Nyakoi ima li samouchiteli po Frenski...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Nyakoi ima li samouchiteli po Frenski...

Мнение от Igor »

Zdraveite.
V foruma ne namerih mnogo materiyal svarzan s ucheneto na Frenski ezik. Mislya che tuk e edno prekrasno mesto kadeto mogat da se razmenyat saveti i materiyali svarzani s izuchavaneto na Frenski, koito v Balgariya ne e mnogo tarsen. Predi nego sa Angliiski, Ispanski, Nemski....

Nyakoi ima li kompyuterni samouchiteli:

- Learn to Speak French 8
- Roseta Stone French Explorer 9

Na ploshtad Slaveikov v Sofiya imat samo prviya, no versija 6 koyato e mnogo stara.
Programata ne e mnogo skapa, $20 US, no za izprashtaneto do Balgariya izkat oshte $35 US. Osven tova, bez kreditna karta plashtaneto si e problem.

Vtoriya struva sashto $20 US.

Vazmozhni sa vsyakakvi varianti za razmyana...
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Zdravei igor,

Moze bi imash prichina za da se spresh na komputerni samouchiteli...
Ako tarish savet kak da nauchish frenski po barzo i kachestveno moeto mnenie e che tova e ezik koito trjabva da se uchi s uchitel...pone osnovata na ezika.
Na men mi se nalozi da usvoja mnogo material za otricatelno vreme i "La francais Parle" se okaza mnogo udachna vapreki njakoi stari naimenovania i institucii,koito figurirat tam....
Predi tova uchih ezika sama izvan BG i se okaza che sam zauchila strashno mnogo neshta nepravilno...a se zanimavam s ezici po princip...

Tova e moe mnenie.
Uspeh!
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

Imam Learn to speak french. Ne bih ti go preporachal. Na dosta nisko nivo e zastapeno obuchenieto i bi ti svarshilo rabota samo ako iskash da patuvash do francia i da govorish obsti raboti. Ima mnogo malko dialozi razdeleni v 3 chasti koito mogat da se minat i za 1 sedmica. Razpoznava ti inache glasa kato govorish no triabva dosta da se pomachish za da ti kaje che se spraviash. Vazmojno e i da ne kajesh nisto obsto s texta i pak da ti kaje che si se spravil.
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Ami, da, imam prichina da se spra na kompyuterni samouchiteli. :D
Za sega nai mnogo vreme imam za tyah, takava mi e rabotata.

Vseki ima nyakakav sopstven metod za uchene, no na vsichki nai dobre im idva potapyane (immersion) v frankofonska sreda.

Di ana, mozhe bi mnogo neshta si nauchila nepravilno, no si gi nauchila! Horata te razbirat i ti gi razbirash. Ako se zanimavash s ezici (filolog) ne zabravyai che filolozite sa malko akademichno obremeneni. Izakam da kazha che na obiknoveniya chovek ezika mu tryabva prakticheski, ne go interesuva mnogo gramatikata, strukturata na izrechenieto... Te shte doidat ot samosebe si, t.e. ot praktikata. Dokato govorish nyamash vreme da mislish za gramatikata, a mislish kakvo shte kazhesh. Ako ne znaesh dumite, nyaam da te razberat. Ako zbarkash gramatikata, shte te razberat, nai mnogo da se osmihnat. Ama che sam se razpisal...

Ian, tazi programa (LS French 8 ) naistina me interesuva. Imam LS English 8 i napalno mi e yasno kakvo predstavlyava. Razpoznavane na govora e naistina smeshno, no poveche ne sam i ochakval. Ne mislya da naucha ezika sas samouchiteli, prosto na tozi etap sam reshil da gi izpolzvam. Smyatam che kompyuternite sa po dobri ot knigite s audio kaseti.

Obuchenie s realen uchitel po frenski si e nai dobro, saglasen sam.

I neshto koeto nikade ne pishe, za ucheneto e neophodima motivaciya, tya chesto e po vazhna ot sredstvata s koito uchime.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Заключено