ot universiteta i ot specialnosta,no molq vi nqkoi da mi dade malko info po tozi vapros.az sam studentka v bg i smqtam da se zapisha na studentska brigada v shatatite,a ot tam da u4a v canada,zashtoto e po-evtino,molq vi pishete
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

да, може особенно ако си сервитйорка в скъп и посещаван ресторант или стриптиз бар.
Някой от тези девойки правят по 300-500 долара на вечер и се мръщят на 100 долара бакшиш освен ако не е понеделник.
За целта трябва да изглеждаш сносно и да не ти пука.
Трудното е да останеш да учиш и да не взимаш наркотици и да намираш време за учене и спане.
Гуд лук.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Идеята ти за учене и работа не е лоша, само че не върви за Канада. Ученето тук си е бая зор и няма нищо общо с това, което знаем от БГ или други Източно Европейски страни. Естествено, че зависи от Унито и специалността, но ако си в някой що годе биващ университет ще те натоварят толкова, колкото и не си предполагала. Нормално е следобяд в библиотеките да видиш студенти, скапани от преумора и спящи по масите. Така, че помисли дали ще имаш сили за бачкане. Ако си обаче перманент резидент може да ти отпуснат заем, 15,000 годишно, с който да си покриеш малко от разходите. Ама за медицина няма да ти стигнат. Това, че в УСА или не знам къде си, някой учел и работел за да се издържа са приказки под шипковия храст. Обикновено нищо не учат, само се разхождат до кампуса. Висшето образование не е даденост, а привилегия. Хау
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Veliko написа:Идеята ти за учене и работа не е лоша, само че не върви за Канада. Ученето тук си е бая зор и няма нищо общо с това, което знаем от БГ или други Източно Европейски страни. Естествено, че зависи от Унито и специалността, но ако си в някой що годе биващ университет ще те натоварят толкова, колкото и не си предполагала. Нормално е следобяд в библиотеките да видиш студенти, скапани от преумора и спящи по масите. Така, че помисли дали ще имаш сили за бачкане. Ако си обаче перманент резидент може да ти отпуснат заем, 15,000 годишно, с който да си покриеш малко от разходите. Ама за медицина няма да ти стигнат. Това, че в УСА или не знам къде си, някой учел и работел за да се издържа са приказки под шипковия храст. Обикновено нищо не учат, само се разхождат до кампуса. Висшето образование не е даденост, а привилегия. Хау
аз познавам 3 човека който са учили и работели с студентски визи, верно че е голямо гърбене но поне в сравнение с БГ едно време тук е по лесно ученето защото половината са с нискокапацитетни мозаци и в много училища все още слагат оценки не обективно а базирано на тъй наречения бел кърв.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Мнение от sneja »

А може ли да обясните по-подробно какъв е начина да учиш и да се издържаш докато живееш в Торонто например, без това да ти коства последните сили или пък да изпаднеш в крайна мизерия.
Документи до Виена - 22.04.06 г.
Accusé - 28.04.06 г.
Интервю - 29.11.06 г. 10.00 h ОК
Документи Букурещ - 19.12.06
Баркодове - 29.03.07
Медицински - 10.04.07
Направени-24.04.-OK - 03.05.
Покана за виза - 1.06.- ВИЗИ 23.06.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Veliko написа:Идеята ти за учене и работа не е лоша, само че не върви за Канада. Ученето тук си е бая зор и няма нищо общо с това, което знаем от БГ или други Източно Европейски страни. .
Masata studenti v Kanada i USA sashto rabotiat.Na part time,no rabotiat.Mnogo chesto vecher ili prez noshta.Te zatova i spiat po masite skapani ot preumora.Horata sa naucheni da vadiat djobnite si pari sami.
Ne e lesno, no tova e polojenieto.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Така е Хуба. Студентите в Канада и Щатите учат и работят, за да могат да се издържат.
Положението е различно от това в България.
Който невярва, да дойде и да види как стоят нещата, работи се много за да искаш да успееш в живота тук и да завършиш образованието си, което искаш.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Tutankamon написа:Така е Хуба. Студентите в Канада и Щатите учат и работят, за да могат да се издържат.
Положението е различно от това в България.
Който невярва, да дойде и да види как стоят нещата, работи се много за да искаш да успееш в живота тук и да завършиш образованието си, което искаш.
Да бе Муми,прав си ама какво от това?
Имаме и дипломи и квалификации и дори сме се доказали!
И кво от това?
Живот живот ама без достатъчно пари си е чисто оцеляване.
Кво ли съм седнал да ви разправям неща дето ги знаете всички?!
Док....
TROUBLEMAKER
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Аз не съм в Канада просто за да оцелявам, както беше в България, а за да живея нормално. И аз наистина живея така.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Tutankamon написа:Аз не съм в Канада просто за да оцелявам, както беше в България, а за да живея нормално. И аз наистина живея така.
Не бе Муми, нямах пред вид теб!
Имах предвивид НАС..........всички тези които все още сме в БГ!
Док..
TROUBLEMAKER
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Разбрах много добре, аз пиша за себе се! :beer:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Tutankamon написа:Разбрах много добре, аз пиша за себе се! :beer:
Теб те знаем.
Радвам се,че си добре!
И ние четем и пишем във форумите и знаем кой кой е.
Бъди щастлив!
Док... :beer: :lol:
TROUBLEMAKER
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами така като гледам темата се отнася са живота в Канада, а не за България. А ти докторе, сподели мнение за България, че без достатъчно пари се говори за оцеляване.
Ясно е на почти всички живеещи в Канада, че форума се посещата на 80% само от живеещите в България.
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

Canadata

Мнение от Boris »

Jivata si e edna kurva. Viarno Kanadski se razlichavat ot balgarskite no i dvete sa si ednakvi mastii...
Never give up !
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Canadata

Мнение от Doktora »

Boris написа:Jivata si e edna kurva. Viarno Kanadski se razlichavat ot balgarskite no i dvete sa si ednakvi mastii...
Малко грубичко се изразяваш.......но щом го казваш може и да е така.
Лично аз мога да говоря за англичаните.Но колкото канадци съм срещал във Великобритания все бяха готини.
Имам предвид англофони.
Нямам впечатления от франкофоните.
Док... :beer: :beer:
TROUBLEMAKER
Заключено